За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 100

  • 21 055
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 866
За рефлукса да се повдигне матрачето на леглото, така че главата винаги да е по-високо. Иначе при нас беше доста тежко положението, даже почти спря да се храни. Единственото, което помогна беше анти-рефлуксно АМ. Смесвахме го с другото мляко, първо 50/50, после намалихме и накрая го махнахме. Със захранването съвсем се оправи положението🙂

# 16
  • Мнения: 751
И аз щях да пиша като Radeva-87. Дължах го на коликите. 😳 А за приготвянето на АМ, гледах да се разбърква с лъжица примерно, за да не се получават много мехурчета

# 17
  • Мнения: X
Ние сме със сходна ситуация с рефлукса.
От както минахме на АР мляко 3:1 има подобрение,не повръща след всяко ядене,но все още я виждам,че сякаш и се връща по трасето.
Дали можем на "по-безопасните" хранения,които са вечер да даваме 2:2 АР и нормално,защото имам чувството,че я запича това мляко?

# 18
  • Мнения: 749
Дъщеря ми е с рефлукс, който предстои да бъде израснат. На почти 8 месеца е, но все още връща или в устата си и преглъща, или навън. На АР АМ от 2 месец, нямаме проблем със запека. В началото беше ад и непрестанен рев докато улучим млякото, защото всички казваха колики. При нас помагаше повдигане на възглавница докато се храни, заспива, преоблича или вози в количка. Много държане на ръце, в слинг и раница. Всяко дете е индивидуално, но е хубаво първоначално да обсъдите нещата с педиатър.

# 19
  • Мнения: 5 024
Мами, имам едно питане за яслите. Колко малки деца взимат? Мислех, че след 2г възраст. Но една позната ми каза, че го е записала, нейния е на 1г и 1м?! Той не може да ходи, става, пада. Та аз се шокирах малко. Какво ги правят тези деца там?! Не си представям моя д аго дам, той е на същата възраст. Не застава и за секунда, постоянно трябва да го държа, сега се опитва да прохожда и е нестабилен. Едвам го опазвам аз вкъщи, ми там като за 15,20 деца какво правят няколко лелки с тях? Оставят ги и се удрят по цял ден ли?! А как заспиват.. Моя си има ритуал, трябва да е тихо, да е с биба и да се сгуши в мен на спалнята. Там как стават тези неща? Аз съм мераклийка да го дам чак на детска, но чух, че има майки, който след първата година ги дават и не спирам да си мисля какво правят тези деца там с режима и с ходенето, яденето, спането?! Моля кажете ми, сериозно се замислих.

# 20
  • Мнения: 6 769
При нас приемат от навършени 10 месеца. Питайте в конкретната ясла. Яслите не са като градини, там за децата се грижат мед. Сестри. В групата на моето дете бяха 5 сестрите. Обличат ги, сменят ги, хранят ги и т.н винаги има по-малки. При нас имаше дете, което още не беше проходило.

# 21
  • Мнения: 961
До колкото знам, детето има право да тръгне на ясла след навършени 10 месеца. В някои ясли искат детето да ми е да ходи стабилно. Имма приятелка, която пусна дъщеря си на 11 м. и беше много доволна. Там я научили да яде сама с лъжица, да се облича сама, махнали и памперса ( с течение на времето естествено, не още от първия месец). На практика не знам как се грижат за толкова малки деца.. Там гледат едно от друго, сядат заедно да се хранят, лягат заедно да спят..

# 22
  • Мнения: 866
По закон уж от 10 месеца могат да ходят, но питайте в конкретната ясла. В нашата препоръчват поне 1г и 4м или 1г и 6м. Мисля да ги пускам на година и половина, да видим. Наистина съм чувала, че стават много по-самостоятелни и бързо напредват в развитието.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 3 436
Синът ми тръгна на почти годинка на ясла, още не можеше да ходи, отделно все още го кърмех и  вкъщи и до сега заспива само на гърда.

На ясла е друго, и децата го разбират и не очакват същите ритуали като вкъщи.

Не знам как е при вас в яслите, в нашата са 10-12 деца между 12м и 36м възраст, като повечето са по-големи и обикновено има само 1-2-3 деца, които са съвсем мънички. Те си пълзят, играят си, възпитателките нещо ги занимават и така. Моят дребният започна да спи там след около 1 месец адаптация. Проходи август месец, тръгна май.

# 24
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 793
Hope90, не прехранвам. Изпива около 600 мл на 8 хранения. Понякога 100 мл на хранене, понякога 50. Педиатърката иска да пие 8х100 мл, ние не ги достигаме.
За матрачето - повдигнато е вече. Пак беше, но по-малко, сега е доста повече.
Днес бяхме на контрола - качила е 450 гр за 14 дни. Смениха ни млякото с Аптамил АР, като каза да го заменя веднага и изцяло, тоест без друго мляко вътре. Според педиатърката ни друго не е необходимо. Мляко+матрак+добро оригване и държане поне 30 мин в изправена положение след нахранване би трябвало да е достатъчно. По нейно мнение сиропите не действат, от лекарства няма нужда, защото рефлуксът не е тежък. Даде направление за гастро, който ще посетя единствено за да изключи физиологичен проблем по рождение.

# 25
  • Мнения: 1 982
Пробвай да й даваш 10 пъти по 80мл, вместо 8 по 100мл.
Когато количеството е по- малко и храненията по- чести е по-добре за стомахчето.
Добре наддава детето и с това количество, но не пречи да опиташ и варианта на педиатърката, просто с по 80мл на хранене.

# 26
  • Мнения: 749
Blue angel, дъщеря ми е на аптанил ар от 2 месец. Не сме имали проблеми със запека или нехаресване от нейна страна . Надявам се нещата да се подобрят при вас.

# 27
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 793
Аз бях писала, че не тъпча бебето насила. Правя 90 мл вода + 3 мерителни лъжици. Предлагам, тя пие, като се напие, спира. Оригвам, предлагам отново, ако иска пие, ако не иска, не пие. По-често не иска повече, рядко допива, но тя сама си показва, че иска. Имам хранения с по 40 мл, имам и с по 120 (единични случаи). Като че ли беше в някакъв период тогава и за 2-3 дни отмина. Никога не съм насилвала. На 20 дни пиеше по 30-40 мл, което е много малко. Сама си вдигна максимума до 50-60, после 70-80, сега 90-100. Като видя, че няколко дни поред ни остава не остава и иска още, вдигам с 10 мл и наблюдавам случайност ли е или тенденция. Не знам дали вече не е време да отказва нощното хранене, но смятам, че тя сама ще си покаже какво иска. Не знам рано ли й е още или има време. От 30-40 до 90-100 вдигна за месец време. Засега повече от 100 мисля да не предлагам на хранене. Вече 3 пъти давам от новото АР, изяде ги изцяло и трите, което никога не е било.
Blue angel, дъщеря ми е на аптанил ар от 2 месец. Не сме имали проблеми със запека или нехаресване от нейна страна . Надявам се нещата да се подобрят при вас.
Как го разбъркваш? Направи ми впечатление, че става много пяна като го разклатя по традиционния начин. Това няма ли да й усили коликите? Как минахте на него, постепенно или изведнъж? Как реагира детето, гладко ли мина прехода?

# 28
  • Мнения: 8 585
Аз бях писала, че не тъпча бебето насила. Правя 90 мл вода + 3 мерителни лъжици. Предлагам, тя пие, като се напие, спира. Оригвам, предлагам отново, ако иска пие, ако не иска, не пие. По-често не иска повече, рядко допива, но тя сама си показва, че иска. Имам хранения с по 40 мл, имам и с по 120 (единични случаи). Като че ли беше в някакъв период тогава и за 2-3 дни отмина. Никога не съм насилвала. На 20 дни пиеше по 30-40 мл, което е много малко. Сама си вдигна максимума до 50-60, после 70-80, сега 90-100. Като видя, че няколко дни поред ни остава не остава и иска още, вдигам с 10 мл и наблюдавам случайност ли е или тенденция. Не знам дали вече не е време да отказва нощното хранене, но смятам, че тя сама ще си покаже какво иска. Не знам рано ли й е още или има време. От 30-40 до 90-100 вдигна за месец време. Засега повече от 100 мисля да не предлагам на хранене. Вече 3 пъти давам от новото АР, изяде ги изцяло и трите, което никога не е било.
Blue angel, дъщеря ми е на аптанил ар от 2 месец. Не сме имали проблеми със запека или нехаресване от нейна страна . Надявам се нещата да се подобрят при вас.
Как го разбъркваш? Направи ми впечатление, че става много пяна като го разклатя по традиционния начин. Това няма ли да й усили коликите? Как минахте на него, постепенно или изведнъж? Как реагира детето, гладко ли мина прехода?
Пяната е най-големият ви враг... по принцип, и в случая. Както и хаотичната смяна на АМ.
Това влиза в термина "техники на хранене"... .
Иначе, за да се овладее състоянието, ще са нужни поне 2-3 седмици... с постепенно подобряване, разбира се.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 20:56 от Birdie

# 29
  • Мнения: 1 982
Никой никъде не е казал, че насилваш детето.

Съвсем друго нещо се опитах да кажа, но ти си знаеш най-добре. Стискам палци бързо да мине това неразположение!

Общи условия

Активация на акаунт