Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №26

  • 34 882
  • 880
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 594
Аз на вратите съм пробвала с олио и се е получавало.
Здравейте,
Как да се оправя със скърцаща врата на съдомиялна? Напръсках пантите с wd40 - никакъв ефект. Старичка е, на 14-15 години, AEG FAVORIT 84470 VI, никакви проблеми не ми е правила, само това скърцане ме влудява. Търсих в упътването, дали може да се розглоби вратата, не намерих нищо. Някакви идеи?

# 301
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Благодаря Тутии! Ще пробвам и с олио.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Щом с WD-40 не е станало,и с олио няма да стане.Или не сте пръснала точно върху пантите,или скърцането идва от някъде другаде.По-добре пробвайте с тънко машинно масло, отколкото с олио.

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 12:25 от Мъж с пушка

# 303
  • Мнения: 594
Ами да и Вие сте прав. Не се бях сетила за машинно масло.
Щом с WD-40 не е станало,и с олио няма да стане.Или не сте пръснала точно върху пантите,или скърцането идва от някъде другаде.По-добре пробвайте с тънко машинно масло, отколкото с олио.

# 304
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Благодаря Мъж с пушка! Известно време след wd40, скърцането понамаля, но и аз няколко пъти пръсках. Явно някъде много се е затлачило, там растоянието е доста тясно и е трудно за почистване. Отдавна скърца и го търпях защото не смеех да пръскам силна химия защото нали, все пак е за съдове за хранене...

# 305
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Напръскай го още няколко пъти тогава.Може да изчезне напълно.Пантите не се киснат във водата,така че спокойно си пръскай.Ако толкова се притесняваш,пусни една празна миялна на висок градус с малко препарат.

# 306
  • Мнения: 307
Здравейте, съдомиялна Аристон Хотпойнт, 2-3 минути след пускането започна да издава звуков сигнал.  Спрях я от старт бутона, включих и отново същото. Почти 10 години работи безотказно и без проблеми. Какво може да се е случило?
п.п. След няколко проби, разбирам,че не вкарва вода. Техник ли да търся или мога да се справя по някакъв начин.

Последна редакция: сб, 16 юли 2022, 15:52 от ЛуАн

# 307
  • Мнения: 1 522
Малко ми е по- друг въпроса, имам съдомиялна тип кубче, нямам място за голяма(много ме е яд, ама...) сложили сме я в/у пералнята директно. Купих една антивибрционна подложка( с размерите на пералнята е) и миялната в отгоре. Не ползвам двата уреда едновременно, само малко ме е шубе да не натоварвам нещо пералнята..че е на няма и година. Нещо да ме посъветва те, знам ли и аз.

# 308
  • София
  • Мнения: 1 532
Малко ми е по- друг въпроса, имам съдомиялна тип кубче, нямам място за голяма(много ме е яд, ама...) сложили сме я в/у пералнята директно. Купих една антивибрционна подложка( с размерите на пералнята е) и миялната в отгоре. Не ползвам двата уреда едновременно, само малко ме е шубе да не натоварвам нещо пералнята..че е на няма и година. Нещо да ме посъветва те, знам ли и аз.

За пералнята няма никаква опасност, тя може и цяла сушилня да носи. По-скоро притеснения може да има относно  съдомиялната, заради вибрациите на пералнята. Помислете дали не може да сложите някакъв плот над пералнята, който да стъпва на някакви страници или крака.

# 309
  • Мнения: 89
Момичета,когато ползвате таблетки за съдомиялна как настройвате твърдостта на водата (в моя случай е много твърда) . Има ли значение всъщност дали се ползват таблетки или нещо друго?

# 310
  • София
  • Мнения: 755
Понеже наскоро избирах хладилник с помощта на темите в бг мама, се сетих, че не съм писала отзив за съдомиялната, която избрах по същия начин. Simple Smile

Имам я от декември 2020, Electrolux ESL4581RO, 45 см. Вярно, че точно този модел вече не се продава; тогава взех последната бройка в магазина, но може би все пак ще е полезно за някого.

Та, вече година и половина работи без проблеми и без забележки. понеже съм в София, съм настроила за без сол; ползвам таблетки all in one от Лидл. Основно пускам автоматичната програма, като в повечето случаи за средно замърсени и отнема към 2 часа. Случвало се е обаче при леко замърсени да свърши за 30-40 минути. Съдовете винаги са добре измити, не остават бели следи.
Изсушаването също е добро; моделът е от тези, които се отварят автоматично накрая.
Като цяло съм доволна и много благодаря на всички, които бяха писали тук препоръки.

Единственото, което все още не съм мила в нея, са филтрите на аспиратора. Като се има предвид, че са алуминиеви, дали има някакъв специален препарат за тях?

# 311
  • Мнения: 2 134
Единственото, което все още не съм мила в нея, са филтрите на аспиратора. Като се има предвид, че са алуминиеви, дали има някакъв специален препарат за тях?
Аз ги мия на общо основание с другите съдове. Моите обаче не се побират в 45-сантиметровата, та ги мия в 60-сантиметровата. При теб влизат ли, пробвала ли си?

# 312
  • София
  • Мнения: 755
Пробвах още като я купувах, че ми се искаше да си спестя този кански труд. Обаче после като видях, че не се препоръчва алуминиеви неща, все отлагах проучването и ги миех както досега.

Ето така става, почти вертикално (аспираторът ми е Тека, 60 см).

Скрит текст:



# 313
  • София
  • Мнения: 1 532
Пробвах още като я купувах, че ми се искаше да си спестя този кански труд. Обаче после като видях, че не се препоръчва алуминиеви неща, все отлагах проучването и ги миех както досега.

Ето така става, почти вертикално (аспираторът ми е Тека, 60 см).

Скрит текст:




Филтрите на аспиратора ги мия в миялната откакто имам такава - почти 20 г. Излизат идеално чисти. За това време съм сменила 4 съдомиялни и 2 аспиратора от различни марки и не е имало никакъв проблем. В упътванията на уредите дори пише филтрите да се мият така. Алуминиеви тави и тигани също пускам в миялната без проблеми, но те са с разни покрития.

# 314
  • Мнения: 21
Здравейте,
Някой има ли мнение как се представяш съдомиялните Бош ?
От 6-7 години ползвам едни Миеле и съм много доволна, но ще се местя и трябва да купя нова. Новите Миелете са на страшни цени в магазини ми предложа Бош 6-та серия като алтернатива цена/качество този Бош - https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishw … ebox=accessories/

Общи условия

Активация на акаунт