НОЕМВРИйчета 2❤2❤ Тема 7

  • 18 874
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 019
Пробвах много неща. С музика, без музика, с гушкане, с говорене, с намаляване на дозата, но тцък.
Не мигва докато не изпие АМ.
И памперса няма изгледи да махне скоро.
А защо ти е зор да махаш млякото преди сън? Ако не пие през нощта какъв е проблема? Освен финансов разбира се...

# 691
  • Мнения: 1 914
Веси, не бих казала, че проблема е финансов даже. Просто смятам, че това е нормална стъпка към израстването на малкото човече, а и е крайно време да спре да пие от шише с биберон.
Яде кюфтета, а ми пие и АМ 🙈

# 692
  • Мнения: 528
Здравейте мами, включвам се след дълга пауза, но мисля че ми е позволено. Родих преди 1 месец и в момента сме 2 каки и едно момченце. Доста трудно се възстанових от 3то секцио, но се очакваше. За момента се справям почти изцяло сама с децата, но почти нямам свободно време. Весело е и на моменти трудно, но съм доволна, че станаха 3 деца.
Малката кака има голям мерак за гърне, казва понякога кога има ако, но нямам време и внимание, което мога да отделя за това в момента и въпреки, че дава сигнали няма да махам памперса.
Страшен инат е, иска сама да се храни, но ако хапне 1 лъжица разлива 10. Досега я оставях, но се хранеше добре, сега 99% разлива/цапа и минимално се храни.
Голям зор ми е бибата плюс одеалото,.което влачи. Не мога да я откажа и това е.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Леле, nunu, честито! Супер новина да чуем, че сте добре. Heart Това, че успяваш да се справиш сама с три деца, че и породени ми вдъхва голям кураж. Дано малкия да хапва, да спинка и като цяло да е спокойно бебенце. Flowers Four Leaf Clover

# 694
  • Мнения: 894
nunu, честито бебе! Да е жив и здрав! Малкият е голям късметлия с два броя каки! Simple Smile

Моето диваче досега ядеше като змей, но тази седмица отказва следобедната закуска и вечерята. Случва ли се при вас? Дано да е от хремата и кашлицата, че много ме дразни така. Иначе плодове и зеленчуци си яде.
Аз на вечерното АМ отдавам спането по цяла нощ и не искам да му го спирам минимум до 2 г. възраст. Кюфтетата не пречи да си вървят паралелно, даже по-скоро тях бих ги избягвала, че след такива сухи вечери после реве и пърцуни и изглежда, че го боли коремчето. А ако е ял супа, няма такива изпълнения.

И ще помоля за съвет - от какво шише да давам вечерното АМ? От разните с клапи и сламки пие вода, но за АМ ме притесняват, че ще се цапат и почистват трудно към невъзможно.

# 695
  • Мнения: 4 850
Аз давам в неразливна чаша.

# 696
  • Мнения: 894
Аз давам в неразливна чаша.
Моля за линк. От този вид ли:
Чаша Nuk Evolution - Magic Cup

# 697
  • Мнения: 4 850
Не съм запозната с различните видове, ние ползваме тази:
https://www.hippoland.net/tommee-tippee-nerazlivashta-se-prehodn … rvena-tt-0142-002

# 698
  • Мнения: 3 033
Нуну, честито бебче! Да расте здрав и силен малкия юнак!
Преди няколко дни тъкмо се сетих за теб, че сигурно вече си с три човечета вкъщи.
Браво на теб!

Веси, гърнето не го дезинфекцирам с нищо. Мия го само с топла вода и сапун.
Не мисля, че има нужда от друго.
То, почти и не сяда на него, де.

С дискусията за АМ ме хвърлихте в размисъл - аз и на двете деца не съм предлагала никакво мляко след кърменето. 🤔 дали не съм сгрешила????
То, минало вече, но се замислих.

# 699
  • Мнения: 579
Нуну, честито , здраво и щастливо да е новото човече !💐

Гърне никога с нито едно от двете деца не съм дезинфекцирала, в яслите го правят защото са много деца и да не си обменят разни бактерии.

# 700
  • Мнения: 404
Нуну, честито! Бъдете здрави и щастливи!

Faviana, пробвала ли си да даваш с обикновена чашка?

# 701
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Вашите мъници имали ли са много крив период след боледуване?
Борко последно имаше температура в сряда сутринта, оттогава е добре. Останаха 2-3 сопола на ден и 2-3 покашляния.
Станал е обаче нетърпим и се чудя дали още да го броя болен и да му угаждам или да търся друга причина. Имам чувството, че почнахме периода на terrible twos. Нон-стоп мрънкане. НОН-СТОП. Имам чувството, че отдавна го представям като такъв, обаче сега е във върховата си точка. Такова чудо не е било.
Дали като се оправи напълно ще му мине или да се готвя за по-дълъг период?
После лесно ли се върнахте към старите навици? Храненето е под всякаква критика в момента и не знам как ще влизаме пак в релси.

Последна редакция: пт, 05 авг 2022, 12:13 от Jinx_

# 702
  • Мнения: 4 850
Аз имам чувството, че сме от месеци в периода на terrible twos. Мрънкане и тръшкане постоянно, не е боледувал.
Или са ни почнали от много рано, или това е само подготовката за същинското представление, като си мисля, че е по-скоро второто и ще стане още по-зле скоро.

# 703
  • Мнения: 2 585
Джинкс, да, Б изкара или розеола или вирус след който последва обрив за 2-3 дни. На пръв поглед беше добре здравословно, но ужасният период продължи и малко след отшумяване на симптомите - ден-два. Постоянно искаше мен, ревеше за всичко, не можеше да му се угоди, беше нервен, раздразнителен, иска да го гушна, аз го гушкам, той ме бута да слезе и това действие можеше да продължи доста време. За всичко беше така. Мина. Паралелно с болестта му израстваше и кучешки зъб.
Като цяло ни се събра доста в последния месец и половина.

Според мен няма причина да се тревожиш толкова и много майки споделят, че по време на болест децата им са точно като нашите момчета. И Б. не ядеше, педиатърката ни каза изобщо да не настоявам да яде, но да настоявам да приема достатъчно количество течности.
Оставила съм го с яденето да прави каквото иска и да яде когато иска. Днес не поиска да обядва, защото се беше наял бая на закуска, а и легна рано, жегата и двете разходки го умориха, ще си изяде обяда като стане.

# 704
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Jinx, до 14 дни от началото на боледуването, го брой крив от болестта.

nunu, честито бебче! Да е жив и здрав❤

Последна редакция: пт, 05 авг 2022, 17:12 от KOKONDRELLA

Общи условия

Активация на акаунт