За и против сгъваемите телефони

  • 5 162
  • 23
  •   2
Отговори

Анкета

Ако не зависеше от цената, бихте ли ползвали сгъваем телефон?

Опции:

  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 508
Понеже аз се чудя, а сигурно има и други дето се чудят бива ли ги, или е само за парлама, а няма много все още да се срещат на живо, пускам цяла тема който иска да дава съвети, да се споделя опит, оплаквания, плюсове, минуси и въобще коментари.

Най-голямата ми чуденка е дали развиват някакви проблеми от това непрекъснато сгъване-разгъване, има ли неща дето липсват при другите телефони, удобни ли са за ползване или има някакви недостатъци, и т.н. Thinking

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Ако цената им беше от тази планета, защо не? Нещо ново, различно.. голямо :Д
По-става за четене и гледане в сравнение със стандарните размери на телефоните.
Това сгъване и разгъване си има живот, мисля, че около 200 000 отваряния, но има оплаквания, че Галакситата не ги достигат преди да загинат.
Има много клипчета в youtube, в които ги правят какво ли не всички нови модели телефони, разгледай.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Разглеждах ги на живо, не ми изглеждат особено практични и удобни. От друга страна пък- защо не.

# 3
  • Мнения: 1
Понеже аз се чудя, а сигурно има и други дето се чудят бива ли ги, или е само за парлама, а няма много все още да се срещат на живо, пускам цяла тема който иска да дава съвети, да се споделя опит, оплаквания, плюсове, минуси и въобще коментари.

Най-голямата ми чуденка е дали развиват някакви проблеми от това непрекъснато сгъване-разгъване, има ли неща дето липсват при другите телефони, удобни ли са за ползване или има някакви недостатъци, и т.н. Thinking

Мъжа ми ми подари за Коледа. Хубав е ,но като екстри не е нищо особено.  Чиста газария е просто заради външния вид. Не зная колко ще издържи,аз и по принцип не мога да пазя телефони , но и това отваряне и затваряне ме притеснява със сигурност.

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 508
По-става за четене и гледане в сравнение със стандарните размери на телефоните.
Тамън отворих да пиша че не са по-големи и се сетих, че има и такива дето се отварят настрани като книга, бях ги забравила. Те пък са ми съвсем странни, не съм ги виждала въобще на живо. Първоначално имах предвид само тези дето се отварят нагоре и като се сгънат стават квадратни.

В началото вярно писаха, че екраните не държали, но мислех че това е само за най-първата серия, от тогава излязоха вече и други. Мисля да изчакам тазгодишната серия да излезе и тогава да ходя да гледам. Дотогава ще събирам теоретични знания.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Да, за тези като книга мислих аз. Те ми харесват, защото сгънати са кажи-речи като нормален телефон, но има опция да стане 2 пъти по-голям :Д

# 6
  • Мнения: 1 257
То сгъваемите телефони като цяло не са ново нещо, едно време пак имаше такива дето се отваряха и затваряха като мида. Трябва нежно да се сгъват и разгъват, че иначе по-бързо се прецакват. Една приятелка има точно от тия дето стават на квадрат, по-удобно се държи ако искаш да си правиш селфи и нямаш стик под ръка. Иначе нищо чак толкова уау няма. По-интересно ми е има ли въобще протектори и кейсове за такива телефони, че нещо не мога да си ги представя.

# 7
  • INFJ
  • Мнения: 9 131
Технологията няма нищо общо с тази от едно време.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Ако са читави и с що-годе нормални цени, бих си купила определено. Ценя големия дисплей, защото много ползвам телефона, а очите ми хич не са добре. Сегашният ми е 6,9" и за съжаление не намирам такъв размер на марката, която предпочитам, а след година, най-много две ще трябва да купувам нов. Така че ще следя темата с интерес.

# 9
  • София
  • Мнения: 34 929
Не са читави, скъпи са. Приятелката ми го носи тоя Самсунг за втори път в гаранция за ремонт, държат го по месец и ѝ искат по 500 кинта щото бла бла бла…

Купувам брутално скъпи телефони, но им изкарвам душата и всяка стотинка ми се плаща. Един път не съм носила за ремонт.

# 10
  • Мнения: 14 715
На скоро видях от тези квадратните,на живо. Отворих,ами гадно седи черта по средата на екрана. Не ми допадна. Жената го ползва от доста време,от първите модели е,явно си го харесва. Аз не бих си взела. Новите не знам дали са по-различни.

# 11
  • Мнения: 371
Имам сгъваем от 2-3 месеца - Galaxy Z Flip 3. Дойде с протектор на екрана, но от постоянното сгъване и разгъване в последствие си остана отлепен в средата, с въздух под протектора. Това, разбира се пречи на цялостната картина на екрана. Не виждам и нещо по-особено от другите телефони. Друг проблем е, че батерията му не е много издръжлива и не намирам причина. Общо взето -  прекалено скъпа играчка, без да оправдае цената.

# 12
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 508
Гледах из интернета протектори, но само за отвън, за "книгата" бяха. Другото е като пудриера Satisfied но ми харесва че се събира лесно в джоб, но пък сигурно и лесно се изпуска Thinking

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 471
А, Горджи, аз Самсунг не бих ползвала ако ще да ми го подарят и да ми плащат да го ползвам.

# 14
  • Мнения: 8 590
и аз ги гледах наживо, но си купи не сгъващ се, нещо не се впечатлих

Общи условия

Активация на акаунт