DC Fandom - мястото в Бг мама за филми и сериали от Вселената на Ди Си

  • 19 437
  • 249
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 27 188
Изгледах финалния епизод изобщо за сериала, Gotham Knights
Защото още в началото стана ясно, че сериала се канселира/спира!
Епизод 10, ''Night of the Owls''
https://www.imdb.com/title/tt26690135/

Много ме е яд на ДиСи и Уорнър. Така и не разбраха, че този тип сериали са обречени! Нито се гледат, нито се харесват от малкото гледащи. Но продължават да упорстват и да хвърлят пари на вятъра?! Докога? Абе там всички до един са за уволнение...

След всеки един епизод писах кратко ревю и имаше такива, които ми харесваха. Но генерално няма как да дам висока оценка, защото в основната си част издишаха.
Абе хора, не може да се взимате сериозно и да предлагате това! Ако ще е така, то кажете, че това е комедия или пародия и няма да има никакви проблеми...
Може ли едно момиче 40 кг. с мокри дрехи да пердаши здрави мъже по 100 кг. с пълно бойно снаряжение?
Абдурдно е... Просто е асбурдно!
В този финален епизод например, всичко беше ОК, обаче само един момент разруши всичко.
Значи совите нападат участъка, където рицарите са задържани. И трепат наред ченгетата. Последните са безпомощни (което само по себе си донякъде е нелогично). И изведнъж нашите (юноши, половината момичета и като изключим Търнър и Робин без и намек да са били тренирани) бяха освободени и им наритаха задниците?!?!
Трагедия!

На финала стана ясно, че Харви Дент вече официално е двуликия Харви получавайки и своето химическо изгаряне на лицето (едната му половина).
Джейн Доу бе убита от него! И правилно, гадна психопатка, която предаде дъщеря си.

Търнър разбра, че всъщност не Брус Уейн е убил родителите му (а добро утро, то беше ясно), по-точно не го е направил съзнателно, а е било при самозащита, защото те са били професионални убийци, изпратени да го убият и то от бъдещия му учител. Хехе. Карма!

Естествено совите и смешната им и нелепа водачка (тя пък от любов видиш ли правила тези неща, охх ; бтв: хем е абсурдно жена да командва, хем я правят да е много ''силна'' ама всъщност изглежда слаба и нелепа, защото пак зарад мъж го прави всичкото това нещо, хахахахаха, гении!!!) бяха победени!

Рицарите на Готъм получиха своето опрощение и вече официално са новите пазители на Готъм в чест на Търнър.
Всички мислят, че Търнър умря след взривяването на Уейн Ентърпразийс, но всъщност той бе спасен от Андри Дюкард (тук разлики няма). И така Търнър Хейс ще получи пълното обучение и се подразбира, че след време ще се завърне като новия Батман...
-
5 от 10 за целия сериал!
Не давам 4, само заради Търнър и Дуела.

# 241
  • София
  • Мнения: 27 188
Сезон 3 на Супермен и Лоис е вече качен в HBO Max! От няколко дена е, ама докато се наканя да пиша. 😉
Започнах го днес и засега бива, ама нищо повече от това не мога да кажа. Даже е на границата да не ми хареса ако няма някакво развитие.
За съжаление са сменили актьора, който играе Джонатан и този новия изобщо не ми харесва!
И нещо твърде много историята се фокусира върху драма куин Лоис Лейн (най-вече), Лана, вечно дръпнатата и кисела Сара, че дори и Криси и всичко това е много дразнещо. ДиСи имат един генерален, кардинален проблем с всички свои шоута. Не могат да създават добри истории за женските си герои, които в над 90% от случаите са супер дразнещи и това е най-мекото, което мога да кажа за тях.
Голямата драма и фокус засега не е толкова върху новата заплаха за Супермен, а върху Лоис
Скрит текст:
която има агресивен рак на гърдата и половината време ни занимават с тази история, което е толкова излишно, след като е пределено ясно, че няма как да умре.

# 242
  • София
  • Мнения: 27 188
Фенове, The Flash вече излезе по торентите на перфектно качество и със субтитри даже.
Надявам се повече от вас да го гледат, за да имаме нещо като дискусия. 😊

# 243
  • София
  • Мнения: 27 188
😊

# 244
  • София
  • Мнения: 27 188
Чудни. 🙂

# 245
  • София
  • Мнения: 1 654
Стига де. Още повече се дразня, че не развиха Вселената покрай тях. Огромно харакири за WB.

# 246
  • София
  • Мнения: 27 188
Синия бръмбар (Blue Beetle)
https://www.imdb.com/title/tt9362930/

Първият нов супергерой на новата DCEU Вселена водена от Джеймс Гън, но филм направен преди той да дойде и да я обяви. Кашата в ДиСи продължава. Уорнър пък направиха грешката да 'промотират' филма и на голям екран въпреки че първоначално бе планиран да се пусне само по стрийминг платформата, Max (вече се води Max, а не HBO Max). И ето го резултата - поредния звучен боксофис провал за Уорнър и ДиСи. Тези $120 млн. нямат избиване.

Генерално филмът не е чак толкова слаб и става за едно гледане, но с уговорки и според настроението на човек.
Малко над чертата е за мен, но е крайно недостатъчно за нещо повече от това.
Най-много ми хареса мацката Джени Корд, изиграна от Бруна Маркуезин. Единствения адекватно написан персонаж и изигран от талантлив актьор. И нито един друг от целия каст не ми хареса. Всъщност не, хареса ми и таткото.  Имаше истинска доброта и душа в този човек. И това се усещаше.
Дори великата Сарандън изглеждаше смешно като главния злодей и потъна в слабия сценарий.
Като цяло - слаб каст, елементарен сценарий и диалози. Разочароваща музика и лоши ефекти.
Главният герой беше дразнещ, а Ксоло Маридуеня няма талант за нещо повече от Карате кид и евтини комедийки. Семейството беше меко казано странно, сестрата много дразнеща. Имаше твърде много криндж елементи с героичното мексиканско семейство Рейес. Най-нелепа беше бабата, която толкова много искаше да трепе империалисти. Сюзан Сарандън както споменах не стоеше добре като злодей. Антагонистите бяха много плоски и безинтересни.
Разочароваща музика, слаби ефекти и твърде много Айрън Мен... Много закъсня тази адаптация по един иначе много стар ДиСи комикс. Ако този филм беше излязъл преди 15-20 години със сигурност щеше да се хареса повече. А и тогава нямаше да я има задължителната пропаганда колко лоши са белите и богати империалисти.

Най-интересното нещо във филма беше Скарабеят. Откъде е дошъл, защо е тук, какво цели и т.н. Само дето създателите на филма изобщо не се постараха дори да отговорят на тези въпроси.
WTF???

Имам усещането, че този филм е бил направен за няколко часа, ей така набързо. Дайде това да сложим, дайте онова, шак шак и готово.
След половин година сигурно няма да си спомням нищо, а и за какво? След като за нито един герой не ми пукаше.
-
5.5 / 5.0

# 247
  • София
  • Мнения: 27 188
Изгледах сезон 3 на Superman & Lois
https://www.imdb.com/title/tt11192306/

Най-важното нещо е, че сериалът е подновен за сезон 4!
Защото не може да си правят повече подобни екперименти с такъв завършек на сезон?! Абсолютен клифхенгър, което е меко казано дразнещо, а в случая и много рисковано предвид промените в Уорнър и HBO, да не говорим за стачки и т.н.

Като цяло ми хареса. Досега нямат слаб сезон и това е едно от най-стойностните шоута на DC. Заедно със Старгърл, който за съжаление бе канселиран, което за мен бе пълно безумие.
Сезон 3 на Супермен и Луис е много човешки, с много обикновени житейски драми, някои до болка познати ни. Поне на мен. И визирам Лоис...

Имам претенции, че започна с едни антагонисти и завърши с други, по принцип не се прави така, а те вече за втори път го правят този номер.
Джонатан се играе от нов актьор. На мен стария ми харесваше повече.
-
Оценка на сезона: 8.0 / 7.5
Сериалът дотук: 8.5 / 8.0

# 248
  • София
  • Мнения: 27 188
Трейлър на Aquaman and the Lost Kingdom

# 249
  • София
  • Мнения: 1 654
Аквамен 2 вече върви по кината, с което се и закрива официално DCEU след 10 години. Беше голяма мъка, но си остана с неизползван потенциал.

Да видим новите проекти на Гън какви ще са.

Общи условия

Активация на акаунт