кога спряхте да кърмите?

  • 2 750
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 827
На 1.11.2006 беше последния ден в който го накърмих Sad.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Спрях да го кърмя на 7 и половина, защото му изникнаха зъбките и реши че като не му пуска добре, трябва да гризка. Mr. Green
Но така или иначе кърмата ми беше намаляла доста, та без проблеми спрях кърменето. Иначе преди това се доизцеждах и карахме още половин месец на кърма от шише.

# 17
  • Мнения: 184
Кърмим се още и се още се цедя на работа.
 Върнах се на работа когато Плами беше на 3 месеца.

Не е невъзможно, създаваш си ритъм и го следваш.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Вчера,много повръщаше от нея, онзи ден се задави и с тати решихме ...край на мъките.

# 19
  • Мнения: 5 393
На 1 годинка и 5-6 дни.Отби се без никакви проблеми, може би ако беше показал че му липсва щях да продължа, но сякаш не му направи впечатление.

# 20
  • Мнения: 5 391
Наложи се да отбия спешно на 5,5 месеца.

# 21
  • Мнения: 84
На 1 год. и то защото педито така нареди, че видиш ли кърмата вече не била хранителна, и по-добре и за мен и за малката. 3-4 дни беше ад, после свикна и сега си е на обща храна.

# 22
  • Мнения: 801
аз когато Радост беше на 4 м. и 20 дни...много тъпо ми звучи, защото "кърмата ми спря изведнъж", по скоро-намаля изведнъж,колкото и да прилагах всичко изчетено тук в кърмаческия:, нещо се бях стресирала в онзи момент...........1 месец след това гърдите ми прокапаха,опитах релактация,но малката отказваше да суче....крещеше като я слагах на гърда.......преди три дни пак ми мокрееше тениската и добре,че отидох при гинеколог,който веднага ми пусна хормонални изследвания, защото първия път като казах на педито,тя ме "посъветва" да се стягам за да ми спре кърмата, не го направих........но хапчета без лекарско предписание не ми се пиеха...ето сега резултатът....още малко и щях да направя мастит......

# 23
  • Мнения: 158
Кърмих до годинка и 2м.почти. Спрях по мое желание, а и нямаше никакви проблеми от страна на детето, даже не му направи впечатление и си прие с охота адаптираното мляко  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 2 164
1г.3м. по желание и на двете.

# 25
  • София
  • Мнения: 172
Когато дребния сам се отказа - 1 година и 8 месеца

# 26
  • Мнения: 1 722
На година и седем месеца аз го отбих. Изведнъж решихме с татито, че стига и дотам.

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Колкото и да си кърмила детето - дала си му грижа и любов и ако не успееш да продължиш не се коси!
Аз отбих когато проходи по мое решение и без проблеми за никого освен липсата за мен...

# 28
  • Мнения: 1 976
Аз кърмих до 9-10 месец. Спрях да кърмя по здравословни причини и също, защото трябваше да се върна на работа. НО...моята работа е свързана с пътуване и нямаше как да кърмя и да работя. Ако има начин да измислиш да не спираш да кърмиш, по - добре.

# 29
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
На една година и пет месеца се отказа сам. След като не ме потърси 4-5 вечери (беше останало само вечерното кърмене), чак тогава осъзнах, че сме приключили. Минаха вече 16 дни и не са се появили проблеми с гърдите ми.

Общи условия

Активация на акаунт