Какви ни ги забъркват в Кенар

  • 7 631
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
По едно време работех до цеха на Кенар.
Колко неща съм изяла... Sick
Че и вчера хапнах една салатка.

И за арабите на попа съм чувала чудесии...от тях поне се отучих.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
за арабите е абсолютна истина, че са се празнили  в белия сос знам го от сигурен източник, но всичко е покрито за да не стане международен проблем. Аз ям и от арабите и от кенар вкусно ми е

# 17
  • Мнения: 2 495
за арабите е абсолютна истина, че са се празнили  в белия сос знам го от сигурен източник, но всичко е покрито за да не стане международен проблем. Аз ям и от арабите и от кенар вкусно ми е
Стига беее Shocked Shockedще се откажа да ям дюнери май Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 513
Малеее аз това за арабите го бях чула, ама мислех че е шегувка  newsm61 .... бах **** му!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
е, айде сега какво се косите само ако знаехте колко суполи и плюнки сте изяли в ресторантите...

# 20
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Аз да ви кажа-винаги поставяйте под съмнение,ама чак пък толкова-не е добре за нервите.
Като дългогодишен работник в ресторанти,трябва да не ям изобщо ли?Всяко правило си има изключения.

# 21
  • Мнения: 6 155
Имам приятел, който работеше в Кенар. Твърдо ме съветваше да не купувам нищо,което е тяхно производство... Sick
Не че и по другите места не е същото  Confused

# 22
  • Мнения: 967
Сигурно човекът не си измисля всички гадости, но в Бългаия всепак има и читави фирми, които спазват хигиена. Свекър ми и свекърва ми в момента внедряват нов софтуер в една фирма за местни деликатеси и казват, че наистина в феха всичко е като в рекламата - пълна хигиена - престилки, шапчици на главите, ръкавици и калцуни върху обувките, задължителна проверка при влизане. Дано повече фирми последват този пример.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз го чух наскоро това за Кенар, но колко салатки сме изяли... ooooh!Но това за арабите яко ме отврати Sick

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сигурно човекът не си измисля всички гадости, но в Бългаия всепак има и читави фирми, които спазват хигиена. Свекър ми и свекърва ми в момента внедряват нов софтуер в една фирма за местни деликатеси и казват, че наистина в феха всичко е като в рекламата - пълна хигиена - престилки, шапчици на главите, ръкавици и калцуни върху обувките, задължителна проверка при влизане. Дано повече фирми последват този пример.

Баща ми твърди същото за Тандем......

# 25
  • Мнения: 4 473
И аз го чух наскоро това за Кенар, но колко салатки сме изяли... ooooh!

...и още сме живи и здрави Tired

Що не вземем наистина да спрем да се храним?! Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 1 621
Е, ясно сега, че няма да спрем да се храним и че почти навсякъде нещата за подобни на тези в Кенар, но наистина е доста гнусничко. Живи сме, но дали сме толкова здрави? newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 5 289
Ама то тва за никой не е тайна,кой ни е крив че си затваряме очите и сладко си похапваме от салатките,пастети,лютеничките,кренвиршчетата и прочие.....
Имаше един китайски ресторант до х-л Хемус,едно гадже ми разправяше,че веднъж слязъл долу в кухнята и какво да види Shocked,жълтурковците запретнали крачоли и газят в едни легени с ориз и секви други деликатеси.И кво,макар и доста рядко,пак си хапвам  китайско.Тва е положението,чистите продукти сигурно се броят на пръстите на ръцете ми.

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 13:49 от КАРЧЕВА

# 28
  • Sf
  • Мнения: 808
Страшно...
Дюнер вече няма да хапна... Ужас...

Като отворихме дума за Кенар, какво ще кажете за салатите на Денито и за колбасите на КФМ? Или Никас... Божееее...

А Билла как са - като си пекат пилета на грил, свински истории и други подобни...

Пак ще се готви  newsm78

# 29
  • Мнения: 6 243
това звучи като пълна отврат. За щастие не купувам от готовите салати нито на Кенар, нито на някой подобен производител.

Добри неща, и то от сравнително сигурен източник, съм чувала за производството на "КЕН". Дамата е от ДВСК и твърди, че в тяхното производство наистина се спазват технологимните изисквания. Същото са ми казвали и хора, които работят в подобни, конкурентни производства - че не купуват от колбасите на "техните" фирми, а от тези на "КЕН".

(нямам връзка с Кен-аджиите, а и месо не ям, но реших да споделя, ако някой се интересува).

Общи условия

Активация на акаунт