DC Fandom - мястото в Бг мама за филми и сериали от Вселената на Ди Си

  • 19 475
  • 249
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 27 311
The Flash
Финал

https://www.imdb.com/title/tt21443418/

Флаш завърши!
Девет години от живота ми минаха с тези герои и няма как да не изпитвам сантимент, въпреки не малкото критики отправени от мен през годините.
Приключи и цялата Ароувселена, която каквото и да си говорим ще остане знакова в ТВ историята и ще се запомни.

Генерално и най-общо казано ми хареса как приключиха всичко. За конкретния финал визирам само Бари Алън и Флаш. И това беше най-важното от всичко останало. Героят му да приключи по подобаващ начин. Така че това беше добро и точно от това имах нужда, мисля, че и с болшинството фенове е така. Поне тази малка част от тях, която остана да гледа докрай. Защото след първите 3, 4 сезона имаше огромен отлив от зрители и интерес.

Какво ми хареса в последния епизод:

- Краят за Бари и Айрис.

- Това че даде от силата си и направи три нови светкавици, които да водят неговата борба и да му помагат.
Това че се постигна разбиране с негативната сила на скоростта за едно съвместно съжителство на базата на делата, а не празните приказки за споразумения.

- Кейтлин се завърна.

- Харисън Уелс пътешественика се появи. Нямаше как без него на финала.

- Предложението което Джо направи на Сесил. В смисъл може би беше излишно, но беше готино как тя му прочете мислите и му сложи възглавничка за старите колена. Хаха.

- Върнаха всичките антагонисти през сезоните, всичките повелители на скоростта:
Обратната светкавица ; Зуум ; Савитар ; Годспийд

- В крайна сметка Еди не завърши като злодей и получи уважението и добър край, какъвто заслужаваше.


Какво не ми хареса в последния епизод:

- Нямаше го Сиско. Дори не го споменаха?! Огромно неуважение към оригиналните фенове и към оригиналната история. Дори и да са в обтегнати отношения (примерно), дори и актьора да е имал ангажименти пак можеха да намерят начин поне да го споменат по дяволите!!! Защото реално само той липсваше!
Останах много разочарован!!!

- За какво бяха върнати всичките тези злодеи след като по такъв малоумен начин за 5 минути ги победиха.
Единствено логика имаше в победата на Киона над Зуум, ама и това беше излишно.
Алегра да победи Еобард Тоун, Обратната светкавица беше обида за всички фенове!
Тъпотиите с Нора и Сесил изобщо не ми се коментират. Най-големия дразнител Сесил дори и полетя като Супергърл...

- Като цяло финала беше набързо скалъпен. Все едно някой ги гонеше. Вместо да разтеглят локуми 3 епизода, можеха да направят този епичен финал в две части с много повече мисъл и реализъм!


Генерална оценка на целия сериал:
7



Gotham Knights 1.9
Dark Knight of the Soul

https://www.imdb.com/title/tt23986166/

Този епизод беше добър. Драмата беше добре написана. Остават още 4 епизода, дано да разкажат всичко както трябва и да стои убедително, особено финала, защото стана ясно, че сезон 2 няма да има.
Хех, бях сигурен, че ще обвинят Брус Уейс за смъртта на родителите на Търнър Хейс. Не директно, но по такъв начин му намекнаха, че стана ясно. Че е осиновен от чувството на вина, което е изпитвал Брус. Може би са умрели като косвени жертви, ще видим. Със сигурност ако изкарат Батман като злодей ще срещнат сериозен фенски отпор, хаха. Не че на някой му пука, като гледам рейтингите, които са плачевни.
Съдът на совите искат Търнър да им стане новия нокът, след като последния бе обезглавен именно от него. А той получи и силата на кристала и сега нищо чудно да получи неговата сила и дълголетие, за това и припадна в края.
И за финал видяхме буквално двуликия Харви Дент. Това беше добро.
-
7.5 / 8.0

# 226
  • София
  • Мнения: 27 311
Никой ли не е гледал финала на Флаш, нито един ДиСи фен в темата?! 😮🤐
Трагедия...

Gotham Knights 1.10
Poison Pill

https://www.imdb.com/title/tt24228914/

Таман ги похвалих и те побързаха да се *..... на метеното.
Какъв туист само, оказа се, че големия злодей и лидер на съдът на совите е... жена разбира се... 😁
Че как иначе? А синът им сигурно ще стане новия нокът. Много нелепа сцена и много слаба актриса са избрали. Изведнъж ми олекнаха с двеста. Само преди 2 епизода се правеше на уплашена и ранима. Каква мелодрама.
А че е техния лидер се разбра още при първия разговор със синчето и.
Най-хубавата част от епизода беше разговора на Харви с лошото си 'Аз'
Останалото тотал щета.



Гледах и Шазам 2

Shazam! Fury of the Gods
https://www.imdb.com/title/tt10151854/

Не препоръчвам. За мен излишен филм, с него и без него все тая. Първия филм е много по-добър.
Нито като отделен филм стои добре, нито като нищо. А и няма да е част от новата вселена на Джеймс Гън.

# 227
  • София
  • Мнения: 27 311
Прекрасна снимка. 😊

# 228
  • Мнения: 5 768
Никой ли не е гледал финала на Флаш, нито един ДиСи фен в темата?! 😮🤐
Трагедия...

Gotham Knights 1.10
Poison Pill

https://www.imdb.com/title/tt24228914/

Таман ги похвалих и те побързаха да се *..... на метеното.
Какъв туист само, оказа се, че големия злодей и лидер на съдът на совите е... жена разбира се... 😁
Че как иначе? А синът им сигурно ще стане новия нокът. Много нелепа сцена и много слаба актриса са избрали. Изведнъж ми олекнаха с двеста. Само преди 2 епизода се правеше на уплашена и ранима. Каква мелодрама.
А че е техния лидер се разбра още при първия разговор със синчето и.
Най-хубавата част от епизода беше разговора на Харви с лошото си 'Аз'
Останалото тотал щета.



Гледах и Шазам 2

Shazam! Fury of the Gods
https://www.imdb.com/title/tt10151854/

Не препоръчвам. За мен излишен филм, с него и без него все тая. Първия филм е много по-добър.
Нито като отделен филм стои добре, нито като нищо. А и няма да е част от новата вселена на Джеймс Гън.
Спрях към средата да го следя.

Обсъждали ли сте новия филм "Светкавицата" с Езра Милър? Трябва май скоро да излезе в България.

От жанра със супергерои в момента следя само три сериала. Peacemaker, The Boys и Loki.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 21:50 от Alucard

# 229
  • София
  • Мнения: 27 311
Да, писахме доста за него по-назад. Ама не с хубаво, най-вече заради Езра.
Но със сигурност ще се гледа на кино и ще коментирам. Но аз тръпна не заради него, а заради Батман и дали ще видя Бари Алън от сериала и като цяло как ще стартира вселената на Гън.

Иначе гледах епизод 11 на Gotham Knights
Daddy Issues

https://www.imdb.com/title/tt24429962/

Хареса ми. Един от добрите епизоди този сезон, който уви ще е единствен по съвсем други причини.
И май само аз го гледам от форума, жалко.
Интересни разкрития, Харви Дент (злия) е баща на Дуела, а не Жокера. Дуела и Търнър замесиха кекс. Появи се и лудата Джейн Доу. Познах, че атентата над Линкълн Марч е бил постановка, но съм тотално против злия гений зад всичко това за пореден път да е жена и то изиграна от доста слаба актриса без нужното силно присъствие (Лорън Стамил).

# 230
  • Мнения: 5 768
Езра Милър не ме дразни твърде много. Ще си гледам филма с кеф, когато мога. Аз съм си DC фен. Wink Дано се стабилизира под новото ръководство. Много вярвам в Джеймс Гън.

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 21:28 от Alucard

# 231
  • София
  • Мнения: 27 311
Айде, че наистина нямам търпение Simple Smile

# 232
  • София
  • Мнения: 27 311
Супермен и Лоис е подновен за четвърти сезон!
https://www.imdb.com/title/tt11192306/



Първи ревюта/оценки за Флаш в Доматите.
В IMDB още няма оценки.

# 233
  • Мнения: 5 768
Зле е положението. Слушах разни ютюбъри по темата - явно ниските оценки са заради личния живот на Езра. Критиците са ядосани, че не е сменен и хич не анализират филма. Не, че това ме изненадва...🙄

# 234
  • София
  • Мнения: 27 311
Gotham Knights 1.12
City of Owls

https://www.imdb.com/title/tt25810394/

След поредната безумна пауза от 3 седмици (типична за ДиСи сериалите) Рицарите се завърнаха за предпоследния си епизод. Мдам, следващата седмица е финала изобщо на сериала, тъй като отдавна е ясно, че втори сезон няма да има.
Дали са променили нещо няма как да знам, но с този епизод се изложиха много. Като цяло няма какво да се лъжем, сериала не е нищо особено, даже на моменти беше приятен, но след няколкото уви неизбежни изцепки олекнаха. Но пак криво-ляво държаха фронта. Е, след този епизод може да се говори, че се изложиха. И финала трябва да е много убедителен, за да избягат от неизбежната слаба финална оценка.
Едно нещо нямаше което да ми хареса. Клише до клише. Всичко беше изключително предвидимо. Слаба актьорска игра, излишни и досадни сцени и един цялостно мързелив сценарий.
Не мога да разбера защо ДиСи не си научиха урока и така упорстват да се излагат. Какви хора работят там и на какви заплати, а какво гледаме като финален продукт.
Жалко.

# 235
  • София
  • Мнения: 27 311
The Flash
https://www.imdb.com/title/tt0439572/
 
Най-накрая изгледах и така очаквания Флаш. Гледах го на кино и останах доволен! 😊
Това ще е много дълго ревю, защото освен впечатленията си от филма ще се опитам да отговоря и то обширно на най-сложния въпрос, защо по дяволите филмът е такъв боксофис провал и има ли бъдеще новото DCU?
По-обширно, защото не е тайна, че аз съм повече ДиСи фен, просто от дете си ги харесвам повече. Не че не харесвам Марвел (в България щом си за едното, значи си автоматично срещу другото, хаха), напротив!
 
И така, защо флопна Флаш?
 
Какво ми е обяснението за звучния провал в боксофиса. Защо се стигна до тези срамни цифри? Сложен въпрос! Едва ли някой може да даде еднозначен отговор. Със сигурност и в Уорнър Брадърс и ДиСи не са го очаквали. Официално бюджета е $220 млн. но ако сложим и маркетинга е над $300 млн.
Филмът трябваше да направи поне (поне) $1 млрд. световен боксофис. Вместо това едва, едва ще си покрие разхода (което също не е 100% сигурно). Това ще е един от най-грандиозните провали в историята на киното! И този провал идва след провалите на Черния Адам и Шазам. Нещата не отиват на добре...
И така, защо? Ами очевидните два отговора са:
1. Езра Милър и бойкота на феновете!
2. Уволнението на Хенри Кавил и бойкота на феновете!
Но дали е само това? Не, има още много. Хората си търсиха повод. А причините са много по-комплексни и не са от вчера или днес...
DCEU нямаше идентичност! Защо MCU успя? Защото те имаха тази идентичност.
MCU направиха много добри оригинални филми за водещите си герои, които хем бяха като отделни филми само за тях си, хем след финала в посткредит сцена се разбираше, че и ще бъдат част от една много по-голяма и мащабна картина. Така хем се вълнувахме от тяхната лична история, хем бяхме заинтригувани от това какво ще стане с тях след това и как ще работят като отбор.
Започна се с Железния човек, след това излезе Хълк. След това Тор и след това Капитан Америка. Даже имаше два филма за Железния човек. И цели 4 години по-късно дойдоха първите Отмъстители. И така хората бяха въвлечени в тази Вселена. Разбира се трябва да е отечете, че тези неща дойдоха в годините, в които новата либерална пропаганда не беше заработила и все още се правеха стойностни филми без политика в тях. Нещо което впоследствие отблъсна много хора от филмите.
При MCU действаше неписаното правило, 'Който превари - той завари' и 'Който удря пръв, удря два пъти'
Просто Марвел изпревариха ДиСи!
И докато Марвел градяха своята филмова империя какво правеха в ДиСи?
Ами всъщност правеха много добри неща, само дето не яхнаха вълната когато трябваше! Имаха два исторически момента, които изпуснаха. Първо можеха да изградят своята Вселена с Кристофър Нолан, който направи една велика трилогия за Черния рицар. Да, много по-различен Батман от комиксите, но пък дяволски добре направена трилогия, която ще остане завинаги в историята на киното.
И след това имаха своя втори шанс със Зак Снайдер, който направи дяволски добър филм за Супермен с Хенри Кавил. Жената чудо и Аквамен също бяха много добри сингъл филми, с много добри приходи, само че така и не успяха да ги свържат всичките тези герои в една успешно работеща Вселена!
Личните проблеми със Зак и натиска от шефовете в Уорнър да се избърза със Супермен и Лигата на справедливостта разрушиха всичко в зародиш. Първото объркване дойде с новината, че Крисчън Бейл няма да е Батман, а ще е Бен Афлек (айде отново се започна си казаха хората след Майкъл Кийтън, Вал Килмър и Джордж Клуни).
Зак искаше Супермен 2, вместо това го натиснаха да прави Супермен срещу Батман все едно сме на вълна Пришълецът срещу Хищника. Несериозно! Самата комбинация от Супермен срещу Батман трябваше да генерира милиарди приходи, вместо това провал! Провал не като сингъл боксофис, а като много по-високите очаквания. Просто хората не искаха да гледат точно тази история!
И после дойде форсираната и преправена Лига, което унищожи всичко. Може ли да направиш Лигата след като преди това си представил на зрителите само един от героите в самостоятелен филм и това е Супермен? Айде ще броим и Жената чудо. Батман бе изтласкан едва ли не като второстепенен герой, а за Аквамен, Сайборга и Флаш нищичко. От ДиСи направиха точно обратното на това което направиха от Марвел! И от ДиСи вместо да си залагат на по-черните тонове и суровия реализъм решиха да вкарват Марвел шегички, но по един много нескопосан начин. Защо бе хора? Черният рицар и Супермен на Кавил се харесваха точно защото бяха нещо съвсем различно.
Започнаха и драмите с Амбър Хърд и по-късно с Езра Милър.
Хората правилно си задаваха и въпроса, а защо Езра, като си имаме Грант Гъстин (много харесван от феновете и с право)??? По дяволите, Бари Алън на Езра от филмите получи своето име от Бари Алън (на Гъстин) от сериала! Хора, това е несериозно просто...
Но да, в онези години МСЮ правеха пари и слава от филмите си, докато ДСИЮ се гордееха (и с право) със своята Ароу Вселена и бяха завладели ТВ бизнеса. И вместо да си изиграят правилно картите, те заложиха на грешните коне и направиха грешните ходове!
Изведнъж ей така от нищото, Зак Снайдер бе уволнен, а от Уорнър решиха да кастнат нов Батман?! WTF? Таман свикнахме с Бен Афлек и айде ново шест. Сега пък Робърт Патинсън. Патинсън аз лично го харесвам много, но доста голяма част от феновете не можеха да го възприемат като Батман. Между другото филма беше много добър, но не се хареса на новия шеф, Джеймс Гън, който го изпрати в 'Алтернативния свят' така че дори няма да е канон. Въпреки че беше приет добре и от критика и от фенове. И върха на сладоледа беше уволнението на всеобщия любимец, Хенри Кавил. И всичко това идва в момент в който един неориентиран човек, който се е обявил като 'Те' (или там каквото значи тази модерна простотия) вилнее из барове и застрашава живота на лабилни като него хора... Какво по дяволите се случва? И не само това, Батгърл за който се пръснаха близо $100 млн. изобщо не видя бял свят?! Кашата в Уорнър и ДиСи беше пълна. Хората не знаеха какво се случва. Един тотално разграден двор!
И хората отдавна са казали и друго. Насила хубост не става! Езра Милър беше избутан в девета глуха да не дразни хората и истински маркетинг реално нямаше. Нямаше и изненада, защото още от трейлъра се разбра, че ще върнат любимия на едно поколение фенове на Батман, Майкъл Кийтън. Филмът още не беше излязъл, а Гън се изхвърли, че това бил най-добрия комиксов филм, който бил гледал (какво си пушил човече?) и кой ли не беше впрегнат да хвали филма. Платени критици и ютюбъри послушковци, дори Стивън Кинг и Том Круз?!
Само че на хората отдавна им писна, бяха вдигнали ръце и бяха казали НЕ! Дотук!
Занапред това чака според мен и самозабравилите се уокита от Дисни със ''своите'' Пиксар, Лукас Филм и Марвел Студио и реално всички големи холивудски компании!
На хората им писна от простотии. Те просто искат да отидат и да изгледат един хубав филм с хубави хора. Не с такива, които ги обвиняват по туитър и инстаграм, че са токсични боклуци и че са расисти и сексисти! А и няма как да не си задават въпроса, защо за Езра Милър се прави изключение, докато за други не и то за далеч по-малки провинения в обществото??? Задавам риторичен въпрос...
И филмът не прави пари защото е слаб филм. Филмът не е слаб, даже е добър! Не е да кажеш, че е имал силен първи уикенд и след като са видели каква боза е и за това е флопнал брутално. Не, нищо такова. Просто тази продукция нямаше никакъв старт, няма и да има никакъв тласък тепърва, защото както писах на хората им писна и решиха да бойкотират!
Има ли бъдеще новото DCU? Изключително сложен въпрос. Според мен оттук-нататък мисията е много сложна и почти невъзможна. Какво трябва да се направи? Ами най-малкото да не наричат Батман фашист (дори и да е на майтап, контекста не е важен в случая) в основния си трейлър за новия си супергерой, който ще представят на драгия зрител. Трябва да уволнят Езра Милър (не защото е слаб актьор), да разкарат Амбър Хърд, която вече е доказаната от съда лъжкиня и не трябва да връщат пенсионера Джордж Клуни (нищо лично към така обичания д-р Рос) като Батман. Но дори и да направят всичките тези неща, дори по дяволите и да върнат Кавил (което е ясно, че няма да стане, а и новия Супермен вече бе обявен) пак ще е твърде късно. Просто на хората им дойде до гуша от драмите в ДиСи и от тази липса на идентичност и връзка между героите в техните продукции...
Отделно от всичко това на хората им писна от супергерои и от сложни мултивселени. По дяволите, дори от Марвел вече не правят пари и търпят провали, макар и не толкова звучни като тези в Уорнър.
Птичето каца само веднъж на рамото са казали хората. Е, при Уорнър и ДиСи кацна два пъти (Нолан и Снайдер) и те два пъти го изпуснаха да отлети.
И пак ще се повторя. Проблемът не е в сингъл филмите. Справка и страхотния Жокер с Финикс. Просто от Уорнър и ДиСи не могат да сглобят мозайката!
 
 
Сега за самия филм. За Флаш (2023)
 
Официално, DCEU е вече мъртъв, така че да живее новата DCU!
Дали обаче ще живее, ще разберем идните години... Всъщност още през тази 2023 година! Тя ще е ключова за Гън и бъдещето на ДиСи и Уорнър.
Първоначално филмът за Флаш трябваше да се появи през 2018 г. но по ред причини бе непрекъснато отлаган. Официално трябваше да излезе през лятото на 2022 г. но отново бе преместен с 1 г. напред.
Така след 7 различни сценаристи и близо $300 млн. бюджет, филмът най-накрая имаше своята дългоочаквана премиера.
Бих казал, че като самостоятелен филм е много добър, но като затварящ тази част от Вселената на ДиСи не бих казал същото. То реално край нямаше, а много въпроси свързани основно с това кой ще е новия Батман...
И къде ще сместят Блу бийтъл (първият нов герой от новата Вселена) във всичко това? Между другото не изгарям от нетърпение да видя този филм, особено след супер дразнещия му трейлър.
 
Най-важното нещо за мен беше как ще се справи Езра Милър с драмата около убийството на майка си и дали именно той ще е централния герой във филма или не. И тук теста бе издържан! Езра Милър се справи много добре със самата игра и пресъздаването на емоциите и да, именно Бари Алън беше ментора на... Бари Алън. А не Брус Уейн както масово се очакваше. С тези двама Бари Алън много хитро се измъкнаха от коварния капан и така 'Главния Бари Арън' се превърна в ментор и учител на новия Бари Алън.
 
Всъщност как сработи цялата тази манипулация с времето? Винаги това е най-сложното нещо за осмисляне и хората винаги ще имат проблеми с разбирането на концепцията с пътуването във времето. Аз не го обичам, защото почти никога не е едно и също за даден филм или сериал и общо взето много автори си правят каквото си поискат... Отделно от всичко това, с това пътуване във времето се обезсмисля до голяма степен стойността на нечий живот. Ауу, ама Бари Алън умря. Е, споко бе, има го в еди си колко вселени и ей сега ще го върнат по някакъв начин чрез времето.
Отделно по този начин много автори могат да си поправят собствените грешки и да си измият ръцете както се казва. Което категорично неодобрявам!
Та на въпроса, как сработи всичко във филма според мен? И ако не съм схванал (няма да е нещо ново), моля някой да ми го разясни, хехе.
 
Значи,
Всичко и навсякъде се развива наведнъж (в един и същ момент)! Това е разковничето. И да, може и да се каже, че е препратка към едноименния филм, който обра оскарите през тази година.
Бари Алън е Фулкрум/Универсален момент ; нещо което не може да се промени ; той причинява мултивселената и това няма как да се предотврати. Дарк Флаш изрита Главния Флаш от Хронокълбото енергия (реално то е истинския фулкрум) в спийдфорса, и го запрати във вселена с неговото ново аз, следствие на това, че майка му е спасена. И то точно на конкретна дата през 2013 г. Годината в която получава силите си. И двамата (Мейн Флаш и Дарк Флаш) бях там по различно време следвайки линейно историята, но всъщност те са там по едно и също време в един и същи момент! А какво прави Дарк Флаш там и защо той беше в съседното хронокълбо? Ами по-късно във филма се разбра. Това е всъщност новия Бари Алън, превърнал се в свое тъмно/мрачно отражение/сянка следствие на безбройните си опити да поправи времето и да спаси Супергърл и Батман (досущ като безплодните опити на Стивън Стрейндж да спаси своята любима Кристин Палмър).
Тези събития във филма се случват линейно, но там на това конкретно място извън реалния свят тези закони не важат!
 
Какво ми хареса
 
Исках да стои добре като сингъл филм за Флаш и така и стана. И някак си намериха начин да вмъкнат всички останали герои и събития и като цяло им се получи с някои изключения като липсата на Ривърс Флаш (вместо това вкараха Дарк Флаш нещо подобно на Савитар в сериала) и вкарването на дядо Клуни.
Филмът беше забавен и трогателен, имаше хубави и запомнящи се диалози и екшъна беше як.
За мен най-важното нещо както вече писах беше да усетя Бари Алън като Бари Алън и да видя връзката му с майка си и баща си. А и това че той стана учител на своето ново аз беше много добър бонус!
 
Актьорската игра на всички главни и поддържаши актьори.
Много ми хареса Саша Кайле като Супергърл а.к.а. Кара Зор-Ел. Майкъл Кийтън е ясен. Велик е. И отново чухме легендарното му, 'Аз съм Батман'
Това че видяхме отново едно към едно именито на Брус Уейн от Тим Бъртъновия Батман през 1989 г.
Езра Милър вече го похвалих. На моменти новия Бари дразнеше, но това беше и идеята. И въпреки, че ми хареса ще кажа, че Грант Гъстин все пак ми харесва повече!
Майкъл Шанън като генерал Зод също бе невероятен. За съжаление имаше твърде малко сцени с него.
Между другото хареса ми, че всъщност не той беше главния антагонист във филма, а самия Бари Алън или по-точно неговия Дарк Флаш. И добре се измъкнаха от ситуацията. Новия Бари Алън се жертва и спаси живота на главния Бари Алън и така като умря реално умря и Дарк Флаш, защото той е него!
 
Някои камеота ме изкефиха. Като Джордж Рийвс (Супермен), Теди Сиърс като Джей Гарик ; Адам Уест като Батман ; Никълъс Кейдж, като алтернативната версия на Супермен, от един филм от 2015 г. който така и не видя бял свят. Разбира се Майкъл Кийтън беше на всички ясен.
 
В болшинството моменти музиката също ми хареса.
 
Ерик Столц или Майкъл Дж. Фокс? Кой е играл Марти Макфлай? Хехе, намигванията бяха много яки (бтв: по принцип именно Ерик Столц е трябвало да играе главната роля, но е разкаран, защото вкарва прекалено много драма в героя си).
 
Също ми хареса много и препратката с плаката на Ракел Уелч и как Бари мина през нея, за да донесе бира. Също през нея трябваше да минат за свободата си и в Изкуплението Шоушенк...
 
Хареса ми и начина по който решиха да разкарат Бен Афлек като Батман. Не че го одобрявам. Харесвах Бен Афлек като Брус Уейн, много му отиваше, но според мен повече няма да го видим.
Но всъщност какво стана? Ами веднага пояснявам. Бари премести консервата с чушки на горния рафт, за да може баща му да погледне нагоре и така камерата да го хване. Една съвсем малка намеса във времето, но именно тя коства новата самоличност на Брус Уейн/Батман.
 
 
Какво не ми хареса
 
Трябваше все пак да вкарат Ривърс Флаш или ако не е той, поне да бяхме видели кой уби майката на Бари.
И като цяло флашпойнта в анимацията и в сериала бяха много по-добре разказани.
 
Визуалните ефекти не ми харесаха. Като цяло CGI куцаше яко. И това е проблем не само с този филм.
Абе какво им става напоследък на специалистите?
Май всички трябва да минат по един безплатен бърз курс при Джеймс Камерън.
 
Както писах вече някои камеота ми харесаха, но някои не. И изглеждаха много зле. Визирам Кристофър Рийв (Супермен ; лека му пръст) и Хелън Слейтър (Супергърл) и на финала на целия филм появата на Джордж Клуни ме втрещи и то не от хубави помисли...
 
И защо по дяволите Грант Гъстин не се появи във филма??? Много се ядосах значи! 😠
Значи Езра Милър може да се появи в шоуто, но не и Гъстин във филма. Какво, привилегирован ли е с нещо 'Те' Джеймс Гън, не си уважаваш фенбазата човек, после ревеш защо няма приходи!
Никаква почит не бе отдадена на великата Ароу Вселена, която крепеше ДиСи през всичките трудни години и създаде реноме на тази компания.
 
Защо не се показаха три от батманите, Вал Килмър, Крисчън Бейл и Робърт Патинсън??? Хенри Кавил ясно защо...
Много нелепо беше всичко това, ама много!
 
И сега какво, Джордж Клуни ли ще е новия Батман или това бе просто една шега??? И двете са глупави решения но по различни причини... Просто трябваше да е както в оригиналния си край. Брус Уейн излиза, но му се виждат само обувките и остава само гласа на Бари, ‘’Кой по дяволите е това’’
За да покажат сега Клуни явно има защо и не е просто майтап, както би ми се искало. Това е решение на самия Гън, 100% Т.е. явно ще иска да го използва в ролята на Батман.
Хей, нямам нищо против Джордж Клуни, когото харесвам много. Но неговия Батман бе най-лошия в историята. А и сега на колко години е? 60+? Пенсионер ли ще гледаме в ролята на Брус Уейн?
 
Сцената с бебетата в началото на филма беше яко криндж. Безумна идея!
 
Сцената с ласото на истината на Жената чудо за някои може да се е сторила забавна, но на мен ми стана неудобно. И от репликата на Брус Уейн (типична за новата идеология, 'да изядем богатите') и особено от тази на нърда Бари Алън, че все още е девствен. Айде няма нужда да изкарвате точно този супергерой такъв балък и смотльо и то с определена цел.
 
Посткредит сцената с Аквамен също ме подразни и беше излишна.
 
В заключение,
Много ми е трудно да дам категорична оценка, но за мен този филм е в границите между 6 и 8. По принцип в един друг свят можех да му дам 6 и по-малко, но според мен не е за толкова и щях да си изкривя душата само заради личната ми неприязън към Езра и най-вече заради гаврата с Хенри Кавил. Повече от 8 също няма как да дам след тези неща, които писах, че не ми харесват и като цяло не стоят добре в моите очи.
Това е един добър филм, доволно над чертата, заслужаващ си да се види и оцени подобаващо и без излишни предразсъдъци!
-
7.5

# 236
  • Berlin
  • Мнения: 11 303
Очаквали са 1млрд? Това да не е Аватар 1.😂 Много оптимистично.

# 237
  • Мнения: 843
Чудесно ревю и фантастичен анализ на цялата им вселена. Просто са толкова объркани и хаотични, че няма накъде повече. Никога не се бях замислял за Вселена с център Тъмния рицар. Щеше да е брилянтно.
Пропуснал си и Черния Адам. На мен ми хареса честбо казано. Ама и него го захвърлиха на боклука. Пак ще се провалят както винаги.

# 238
  • Мнения: 5 768
Дяволо, за повечето неща си прав. За съжаление не можеха да си изградят вселената върху поредицата за Тъмния рицар, тъй като Кристофър Нолан и Крисчън Бел не искаха да правят / участват в повече филми. Отделно и вариантът с филмова вселена изградена от Зак Снайдер не беше добра идея, защото неговите филми си имат солидна група фенове, но малка като брой. В допълнение Батман срещу Супермен беше допълнително осакатен от Джос Уидън, получи доста лоши отзиви от критиците, феновете не можеха да разберат дали този филм трябва да е забавен или сериозен - да не говорим за изрязаните сцени само и само филмът да е около 2 часа (така има повече прожекции на ден). Идеята за изграждането на вселената беше грешна, да, тъй като първо трябва членовете на Лигата на справедливостта да си имат самостоятелен филм и тогава да дойде общият. Отделно Марвел беше първи. Направи мнооого филми и е факт, че зрителите се пренаситиха от такъв тип съдържание. В момента и някои от филмите и сериалите на Марвел не са толкова успешни както Железният човек примерно. От самото начало бях против ДиСи да копира Марвел със забавни филми. ДиСи са по-добри в сериозни филми с по-тъмен сюжет. Имам надежда, че Джеймс Гън ще изгради добре макар и по-малка филмова вселена на ДиСи. Първите филми трябва да са задължително под негов контрол. На режисьорите не трябва да им се дава твърде голяма свобода (поне в началото). Харесвам и Марвел, но Батман ми е любимият супергерой. Отделно от дете харесвам Светкавицата, Жената чудо и Аквамен. От Марвел в началото познавах само Спайдърмен, Железният човек и Х-Мен. Това, което постигнаха с всички филми, които направиха, е наистина впечатляващо. Сега за обикновен зрител като мен Тор, Капитан Америка, Черната вдовица, Човекът мравка и т.н. са абсолютно разпознаваеми. И тук идва разочарованието ми, че ДиСи винаги са имали по-известни супергерои и въпреки това не успяха да се наложат и не успяха да си изградят филмова вселена. Дано Джеймс Гън успее да се справи с тази нелека задача.

Последна редакция: чт, 29 юни 2023, 11:06 от Alucard

# 239
  • София
  • Мнения: 27 311
Защо го нямаше Грант Гъстин във Флаш?

Анди Мушети просто не е искал да включи Грант Гъстин. Без да иска се издава в интервю... Не го казва директно, но се подразбира между редовете. Но дали е негово лично решение или Гън му е наредил едва ли някога ще узнаем.
А защо? Ами според мен ясно защо. Защото не е искал Езра да бъде засенчен. Хората си искат Грант, а не лигавия ‘Те’
Това е положението! И в случая изобщо няма значение кой колко талантлив актьор е. А кой как се държи и какъв имидж има. И какво мислят болшинството от феновете. Тези на които им искаш паричките след това...

Кевин Смит се изпусна в неговия много популярен подкаст, че всъщност Грант Гъстин и Кандис Патън (Айрис) са снимали камеота. Но това така и не е потвърдено и не е официално. Но Кевин няма да дрънка ей така наизуст неща. Все пак е режисирал епизоди и е доста гледан и слушан в щатите.

Пак да напомня, че Езра имаше камео в сериала и именно от там взе името си.
Така че Грант Гъстин Флаш кръсти един вид Езра Милър Флаш.
Но явно обратното не може.
Ами ясно е кой губи. Цифричките го показват...

Относно финалната сцена/акт във филма.

Това което видяхме на финала на Флаш е ‘третия заснет финален акт’
Първия е бил да видим отново Супергърл и Батман на Кийтън, т.е. да означава, че Бари не е успял да рисетне вселената и да настане каша и объркване. Добре, че са се отказали от тази тъпотия.
Оригинално заснетата такава и дори прожектирана пред специална публика (писах за нея и в ревюто си) е как Бари Алън вижда как от колата излиза Брус Уейн (а ние виждаме само обувките му) и казва, ''Кой по дяволите е това'' Но Гън се е намесил и е извикал Клуни и всичко се е развило много бързо и за един ден буквално. И малко хора са знаели!
Отделно от това са искали да заснемат как Батман на Афлек се свързва с Бари Алън и го моли за помощ от някакво затънтено място във Вселената... Но това преди Гън да дойде, защото е ясно вече, че няма как да стане, защото освен Кавил и Афлек е аут от новата ДС Вселена.



Новите Супермен и Лоис Лейн

Преди няколко дена официално бяха кастнати новите Кларк Кент а.к.а. Супермен и Лоис Лейн за новата ДСЮ Вселена водена от Джеймс Гън.

Така вместо Хенри Кавил ще гледаме, Дейвид Коренсует. Едно младо момче, изглежда симпатично ама не и особено мъжествено... Честно казано не ми е познато. И да съм го гледал някъде не ми е направил впечатление и не го помня.
Рейчъл Броснахан (златен глобус за ''The Marvelous Mrs. Maisel'') пък ще е напористата репортерка, Лоис Лейн.

Общи условия

Активация на акаунт