Пране на старо петно от кръв?

  • 1 212
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Привет, мами! Преди повече от година изцапах едни готини дънки, в онзи период от месеца. Още тогава ги накиснах и изпрах естествено, но тъпото петно не се махна нацяло. После пък забременях и бързо се освиних и така и не изпрах повторно тези дънки. Сега обаче пак съм със старата фигура и днес ме удари музата да си ги възстановя. Цял ден ги киснах в ледена вода и ги изпрах отново в пералнята. Петното почти излезе, но има още какво да се желае. Сега седи светло ръждиво и се забелязва само от вътрешната страна, но все пак искам да го изпра нацяло. Има ли някакъв домашен трик или препарат, който да не съсипе цвета(дънките са тъмно сини)?

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Натъркай добре със сода за хляб, може и разредена с малко вода на кашичка, или търкай с веро и четка, като започнеш от периметъра на петното, където е най-тъмно. С препарат за петна също може.

# 2
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Махала съм успешно петна от кръв с този препарат от ДМ
Скрит текст:

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
Кислородна вода

# 4
  • Мнения: 6 296
Ще свърши работа всякакъв препарат за третиране на петна с "активен кислород" (обикновено така пише на етикетите). Такъв е Vanish Oxi Action. Безхлорната белина също е такава. Всеки един работи идеално за петна от кръв. Ползвай според указанията за упорити петна, но не го оставяй да седи прекалено дълго.
Тук долу в "Описание" пише как работят тези продукти.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Кислородна вода маха всякаква кръв - прясна, Стара, много стара. Както са писали, внимавай да не изгори тъканта.

# 6
  • Мнения: 9 436
Бих пробвала с "Тест гел".

# 7
  • Мнения: 12 760
Не знам какъв цвят са тези дънки, опасявам се от кислородната вода платът да не избелее и да остане пък светло петно.

# 8
  • Мнения: 2 961
Сложи малко течен препарат върху петното , и изпери на нормална програма /аз лично бих избрала 60С /, но и 50/40 също биха свършили работа.

Общи условия

Активация на акаунт