Отговори
# 150
  • INFJ
  • Мнения: 9 725
И това си има срок на годност... любовта поне. Не важи за след години :Д

# 151
  • Мнения: 5 383
Май бъркаш понятията.
Вечна любов и безусловната такава.
То и вечна май няма. Преди 10-15 години си мислех, че има, обаче обектът се оказа не някакво възвишено същество, а обикновен човек, притежаващ недостатъци и способен на издънки.

# 152
  • Мнения: 920
Въпросът преди това е защо си избрала да подлагаш на риск живота на детето си, решавайки да си вземеш домашен любимец от такава порода.
E ти си го каза, безусловна любов има само към някои породи 🤣
Ако някой родител съвсем съзнателно избере порода куче, при отглеждането на което винаги ще има риск за живота на детето му, ако за този родител кучето е по-важно и е преди детето, ще си направя извод и за чувствата му към него и за чувствата му към кучето.

Дами, всеки може да бъде обичан безусловно. Стига да е способен и той да обича по този начин.
Разбирам, че темата е като настъпване по мазол, но все пак - ваше собствено решение е как да я приемете лично за себе си. 🙂
Беше ми приятно да си поговорим. Приятна вечер. 🤗

# 153
  • София
  • Мнения: 35 332
Може бе, може.

Една жена си тръгва, когато повече не открива у теб качествата, които не притежаваш.

Срок, срок има безусловната любов.

# 154
  • Мнения: 30 126
Дами, всеки може да бъде обичан безусловно. Стига да е способен и той да обича по този начин.

Явно все пак имало някакво условие!

# 155
  • Мнения: 12 950
Liq, пропусна да напишеш какъв е твоят личен опит с отношенията. Нали разбираш, това е, когато едни хора реално живеят заедно. Не теория - практика на отношенията при връзка между мъж и жена.

# 156
  • Мнения: 8 937
За фундаменталните различия не знам, ама коя е тази порода, която при правилно възпитание ще застраши дете?!?

# 157
  • Мнения: X
Liq, безусловна любов човек може да изпитва само към целия свят Simple Smile Избереш ли един единствен от този свят, когото да обичаш, значи той все пак отговаря на някакви условия, на които другите не отговарят и ето ти я "условната" любов. Тези условия не задължително и пряко са свързани с някакви твои лични облаги. Макар че самото задоволяване на твоята лична (егоистична) нужда да обичаш, вече си е облага. Може да го обичаш, защото е добър човек, не задължително към теб, даже към теб може да не се отнася добре. Обичаш го заради нещо, което вече е условие да го обичаш. Може да са сините му очи, интелекта, характера, постъпките му. Ако си по-неосъзната, може да кажеш и че "не знаеш защо", "то е нещо необяснимо", "магия", "химия". Ами точно тези магии и химии са ти условията. Иначе казано, ако си отговориш на въпроса защо обичаш точно този човек, ще ти се избистрят и "условията", които ако ги нямаше, нямаше да го обичаш.
Ако обичаш човек, който няма отношение към теб или нямаш някакви ответни чувства и облаги от него, може да се
нарече несподелена, безкористна, някаква много велика и възвишена любов, но не и безусловна.
Та това е, просто бъркаш понятията и хората се опитват да ти обяснят, не че настъпваш мазоли.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 18:14 от Анонимен

# 158
  • Мнения: 305
Успешните връзки изискват силно сходна ценностна система, което няма как да стане при фундаментални различия в мирогледа.  Противоположности, които се привличат  до  happily ever after го може само в Холивуд.  В един момент свършват пеперудите, идват децата и битовизмите и ако дотогава ценностните системи не са са наподобили започват големите драми.
Под ценностна система имам предвид отношението към религията, работата/кариерата, парите,   отношенията в семейството, отношението към  родителите и децата. Различните хобита, вкусове и музикални предпочитания изобщо не са пречка.

# 159
  • Мнения: 12 473
Безусловната любов означава приемане. Влюбваш се и приемаш безусловно другия такъв, какъвто е - без ограничения и рамки, в които трябва да ти пасне. Без ревност и чувство за собственост.
А по какви причини си се влюбил - с условия или представи, не е още любов/обичане

# 160
  • София
  • Мнения: 35 332
В безусловната любов вярвам в епизода на влюбване. При мен е бил смъртоносен и 5 години, това сериозно.
С естественото развитие на връзката се появяват условности, ако щеш на битово ниво. И да, любовта се храни с условности.

Като умре може да я помниш с форева, но няма да я изпитваш.

По темата - за мен фундамента е всичко. Но  за мен той не е избор на музика, филми, литература, спорт, политика, хобита.
За мен той е взор и еднакви очаквания за пиперчето на живота.
Нямам ли здрави и хубави основи (разбирам от строителство) все ми е тая за какъв дворец ще ми се представя живота.

# 161
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Фундамента е е изключително важен в безусловната любов.

# 162
  • София
  • Мнения: 39 137
Аа, баш фундамент! Аз имах някаква представа за нашето семейство и връзка точно като един стабилен, бетонен фундамент, на който можеш да стъпиш и да стигнеш небесата.
Обаче в един момент фундамента се строши. Ама направо на парчета го видях. Сега сме го закрепили с дъски, да видим докога...

# 163
  • София
  • Мнения: 35 332
Керпич и с повей пада.

Рокси, колко искаш да ковеш мост?

# 164
  • София
  • Мнения: 39 137
Нищо не кова. Колкото се закрепи - толкова.

Общи условия

Активация на акаунт