Козунаци 2022-ра

  • 46 770
  • 778
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Е, като сте започнали да показвате, ето и две мои снимки от миналата година:

Кулич със закваска и стафиди


Козунак с плънка от какао и стафиди

# 16
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
И аз имам поръчка да меся козуначено тесто. Дали за руло, дали за кифлички, или за козунак... нямало значение. Simple Smile

# 17
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
И аз се записвам, няма как да изпусна прекрасната тема за козуначета. Благодарение на тази тема се научих да правя козунаци ,благодарение на прекрасните съвети и рецепти на опитните майсторки.
Морна , Благодаря за Новата тема 🌹

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ааа, не така с лошо де, още от януари!
Шегувам се, благодаря за темата.

# 19
  • Мнения: 9 525
А, при нас се правят козуначени кифлички целогодишно. В началото на декември пък пекох козунак ...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 854
Ох, ще чета и ще събирам смелост за трети опит за козунак.

А тема за великденски сладки и курабийки дали има или ще има? Както имахме за Коледа цяла тема.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
.. А тема за великденски сладки и курабийки дали има или ще има? Както имахме за Коледа цяла тема.
Разгледай в "Празнична трапеза" имало ли е предните години такава. Май за яйцата има тема и толкова относно Великден - яйца и козунаци.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 854
Да, хвърлих едно око преди да напиша въпроса, но не видях да е имало. Ами здраве да е. 😊

# 23
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Мисля да потренирам преди Великден с козуначени кифлички, ще събирам идеи за плънки. Ще правя козунак с шоколадови капки, рецептата за тестото ще я мисля след като изчета по темата Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 11 704
Днес ги сътворих набързо,  основно исках да си сменя старите снимки, не бяха хубави, а това е така, защото са едни от първите ми снимки правени. Това са маковите кифли на Джемма,  и всеки път благодаря и сега отново благодаря, Джемма, те бързо изчезват,  изключително добри са, но в мое изпълнение
ОРИГИНАЛНИТЕ МАКОВИ КИФЛИ ПО БДС ОТ 1966 Г.

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/1966.html

# 25
  • Мнения: 5 346
Марч, тези са с любимия ти пълнеж от мак и  прясно мляко  нали. Всяка година правя козунак и с таз иплънка, но никога не съм разбирала частта от описанието на пълнежа- макът се вари докато омекне и леко се смила. Е,  моя мак не омеква и не се смила. Седи си на твърди зрънца. Което  не  прави плънката по  малко вкусна, разбира се .

# 26
  • София
  • Мнения: 11 704
Марч, тези са с любимия ти пълнеж от мак и  прясно мляко  нали. Всяка година правя козунак и с таз иплънка, но никога не съм разбирала частта от описанието на пълнежа- макът се вари докато омекне и леко се смила. Е,  моя мак не омеква и не се смила. Седи си на твърди зрънца. Което  не  прави плънката по  малко вкусна, разбира се .
Не, тези са без пълнеж, само са си макови кифли от нашето детство, рецептата си е извадена от рецептурника от 1966 година . За плънка , тази плънка за мен е най-добрата за козунак с орехи, какао, разбит белтък, ром и захар, се залива маковото семе с горещото прясно мляко, оставя се ,там колко пишеше минути не помня, трябва да отворя и да прочета, отцежда се и се смила, може и да не се смила, аз не го правя, защото обичам да усещам маковите семенца, по избор е, но леко ги смачквам с лъжица, това е

# 27
  • Мнения: 2 516
От няколко дни обяснявам на колежките, че ми се яде козунак. Вече и тема има... Ще запретна ръкави в събота Simple Smile
Миналата година обрах овациите с козунаците с лимонада на Ваня Джорджевич - получиха се наистина страхотни!

# 28
  • Мнения: 2 394
Днес в кварталното магазинче видях ябълков мармалад на калъп. Купих си и сега моля за препоръка какво козуначено тесто да замеся за едни домашни кифли с мармалад.

# 29
  • Мнения: 3 271
Не се стърпях. От вчера с шоколад и локум.

Общи условия

Активация на акаунт