МАРТ бебче се задава, нека засега в корема на мама да си шава! ❤💙 Тема 8

  • 27 046
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 745
И при мен са подобни усещанията, много ниско ме рита беба, направо сякаш ще излезе. По едно време се беше обърнала и риташе високо, сега пак е много ниско, даже се бях притеснила, че намали движенията след ковида. Понякога усещам много особена и неприятна болка във влагалищните мускули, така и не разбирам на какво се дължи. Обикновено я има, ако съм стояла повече права.

Съншайн бъди спокойна, щом сте видели проблема, всичко ще бъде наред!

И аз имам такива болки, особено сутрин като стана от леглото и се усещам леко подута в срамните устни. Огледах се в огледалото и направо се изплаших - освен, че са подути, имаше едни изкочили вени, едни подкожни пъпки огромни, грозна картинка. Лошо ми стана, в четвъртък съм на преглед и ще питам това нормално ли е. Случвало ли се е на някой и какво ви каза АГ?

# 91
  • Мнения: 412
Благодаря ви, момичета.
Притеснявам се от това, че преди 2 седмици водите бяха 13-14, сега ги измериха 8-9. Дано не продължат да спадат така. Затова съм започнала да усещам бебето толкова силно, заради намалелите води.
Забравих да питам днес, не трябва ли все пак да съм видяла някакво изтичане ? Като че ли не съм видяла нищо необичайно. Пишкам по често, но мисля, че е нормално.

# 92
  • Мнения: 1 825
Благодаря ви, момичета.
Притеснявам се от това, че преди 2 седмици водите бяха 13-14, сега ги измериха 8-9. Дано не продължат да спадат така. Затова съм започнала да усещам бебето толкова силно, заради намалелите води.
Забравих да питам днес, не трябва ли все пак да съм видяла някакво изтичане ? Като че ли не съм видяла нищо необичайно. Пишкам по често, но мисля, че е нормално.

А ходи ли на второ мнение? Може да не са изтекли,  понякога съм чувала че намаляват без да има изтичане, така както се увеливат реално. Става там някакъво регулиранв на вещества и течности през плацента/пъпна връв... не му разбирам ама си е едно медицинско съвършенство.  А при калциранвто водите също намаляват. Но само на теб дават някакви странни стойности. Не съм чувала до сега да коментират други АГ количество. Аз моята я усещам доста активно как рита все едно няма буфер... а нищо не са ми казвали за водите... и имах вече известно калциране 2ра степен ми пише на прегледа от 32гс.

Гиги, не съм се гледала... там от 5ти месец ... с огледалце да си направя тоалета... ама то пак не виждам добре и го карам на усет.... това при теб малко като възпалени жлези ми звучи. Sad дано не е .

Аз след обяд имах това опъване, ама беше доста болезнено... направо се шашнах ниско долу и опъва боцка, точно влагалище бубисна кост... такива менструални болки не съм имала, а възможно ли е да контракции? Изпих 2 нош па легнах и сега не го усещам... ама усещам че беба се е наместила там (преди беше меко и "празно", а сега се оформо закръгленко и е твърдо), мисълта ми е че след нош па и сън мина.

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 19:11 от Milena Stoyanova Ju 638393

# 93
  • Мнения: 412
Благодаря ви, момичета.
Притеснявам се от това, че преди 2 седмици водите бяха 13-14, сега ги измериха 8-9. Дано не продължат да спадат така. Затова съм започнала да усещам бебето толкова силно, заради намалелите води.
Забравих да питам днес, не трябва ли все пак да съм видяла някакво изтичане ? Като че ли не съм видяла нищо необичайно. Пишкам по често, но мисля, че е нормално.

А ходи ли на второ мнение? Може да не са изтекли,  понякога съм чувала че намаляват без да има изтичане, така както се увеливат реално. Става там някакъво регулиранв на вещества и течности през плацента/пъпна връв... не му разбирам ама си е едно медицинско съвършенство.  А при калциранвто водите също намаляват. Но само на теб дават някакви странни стойности. Не съм чувала до сега да коментират други АГ количество. Аз моята я усещам доста активно как рита все едно няма буфер... а нищо не са ми казвали за водите... и имах вече известно калциране 2ра степен ми пише на прегледа от 32гс.

Сим не съм се гледала... там от 5ти месец ... с огледалце да си направя тоалета... ама то пак не виждам добре и го карам на усет.... това при теб малко като възпалени жлези ми звучи. Sad дано не е .

Аз след обяд имах това опъване, ама беше доста болезнено... направо се шашнах ниско долу и опъва боцка, точно влагалище бубисна кост... такива менструални болки не съм имала, а възможно ли е да контракции? Изпих 2 нош па легнах и сега не го усещам... ама усещам че беба се е наместила там (преди беше меко и "празно", а сега се оформо закръгленко и е твърдо), мисълта ми е че след нош па и сън мина.
Освен на ЖК, ходя и на частно. Аз също имам единични калцификати по плацентата след боледуването ми от ковид. Казаха, че намалаването на околоплодни води е доста често срещано след преболедуване на вируса.

# 94
  • Мнения: 519
Относно бащинството, моя мъж го използва с първото дете и сега пак ще го използва. Заплаща се от държавата и е както се плаща болничен на 90%. Той вече си подаде молба към работодателя с датата на термина, въпреки че се знае, че ще е по-рано, но те ще си променят датите. Мисля, че в болницата искаха акт за граждански брак и лична карта на бащата и когато издават болничния лист на майката, дават и документ (болничен) за тези 15 дни.

# 95
  • Мнения: 1 825
Относно бащинството, моя мъж го използва с първото дете и сега пак ще го използва. Заплаща се от държавата и е както се плаща болничен на 90%. Той вече си подаде молба към работодателя с датата на термина, въпреки че се знае, че ще е по-рано, но те ще си променят датите. Мисля, че в болницата искаха акт за граждански брак и лична карта на бащата и когато издават болничния лист на майката, дават и документ (болничен) за тези 15 дни.

А ако нямат брак, имаш ли идея как стой въпроса?

Съншайн и аз така съм чувала, въпроса е бебчо да се чувства добре и да не страда. Simple Smile

# 96
  • Мнения: 563
Относно бащинството, моя мъж го използва с първото дете и сега пак ще го използва. Заплаща се от държавата и е както се плаща болничен на 90%. Той вече си подаде молба към работодателя с датата на термина, въпреки че се знае, че ще е по-рано, но те ще си променят датите. Мисля, че в болницата искаха акт за граждански брак и лична карта на бащата и когато издават болничния лист на майката, дават и документ (болничен) за тези 15 дни.

А ако нямат брак, имаш ли идея как стой въпроса?

Съншайн и аз така съм чувала, въпроса е бебчо да се чувства добре и да не страда. Simple Smile
Различно действат в болниците, питате си вие, като се роди бебче, питаш какво да донесе таткото, като документ за да бъде записано "признато" от него. И вече после с този документ(ако изобщо е нужен на работодателя за да си ползва бащинството)
Поне така аз мисля.
Ние нямахме брак когато се роди първото дете(искахме да имаме деде, когато празнуваме сватба😄)
Тааа тогава в болницата мъжа ми попълни една декларация и си даде личната карта и го записаха бебето на негово име.
На други места пращаха бащата при нотариус да попълни подобна декларация...
Явно зависи дали имат нотариус в болницата

# 97
  • Мнения: 519
Относно бащинството, моя мъж го използва с първото дете и сега пак ще го използва. Заплаща се от държавата и е както се плаща болничен на 90%. Той вече си подаде молба към работодателя с датата на термина, въпреки че се знае, че ще е по-рано, но те ще си променят датите. Мисля, че в болницата искаха акт за граждански брак и лична карта на бащата и когато издават болничния лист на майката, дават и документ (болничен) за тези 15 дни.

А ако нямат брак, имаш ли идея как стой въпроса?

Съншайн и аз така съм чувала, въпроса е бебчо да се чувства добре и да не страда. Simple Smile

Миленка за тези които са без брак пак искат на бащата личната карта за припознаване на детето. Предполагам, че тогава се издава и документа за бащинство. Имаме приятели които нямат брак и като се роди детенцето им, бащата си използва 15те дни. Точно както каза Ели, попълва се декларация в болницата. Май вече това с нотариуса го махнаха за всички болници, ама все пак си питай предварително да си знаете какво ще трябва да подготвите

# 98
  • Мнения: 1 825
Относно бащинството, моя мъж го използва с първото дете и сега пак ще го използва. Заплаща се от държавата и е както се плаща болничен на 90%. Той вече си подаде молба към работодателя с датата на термина, въпреки че се знае, че ще е по-рано, но те ще си променят датите. Мисля, че в болницата искаха акт за граждански брак и лична карта на бащата и когато издават болничния лист на майката, дават и документ (болничен) за тези 15 дни.

А ако нямат брак, имаш ли идея как стой въпроса?

Съншайн и аз така съм чувала, въпроса е бебчо да се чувства добре и да не страда. Simple Smile

Миленка за тези които са без брак пак искат на бащата личната карта за припознаване на детето. Предполагам, че тогава се издава и документа за бащинство. Имаме приятели които нямат брак и като се роди детенцето им, бащата си използва 15те дни. Точно както каза Ели, попълва се декларация в болницата. Май вече това с нотариуса го махнаха за всички болници, ама все пак си питай предварително да си знаете какво ще трябва да подготвите


Благодаря ви, да аз за признаването питах, трябва да отиде при нотариус, защотов болницата няма, ама нали съм патка заспала и забравих да питам за отпуска за бащинство. Simple Smile

# 99
  • Мнения: X
Моят мъж ще си ползва дните. И първия път си ги ползва и това беше много хубаво време заедно. Иначе момичетата вече са казали - 90% се заплаща за това време и започва да тече от деня на изписването.

Sunshine, стискам палци нещата да се подобрят, важното е, че са открили проблема и се предприемат стъпки.

Водите иначе ги гледат на всеки преглед, по-вероятно е просто да не са ви споменавали, ако всичко е ок. Аз чувам като коментар всеки път водите сса в норма, сега сигурно си има скала/параметри, ама чак такива подробности АГ не ми е съобщавал, достатъчно ми е да знам, че са в норма.

За ваксините някой питаше - аз съм с 2 дози преди да забременея и един бустер по време на бременността. Добре сме и двете с бебка. Досега не сме боледували.

# 100
  • Мнения: 629
За отпуска по бащинство трябва да се има предвид, че се заплащат 90% при таван 3000 лв (вече не помня бруто или нето). Та, ако татково взима по-голяма заплата доста ще го орежат. Ние пазим отпуска за този случай и направо нея да си ползва.

Дали има някоя мама с киста на бартолиновата жлеза? Знаете ли как се процедира с нея по време на раждане, в случай, че стигна до естествено? Това е точно подуване в областта на срамните устни, като в някой случаи може да се възпали и причинява дискомфорт. Слава богу при мен е било само подуване и така и не го махнах, но сега май е важно да го няма за раждането.

# 101
  • Мнения: 311
MonikD , по време на раждането не знам как се процедира, но може би доста ще нарастне като бебето слезе съвсем в малкия таз заради притискането и по време на самото раждане, така предполагам. Принципно се лекува с комбинация Клацид и Флажил( до колкото помня) и компреси с риванол, ако не мине е оперативно лечението. На мен ми се е случвало преди 10тина години при травма от седалка на колело, мн е неприятно и дискомфортно, слава Богу мина с хапчетата и компресите за седмица. Дано бързо да ти мине, говори с Аг може да има и друг начин да се повлияе преди самото раждане. Успех

# 102
  • Мнения: 132
Здравейте мамчета😇 самонастаних се в групата, понеже не бях сигурна дали бебка ще се роди март или април, но уви роди се на 15ти януари 😁 за припознаването без брак изпратихме таткото при нотариус да му направи нотариално заверена декларация, че е баща на детето и след това накараха и мен да се подпиша отзад на гърба, че няма да оспорвам бащинство. За бележката за 15 дни отпуск. Казаха,че ще му дадат като я изпишат от теонатологията. Това е което научих до сега. Дано да съм била полезна. Пожелавам ви пухкави бебчета възможно най-близо до термин 😇❤

# 103
  • Мнения: 1 825
Здравейте мамчета😇 самонастаних се в групата, понеже не бях сигурна дали бебка ще се роди март или април, но уви роди се на 15ти януари 😁 за припознаването без брак изпратихме таткото при нотариус да му направи нотариално заверена декларация, че е баща на детето и след това накараха и мен да се подпиша отзад на гърба, че няма да оспорвам бащинство. За бележката за 15 дни отпуск. Казаха,че ще му дадат като я изпишат от теонатологията. Това е което научих до сега. Дано да съм била полезна. Пожелавам ви пухкави бебчета възможно най-близо до термин 😇❤

Честит да е бебчо, бързо да качва грамчета и скоро да е при вас. Много е бързал да го гушкате! Heart

Моник моя приятелка я възпалява през няколко години, нейната АГ и каза , че при нея е от не долекувани влагалищни информации, дано не ти се е възпалила, защото съм чувала че боли много и е доста дискомфортно... копмпреси с риванол и аз знам, че помагат в начален стадий, както и локум.

# 104
  • София
  • Мнения: 813
Няма да нося стерилизатор, до колкото знам в Шейново където ще раждам , стерилизират по веднъж на ден. Ще го мисля още, целият стерилизатор не мисля да го нося …

Относно бащинството, ние с таткото нямаме брак и не се видим на един адрес. До колкото знам тогава детето се пише на моя адрес , а пък той го припознава за негово. Явно на място с това припознаване трябва да се пита какво трябва да се случи за бащинството.

Не знам, но аз просто в момента в който започна да се впускам в размисли за НОИ и ми става лошо. До сега четох кога изплащат 45 дневния болничен и кога как кво се случва. Главата ме боли от тях 😂

Общи условия

Активация на акаунт