Дърпане долу ниско в корема

  • 4 737
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета!
На 08.02 трябва да ми дойде, на 23, 24 правихме опити понеже тогава бях в овулация, от снощи имам придърпване ниско долу, според вас на какво може да се дължи? Обикновено имам болки ниско долу няколко дена преди да ми дойде, но сега придърпване и леки спазми.


Здравей мила. Аз съм по същия начин ( на 21-22.01) ми беше овулацията, трябва да ми дойде на 30.01.
Усетих на 24-25.01. силно придърпване(парене) в областа на яйчниците. Преди да правим опити за бебе никога не са ме боляли яйчниците преди цикъл.
Миналият месец имах пак леки болки, ноо за съжаление ми дойде отново.
Може би организма и всичко свързано с това се променя с правенето на бебе.
Ако някой знае отговора на тези болки и аз ще се радвам.

Стискам палци да е станало!
Много ти благодаря за отговора! Стискам палци и при теб да се получи!

# 16
  • Мнения: 794
Здравейте, момичета!
На 08.02 трябва да ми дойде, на 23, 24 правихме опити понеже тогава бях в овулация, от снощи имам придърпване ниско долу, според вас на какво може да се дължи? Обикновено имам болки ниско долу няколко дена преди да ми дойде, но сега придърпване и леки спазми.


Здравей мила. Аз съм по същия начин ( на 21-22.01) ми беше овулацията, трябва да ми дойде на 30.01.
Усетих на 24-25.01. силно придърпване(парене) в областа на яйчниците. Преди да правим опити за бебе никога не са ме боляли яйчниците преди цикъл.
Миналият месец имах пак леки болки, ноо за съжаление ми дойде отново.
Може би организма и всичко свързано с това се променя с правенето на бебе.
Ако някой знае отговора на тези болки и аз ще се радвам.

Стискам палци да е станало!

Здравей, това не е ли доста късна овулация? 🤔 засичаш ли я с нещо или е изключение?
По принцип лутеалната фаза би трябвало да е поне 12 дни, обикновено е 14.

# 17
  • Мнения: 84
За първи път този месец я засичах. Започнах от 17.01.
Прикачвам снимка, за да чуя и твоето мнение.

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 18:04 от Elizabethh

# 18
  • Мнения: 1 050
Най-вероятно няма да Ви дойде на 30.01.
А ако наистина тогава започне цикъл, то имате прекалено къса лутеална фаза и мисля, че няма как да забременеете в този случай. Дано да съм права и цикъла да Ви дойде най-рано на 2-3 февруари. Е, най-добре ще е въобще да не идва, но...
За първи път този месец я засичай. Започнах от 17.01.
Прикачвам снимка, за да чуя и твоето мнение.

# 19
  • Мнения: 84
Уфф.. сега като казахте така и започнах да се притеснявам. А според Вас тестовете положителни ли са? В една друга тема специално за тях, бяха написали, че тестовата линия трябва да е по-наситена от контролната. Попринцип по календар овулацията трябваше да е на 16.01 и аз бях сигурна, че е минала и исках да си направя теста, за да видя че е отрицателен. Когато го направих и видях втора бледа.. хм ии затова продължих да ги правя докато не излязоха две.. ох не знам вече..
А според Вас кога мога да си направя тест за бременност най-рано?
Благодаря!

# 20
  • Мнения: 794
Гледайки тестовете наистина излиза да Ви е била около 22-ри. Моят цикъл също е 30 дни и уж овулацията ми е около 15-16 ден, не засичам засега с тестове, понеже имам симптоми така или иначе около тези дати, но ако пак не сме успяли, ще засичам и аз. Много е възможно просто да сте имали късна овулация, случва се, както има понякога и по-ранна, не е задължително проблем, ако нямате някакви други симптоми (кървене/болки), но и аз не мисля, че би било добре ако всеки месец Ви е толкова къса лутеалната фаза, все пак именно тя отговаря за развитието на бременност в най-ранен етап. Успех и дано не Ви дойде изобщо още 9 месеца!

# 21
  • Мнения: 1 050
Пробвайте тест на 30.01
Уфф.. сега като казахте така и започнах да се притеснявам. А според Вас тестовете положителни ли са? В една друга тема специално за тях, бяха написали, че тестовата линия трябва да е по-наситена от контролната. Попринцип по календар овулацията трябваше да е на 16.01 и аз бях сигурна, че е минала и исках да си направя теста, за да видя че е отрицателен. Когато го направих и видях втора бледа.. хм ии затова продължих да ги правя докато не излязоха две.. ох не знам вече..
А според Вас кога мога да си направя тест за бременност най-рано?
Благодаря!

# 22
  • Мнения: 84
Ще я следя и другия месец. Кръв нямам, но имам постоянно някакви спазми в яйчниците, а гърдите ще се пръснат от около вече 3дни. Никаква идея какво се случва.. сега като казахте така за тази лутеална фаза(а аз изобщо не бях запозната с нея), ще си запиша час за преглед.
Много благодаря на всички, които ми писаха.
Пожелавам на всички мацки, които искат да видят скоро две чертички. Heart

# 23
  • Мнения: 1 050
Другото, за да проверите дали все пак е имало овулация на 22ри можете на 29.01 (7 дена след О) да пуснете прогестерон. Стойността му тогава трябва да е към горните граници на референтните стойности ако е имало О.
Ще я следя и другия месец. Кръв нямам, но имам постоянно някакви спазми в яйчниците, а гърдите ще се пръснат от около вече 3дни. Никаква идея какво се случва.. сега като казахте така за тази лутеална фаза(а аз изобщо не бях запозната с нея), ще си запиша час за преглед.
Много благодаря на всички, които ми писаха.
Пожелавам на всички мацки, които искат да видят скоро две чертички. Heart

# 24
  • Мнения: 108
Честито, лека бременност и до финал.🍀


На 7ми ден закъснение

Здравейте,
За мен теста е положителен, но за да потвърдите положителният резултат може да направите ЧХГ.

# 25
  • Мнения: 84
Здравейте.. отново съм аз.
Събудих се със страшно силна болка в десния яйчник. Отидох до тоалетна и ми дойде. А днес е 29.01. Трябваше да ми дойде уж на (30.01.)
Засечена “уж” овулация с ленти на 22-23.01.
Това е сигнал за проблем, нали?
До сега никога не ме е болял яйчник точно в деня преди да ми дойде, а винаги само корема…

# 26
  • Мнения: 1 050
Проблема не е толкова в болката, колкото в късата ЛФ. Ако е сигурна О на 22-ри, то излиза, че ЛФ е 6-7 дни, което наистина е проблем. Дано да греша, но се консултирайте със специалист.
Здравейте.. отново съм аз.
Събудих се със страшно силна болка в десния яйчник. Отидох до тоалетна и ми дойде. А днес е 29.01. Трябваше да ми дойде уж на (30.01.)
Засечена “уж” овулация с ленти на 22-23.01.
Това е сигнал за проблем, нали?
До сега никога не ме е болял яйчник точно в деня преди да ми дойде, а винаги само корема…

# 27
  • Мнения: 84
Проблема не е толкова в болката, колкото в късата ЛФ. Ако е сигурна О на 22-ри, то излиза, че ЛФ е 6-7 дни, което наистина е проблем. Дано да греша, но се консултирайте със специалист.
Здравейте.. отново съм аз.
Събудих се със страшно силна болка в десния яйчник. Отидох до тоалетна и ми дойде. А днес е 29.01. Трябваше да ми дойде уж на (30.01.)
Засечена “уж” овулация с ленти на 22-23.01.
Това е сигнал за проблем, нали?
До сега никога не ме е болял яйчник точно в деня преди да ми дойде, а винаги само корема…


Yvka, много Ви благодаря за съветите. Още вчера си записах час и ще видим какво ще излезе. Ще проследя и овулацията през февруари ( дано не е късна).
А има ли вероятност това да е така нареченото “имплантационно кървене”, защото болката си отмина сама около 20-30мин. А цвета не беше червен, а тъмно кафяв.
Май просто си психясвам. Наистина Ви благодаря, ако не беше Вашето мнение нямаше изобщо да съм наясна за тези неща.
Благодаря!

# 28
  • Мнения: 1 050
Тъй като имплантационното кървене се случва в момента, в който яйцеклетката се фиксира в маточната лигавица, то може да продължи само няколко часа или 1-2 дни. Ще остане леко или само зацапващо, като ще спре в този период. Ако кървенето започва леко, но се засилва и продължава 4-7 дни, то вероятно става въпрос за месечния ви менструален цикъл.
Имплантационното кървене обикновено се наблюдава около 6 до 12 дни след овулацията и зачеването, съвсем близо до очаквания менструален цикъл, но в повечето случаи дни преди него.
Възможно е да изпитате леки спазми при имплантацията, но в повечето случаи болката отсъства. Спазмите и болките при менструалния цикъл обикновено са по-интензивни и засилващи се.
Проблема не е толкова в болката, колкото в късата ЛФ. Ако е сигурна О на 22-ри, то излиза, че ЛФ е 6-7 дни, което наистина е проблем. Дано да греша, но се консултирайте със специалист.
Здравейте.. отново съм аз.
Събудих се със страшно силна болка в десния яйчник. Отидох до тоалетна и ми дойде. А днес е 29.01. Трябваше да ми дойде уж на (30.01.)
Засечена “уж” овулация с ленти на 22-23.01.
Това е сигнал за проблем, нали?
До сега никога не ме е болял яйчник точно в деня преди да ми дойде, а винаги само корема…


Yvka, много Ви благодаря за съветите. Още вчера си записах час и ще видим какво ще излезе. Ще проследя и овулацията през февруари ( дано не е късна).
А има ли вероятност това да е така нареченото “имплантационно кървене”, защото болката си отмина сама около 20-30мин. А цвета не беше червен, а тъмно кафяв.
Май просто си психясвам. Наистина Ви благодаря, ако не беше Вашето мнение нямаше изобщо да съм наясна за тези неща.
Благодаря!

# 29
  • Мнения: 28
Всичко ти е наред нямаш проблем!! Ако не стане този месец ще стане другия. Не го мисли постоянно бъди спокойна!


Тъй като имплантационното кървене се случва в момента, в който яйцеклетката се фиксира в маточната лигавица, то може да продължи само няколко часа или 1-2 дни. Ще остане леко или само зацапващо, като ще спре в този период. Ако кървенето започва леко, но се засилва и продължава 4-7 дни, то вероятно става въпрос за месечния ви менструален цикъл.
Имплантационното кървене обикновено се наблюдава около 6 до 12 дни след овулацията и зачеването, съвсем близо до очаквания менструален цикъл, но в повечето случаи дни преди него.
Възможно е да изпитате леки спазми при имплантацията, но в повечето случаи болката отсъства. Спазмите и болките при менструалния цикъл обикновено са по-интензивни и засилващи се.
Проблема не е толкова в болката, колкото в късата ЛФ. Ако е сигурна О на 22-ри, то излиза, че ЛФ е 6-7 дни, което наистина е проблем. Дано да греша, но се консултирайте със специалист.
Здравейте.. отново съм аз.
Събудих се със страшно силна болка в десния яйчник. Отидох до тоалетна и ми дойде. А днес е 29.01. Трябваше да ми дойде уж на (30.01.)
Засечена “уж” овулация с ленти на 22-23.01.
Това е сигнал за проблем, нали?
До сега никога не ме е болял яйчник точно в деня преди да ми дойде, а винаги само корема…


Yvka, много Ви благодаря за съветите. Още вчера си записах час и ще видим какво ще излезе. Ще проследя и овулацията през февруари ( дано не е късна).
А има ли вероятност това да е така нареченото “имплантационно кървене”, защото болката си отмина сама около 20-30мин. А цвета не беше червен, а тъмно кафяв.
Май просто си психясвам. Наистина Ви благодаря, ако не беше Вашето мнение нямаше изобщо да съм наясна за тези неща.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт