Козунаци 2022-ра

  • 48 856
  • 778
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
Аз лично, нямам желание да пробвам с друго брашно. Щом ми се получава чудесно, не го променям. ...
И аз така. И с брашното, и с рецептата. Simple Smile
Сумати време експериментирах и като си намерих идеалната за нашия вкус, не ми се прави друго. Само с цвета се заиграх след това. Simple Smile

# 76
  • In transit
  • Мнения: 12 050
Тъкмо затова са повече белтъчините в баничното, Мария.
Интресното е защо изобщо има брашно "за козунак", да се подлъгват начинаещите/незнаещите...
Защото може да е с по-малко белтъчини, но технологично да е направено, да е добро за козунаци. Има различни техники, които прилагат производителите..както различните италиански брашна, все е тип 00, но едно е за сладки неща, друго е пици, трето за панетоне (примерно). Да белтъците са водещи, но не са най-точния критерий.
Специално за това брашно, не съм го ползвала и незнам как е.

Лолита, това брашно на Барила си е най-обикновено брашно тип 500. Не е лошо, но не се води "за пица". Направи една проба с малка доза козунак с него и виж как ще се получи. Бих ти препоръчала да го смесиш 50:50 с брашно за баница или с Манитоба (ако намериш).

# 77
  • Мнения: 13 775
Не е впечатляващо това брашно, пробвах го веднъж че друг беше пазарувал и това взел... Една част отиде на козуначе, една на нещо солено с мая, не помня вече какво. Не видях разлика от всякакво по-масово брашно.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
Тъкмо затова са повече белтъчините в баничното, Мария.
Интресното е защо изобщо има брашно "за козунак", да се подлъгват начинаещите/незнаещите...
Защото може да е с по-малко белтъчини, но технологично да е направено, да е добро за козунаци. .. Да белтъците са водещи, но не са най-точния критерий.
Специално за това брашно, не съм го ползвала и незнам как е.
Така е, Мики.
Мисля, че белтъците са водещи  все пак, но не са само те важни. Онези цифри за сила са ми неясни още, че сега се появяват на бг брашната....
Само не знам кой ще си направи експеримента да го пробва за сравнение с вече утвърдените брашна.
Аз нямам такива мераци.

# 79
  • In transit
  • Мнения: 12 050
Морена, я покажи къде са се появили цифрите за сила, че ми стана интересно.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
На това "за пица" на СМ видях, за други не знам.

 

# 81
  • In transit
  • Мнения: 12 050
Хм, ако това е вярно, значи брашното е почти колкото Манитоба силно...ама не вярвам. Grinning
Няма как силата на брашното да варира в един пакет...там е константа. Това е търговски трик. Може да варира в различните видове брашна.

# 82
  • София
  • Мнения: 11 754
Аз имам въпрос относно шоколада. Кога се слага при месенето на тестото, или при оформянето на фетилите?
Когато се оформя, т.е. при фитилите.

Брашното което ползвам от години е италианско 00 но винаги го смесвам с брашно Манитоба, 250 г от едното и 250 г от другото, примерни грамажи са. и мисля, че това е прекрасен вариант, или мен така ми харесва.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
Аз имам въпрос относно шоколада. Кога се слага при месенето на тестото, или при оформянето на фетилите?
Когато се оформя, т.е. при фитилите.  ...
Точно.  
Дали го мажеш или са капки,  все е след втасването, при оформянето.

# 84
  • Мнения: 2 635
Много благодаря 🙂
Аз имам въпрос относно шоколада. Кога се слага при месенето на тестото, или при оформянето на фетилите?
Когато се оформя, т.е. при фитилите.  ...
Точно.  
Дали го мажеш или са капки,  все е след втасването, при оформянето.

# 85
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 765
Някой в темата искаше да види, козунак с брашното на СМ "за козунаци". Моята приятелка, за която споменах, че го е купила, снощи ми прати снимки и каза, че се е получил много добре, но повече ѝ харесва с брашното за баница!
Скрит текст:

Не изглежда никак зле, но някак, сякаш не ми е на хубави конци!

# 86
  • Мнения: 9 645
Жената, на Мулино Казило ли е брашното за пица?

да! предполагам ще е добре за козунак. а само с него или го смесваме с нещо друго?

# 87
  • In transit
  • Мнения: 12 050
Жената, на Мулино Казило ли е брашното за пица?

да! предполагам ще е добре за козунак. а само с него или го смесваме с нещо друго?
И само с него ще стане. Много е хубаво брашното и достатъчно силно.

# 88
  • Мнения: 9 645
мерси, ще пробвам. досега с това за баници съм правила.

# 89
  • Мнения: 1 415
Здравейте, Дами. Последните 2 години все правя мини козуначета, които стават доста сполучливи. Тази година ще сме осмеля с рецепта за по-голямо количество, дано се получи и то Simple Smile Ще чета тук и ще попивам Grinning

Буболина, в каква форма си пекла козунака? Има много красив, оформен външен вид.

Ето и моят козунак, по рецептата на Морена!
Всеки път се получава разкошен!
Много  благодаря, Моренка!
Скрит текст:


Общи условия

Активация на акаунт