Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 4

  • 16 201
  • 389
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 889
Повечето специалисти препоръчват да се махне тръбата при извънматочна. През годините са правени много опити за пластики, реконструкции и т.н на увредени тръби и почти всички са неуспешни. Даже инвитраджиитепредпочитат, да няма тръби, защото при инвитро даже рискът за извънматочна се увеличавал.

# 226
  • Мнения: 13
Здрвейте отново, момичета. Днес е втори ден на закъснение на цикъла ми, но след ИМБ през септември, за която споделих, съм притеснена какво да очаквам. Правих домашен тест, но е отрицателен, но и според мен е рано. За съжаление нямам възможност за кръвен в момент, а днес имах съвсем бледа розова като капка, ще повторя теста след няколко дни отново, но до тогава ще откача от притеснение ако се повтори. За какъв симптом мога да “следя” за ИМБ, понеже при предишната нямах никакви. Имам нужда от малко кураж 😔

# 227
  • Мнения: 123
При мен в началото беше отрицателен теста след като ми закъсня и три дни по-късно вече беше положителен. При мен единствения симптом беше леко зацапване кафеникаво, което си променяше цвета с времето и стигнах до червено зацапване. Бяха обаче Капчици само като ходя до тоалетната. Иначе ЧХГ ми се удвояваше на 48 часа, но в един момент спря и тръгна надолу, после пак нагоре.

# 228
  • Мнения: 602
Мира, как е ЧХГ днес?

# 229
  • Мнения: 382
Здравейте, момичета. Минавам да пиша как се развиха нещата при мен.
ЧГХ до 30.01 ходеше нагоре надолу, ту пада, ту се качва, но повече от 350 не стигна. В понеделник на 30.01 след поредното покачване при два пъти спад преди това, доктор Атанасова ми каза, че според нея е най-добре да направим абразио и хистология, вместо да чакаме повече. Така ще видим къде е. Чудих се, но вече след 3 седмици взимане на кръв през ден се съгласих. Просто психически не издържах. Приеха ме, започнах да кървя още вечерта, но сутринта все още имаше лигавица 12мм и решихме да направим абразио. Не са ми правили, но тя каза, че започването на кървене е добър знак, че канала се отваря и няма да се налага много силова дилатация. След манипулацията бях добре. Слабо кървене и вече днес нямам нищо. Храната беше супер в Токуда, както и стаите, отношение, всичко. Бяха мили и ми пожелаха да се върна с хубави новини другия път.На 01.02 ЧГХ вече беше 50, което според всички е знак, че е било вътрематочно. Днес бях на преглед-матката е чиста, яйчници и андекси също. ЧГХ е 7. Чакаме хистология.
Това е много странна биохимична бременност, ако е било такава- 3 седмици ходи нагоре надолу…
Надеждата ми е, че ако е стигнало матка значи поне едната тръба е свършила работата.
Сега ми назначи стандартни полови, ЩЖ, тромбофилия, НК клетки и спермограма на мъжа ми. Ще се следя и при Станулов, за да сме сигурни, че всичко, което зависи от нас е направено. Според нея можем да започнем опити след следващия цикъл и изследванията.
Благодаря ви много за подкрепата. Малко се бях отчаяла, но се опитвам да гледам позитивно. Има толкова по-страшни неща в този живот. Благодарна съм, че този път беше по-малкото зло.
Ще дойде и нашето детенце!

# 230
  • Мнения: 293
Mira8991, от сърце ти желая повече да не се налага да минаваш по този път и при следващия положителен тест всичко да приключи както се очаква - здраво и пухкаво бебче след 9 месеца Simple Smile

# 231
  • Мнения: 382
Благодаря много! Надявам се третия път да е за късмет и всичко да завърши с пухкаво бебче на термин. 😊
При следващи опити няма да се бода през ден, чакам 7-8 дни закъснение и толкова. Само си докарвам стрес излишно, така или иначе нищо не може да се направи. 😊



Mira8991, от сърце ти желая повече да не се налага да минаваш по този път и при следващия положителен тест всичко да приключи както се очаква - здраво и пухкаво бебче след 9 месеца Simple Smile

# 232
  • Мнения: 123
Моля споделете, кога ви настъпи първият цикъл.  Вече месец нищо и гинекологът вижда само удебелена лигавица.

# 233
  • Мнения: 382
При мен след извънматочната около 35-38 ден. Сега след абразиото казаха да чакам до 40 дни. Май ако до тогава не дойде предизвикват с хапчета…



Моля споделете, кога ви настъпи първият цикъл.  Вече месец нищо и гинекологът вижда само удебелена лигавица.

# 234
  • Мнения: 123
На мен не са ми правили абразио. Защо ви го направиха?

# 235
  • Мнения: 21
Моля споделете, кога ви настъпи първият цикъл.  Вече месец нищо и гинекологът вижда само удебелена лигавица.

При мен, след извънматочна, на 3 ден след операцията. След това на 70 ден.

# 236
  • Мнения: 382
Неправилно развиваща се бременност беше сега, ЧГХ беше нагоре/надолу и решихме, че е време и ще видим дали е втора извънматочна. Но за щастие не беше.



На мен не са ми правили абразио. Защо ви го направиха?

# 237
  • София
  • Мнения: 3 016
Моля споделете, кога ви настъпи първият цикъл.  Вече месец нищо и гинекологът вижда само удебелена лигавица.

Изследвате ли чхг-то?
Моят случай на ИБ беше малко по-различен, цикълът си дойде с 10 дневно закъснение и реално лигавицата се беше изчистила преди операцията. Следващият цикъл започна като естествено продължение на предния.

# 238
  • Мнения: 123
Да изследвахме ЧХГ, първо се удвояваше. След това тръгна надолу, после пак на горе. През цялото време не се виждаше нищо нито в матката, нито никъде. И имах това леко зацапване, както и удебелена лигавица. Сега стойностите на ЧХГ паднаха обаче цикъл няма, а само удебелена лигавица Sad

# 239
  • София
  • Мнения: 3 016
Бел, цикъл ще настъпи след като ЧХГ-то падне до нулева стойност. Колкото по-високо е било толкова по-бавно се изчиства. Ако не се бъркам при теб нямаше операция, нали?

Общи условия

Активация на акаунт