Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 4

  • 16 274
  • 389
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 129
А мислите ли за метотрексат, като алтернатива на операцията? Вместо да чакате да стане с по-голям размер?
[[b[b[/b][/b]quote author=Mira8991 link=topic=1403977.msg45908948#msg45908948 date=1674463354]
Здравейте, днес ЧГХ е пак нагоре 346. Трябваше да ходя на преглед, но писах на лекаря дали има смисъл, след като стойността не е много по-висока от прегледа ми миналия понеделник, когато беше 274. Може би е по-добре да се видим сряда, когато вероятно ще е 500-550 и има по-голям шанс.Притеснявам се само дали има шанс на това ЧГХ да ми се спука тръбата, ако чакам сряда. предния път изкара до 950, но знам ли дали не е било късмет. Мисля е ясно, че няма как да е аборт...дори нямам течение вече.
[/quote]

# 211
  • София
  • Мнения: 3 021
Bell88, на мен докторът ми каза следното : лекарството се използва от онкоболни и трябва да го предпише онколог, не дава 100% сигурност, че само с един прием ще стане изчистването, може да се наложат до 3, като пак няма гаранция, и за всеки прием ще е необходимо 3 месеца пазене, а реално пак може да стигнем до операция.

# 212
  • Мнения: 129
Bell88, на мен докторът ми каза следното : лекарството се използва от онкоболни и трябва да го предпише онколог, не дава 100% сигурност, че само с един прием ще стане изчистването, може да се наложат до 3, като пак няма гаранция, и за всеки прием ще е необходимо 3 месеца пазене, а реално пак може да стигнем до операция.

Аз живея в чужбина, и при мен същия случай, с ниски стойности. Бях в една болница, стигнах до главния лекар и той ми каза операция! Аз отказах, понеже не смятам, че операция винаги е единственото решение. Та…. смених доктора и болницата (става въпрос за Германия), отидох в друг град и клиника, която е много голяма и знам, че хора пътуват от цяла Германия за лечение. Та…. там бях за второ мнение и попаднах на една професорка. Тя ми каза, при тези стойности и да ви направя операция, може да е толкова малко, че да се пропусне в тръбите. Другия вариант е да чакаме да порасне за да се види, но тогава може да е късно, да не говорим, че уврежда още тръбата. Предложи ми инжекция, каза, че може да се наложи и втора евентуално и че от 25 години се използва за такива случаи. После като ми се успокои организма цветна снимка да си правя, след това, ако се наложи и лапароскопия. Според зависи от състоянието на тръбите.

# 213
  • Мнения: 382
Да си призная честно тук в България почти няма лекар да го предложи като алтернатива. Но аз не искам. Ако е в лява тръба искам да я изрежем направо, защото ще е за втори път там. Ако е дясна, ще говоря с лекарите ако може да махнат лявата и да спасят дясната. Ако не може и остана само с лявата директно отивам на ЦС и след това инвитро. Ако пак е в тръбата я махам и нея. То това живот ли е… всеки път да треперя през 2 дни ме боцкат и накрая всеки казва, че вече има ли една ИМ в тази тръба шанса за повторна е огромен… колко жени без тръби имат дечица. Аз явно имам проблем с тях и няма полза да ги държа и да чакам чудото. На мен няма да ми се случи… Не съм лекар, но за мен има ли ембрион в тръбата дори с метротраксат той остава там като съсирече или подобно и води до запушване.


Приемам, че имам още малко време за следене и да открием какво къде се намира. Бях чела в темата за една дама, която стигна до 800 и после направи аборт. Може 1% шанс да имам, но се надявам и аз така да мина.



А мислите ли за метотрексат, като алтернатива на операцията? Вместо да чакате да стане с по-голям размер?
[[b[b[/b][/b]quote author=Mira8991 link=topic=1403977.msg45908948#msg45908948 date=1674463354]
Здравейте, днес ЧГХ е пак нагоре 346. Трябваше да ходя на преглед, но писах на лекаря дали има смисъл, след като стойността не е много по-висока от прегледа ми миналия понеделник, когато беше 274. Може би е по-добре да се видим сряда, когато вероятно ще е 500-550 и има по-голям шанс.Притеснявам се само дали има шанс на това ЧГХ да ми се спука тръбата, ако чакам сряда. предния път изкара до 950, но знам ли дали не е било късмет. Мисля е ясно, че няма как да е аборт...дори нямам течение вече.
[/quote]

# 214
  • София
  • Мнения: 3 021
Мира, докато бях в болницата докара момиче за наблюдение - чхг-то играело няколко дена нагоре-надолу, не смееха да я оперират без да визуалиризат каквото и да било. В деня, в който ме изписваха получи втори резултат за намаляващо чхг - професора каза тубарен аборт, добре, че не рязахме. Та има и такива случай.

Bell88, в България не процедират с инжекцията, факт. Има достатъчно материали по темата всеки да прочете и да се образова кое е по-добрият вариант.

# 215
  • Мнения: 382
Онзи ден си писах с една дама, която от 2000 чгх е слязла на 0 и е имала точно тубарен аборт. Качва се качва и накрая в спаднало без медикаменти или лапаро. Та организъм, докато не се види къде е и че е само нагоре има шанс за всичко.




Мира, докато бях в болницата докара момиче за наблюдение - чхг-то играело няколко дена нагоре-надолу, не смееха да я оперират без да визуалиризат каквото и да било. В деня, в който ме изписваха получи втори резултат за намаляващо чхг - професора каза тубарен аборт, добре, че не рязахме. Та има и такива случай.

Bell88, в България не процедират с инжекцията, факт. Има достатъчно материали по темата всеки да прочете и да се образова кое е по-добрият вариант.

# 216
  • Мнения: 43
Спешно момичета за съвет. Чхг 1854, ИБ в края на лява тръба. Има ли някой успешно с инжекция метотраксат премахване на такава бременност и след колко инжекции? А после последици на организма, косопад? Болка усетихте ли по време на лечението или накрая пак се стига до лапаро?

# 217
  • Мнения: 129
Аз получих първа инжекция метотрексат преди седмица, утре съм на контролен преглед. Казаха, че може да се наложи и втора. Първата ми беше венозно 95 мг мисля, че нещо такова чух. От тогава мина седмица, като се прибрах след инжекцията ми стана много студено, след това загубих апетит на следващия ден и започна по-силно кървене. Имах лека болка като при цикъл и много силна жажда. Косопад нямам.  Симптомите ми отминаха след точно 48 часа. Инжекцията се дава преди да са започнали оплакванията (болки) и ембриона трябва да е под  3 см.

Последна редакция: вт, 24 яну 2023, 22:02 от Bell88

# 218
  • Мнения: 382
Здравей, не са ми прилагали, но съм чела за доста дами във форума за лечение с метотраксат. При дори по-високо ЧГХ от твоето, над 2500-3000 и е било успешно. Но си спомням коментарите бяха, че е строго индивидуално колко инжекции ще са необходими-при някои става с една, при други с две... Всяка една инжекция е пазене 3 месеца поне, защото това е медикамент за лечение на онкозаболявания. Докато не ти я приложат и да проследите ЧГХ едва ли ще могат да гарантират успех само с една.
Стискам палци!

Офтопик:Момичета, замислих се какво да правя, ако този път ИМ е в дясна тръба. След лапарото предишния път са написали, че лявата е доста нагъната, имала е сраствания и е била исхемична. То е ясно, че нямам много избор, но се чудя какво да правя при такъв сценарии. Дясната я бяха писали като перфектна, но ако сега в нея е ембриона не знам как да постъпя. Ако могат да спасят да желая ли или този път да махам? Или да искам да я огледат и ако може нея да спасят, а да махнат лявата (ако е възможно)... Ако загубя и двете отивам на инвитро, което не знам защо ме плаши, че все едно няма да имам деца...Но не съм сигурна, че мога да преживея трета ИМ без да си загубя разсъдъка.




Спешно момичета за съвет. Чхг 1854, ИБ в края на лява тръба. Има ли някой успешно с инжекция метотраксат премахване на такава бременност и след колко инжекции? А после последици на организма, косопад? Болка усетихте ли по време на лечението или накрая пак се стига до лапаро?

# 219
  • София
  • Мнения: 3 021
Mira8991, изчакай да видиш развитието.
Според мен ако пак е ИМ трябва да се премахне тръбата. Ако дясната е перфектна, ако се е случило пак ИМ ще е в лявата.
Все пак ти стискам палци развитието на нещата да не налага операция.

karapeeva83, в България мисля, че не се практикува инжектирането на метотрексат за прекъсване на ИБ, четох за лекарството преди да ми назначат операцията и честно казано като имам предвид за какво се използва и всички странични реакции и да ми го бяха дали като опция не мисля, че щях да се съглася. След лапароскопията трябваше да изчакаме един цикъл и имахме разрешение да подновим опитите.

# 220
  • Мнения: 382
shantall И аз на това се надявам и разчитам, ако е някъде да е в лявата и да я махаме. При мен нещата са отново наникъде- ЧГХ от Понеделник 346, днес е 315...Просто нямам думи. Явно ще се влача още време така...
Благодаря на всички за куража! Не знам как иначе бих се справила!



Mira8991, изчакай да видиш развитието.
Според мен ако пак е ИМ трябва да се премахне тръбата. Ако дясната е перфектна, ако се е случило пак ИМ ще е в лявата.
Все пак ти стискам палци развитието на нещата да не налага операция.

karapeeva83, в България мисля, че не се практикува инжектирането на метотрексат за прекъсване на ИБ, четох за лекарството преди да ми назначат операцията и честно казано като имам предвид за какво се използва и всички странични реакции и да ми го бяха дали като опция не мисля, че щях да се съглася. След лапароскопията трябваше да изчакаме един цикъл и имахме разрешение да подновим опитите.

# 221
  • София
  • Мнения: 3 021
Mira8991, почва да спада, дано в петък да е по-ниско от днес. Стискам палци за такова развитие!

# 222
  • Мнения: 382
shantall Не смея да си помисля за такава развръзка, защото веднъж миналата седмица спадна от 274 на 98 , после се качи на 199 и след това на 346, сега пак 315..Просто не знам какво се случва..Ще го чакаме, нямам избор...Но от вчера имам розово зацапване...



Mira8991, почва да спада, дано в петък да е по-ниско от днес. Стискам палци за такова развитие!

# 223
  • Мнения: 43
Реших да рискувам, биха ми я вчера вечерта. Биха ми я мускулно седалищно. От притеснение не питах колко мл, но ще питам допълнително да си знам. Засега още нямам кървене. Утре контролно ЧХГ и преглед. Нищо и не чувствам засега...Надявам се да подейства, ако или не - отивам на лапаро.

# 224
  • Мнения: 382
Стискам палци от сърце да мине възможно най-леко! 🙏



Реших да рискувам, биха ми я вчера вечерта. Биха ми я мускулно седалищно. От притеснение не питах колко мл, но ще питам допълнително да си знам. Засега още нямам кървене. Утре контролно ЧХГ и преглед. Нищо и не чувствам засега...Надявам се да подейства, ако или не - отивам на лапаро.

Общи условия

Активация на акаунт