АВГУСТ 2022 🌸 Летни бебчета 🏖 (ТЕМА 4)

  • 20 396
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 321
Ами говорих с тях ще съм 13+5..не знам и аз попитах ги до кога миже да се направи изследването д ане стане твърде късно, защото знам че до 14 седмица, а там жената която ми се обади твърди че до 15г.с....та това ми е датата, дори няма при кой друг да се запазя толкова скоро да ме видят... На мен аг ми беше казала най късно до 28.01 трябва да мина... Надявам се да не е проблем като е малко по късно
Bool, провери 3.02 да не ти стане късно за ранна ФМ, трябва да е до 13+6, помня, че беше казала, че си записала час при Бодурскав КИРМ, а там не питат при записване. И аз записах час при нея за 2.02, от там знам. Попитах дали и таткото може да присъства, казаха да дойде с мен и вече пред кабинета щели да кажат дали може или не.
Стискам палци алергията да се успокои при теб!

Скрит текст:
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).
За ФМ не е късно, но за БХС е късно, той е до 13+6.

# 31
  • Мнения: 110
Здравейте! Благодаря за новата тема!
На мен дължината на цикъла ми е между 25-27 дни и различните калкулатори ми дават различни дати за термин ( между 21-24 август). С гинеколога не сме коментирали дата за термин, предполагам че като се запиша на ЖК ще ми определи.
Когато я няма като опция за въвеждане на калкулатора дължината на цикъла, ми излиза като дата за термин 24.08.2022 г. , а и според формулата на Негеле излиза същата дата. За пол не знам още съм в 9+6 г.с., така че моля да ме запишете с термин 24.08.2022 г.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 15:02 от Ivka13

# 32
  • Мнения: 853
Bool, aз знам, че в Света Марина има кабинет по ФМ, но мнения освен във фейсбук страницата и 2 в супер док за преглеждащата лекарка - Габриела Панайотова, не успях да открия. Знам, че момичетата, които се следят в Света Марина ги насочват към нея (логично). В супер док има часове за четвъртък/петък, ако те притеснява да не стане късно е опция. Въпреки че в 13+5, мисля че е ок и за ФМ и за БХС, нали ги водят до 13+6.

# 33
  • Мнения: 98
Момичета, днес минах на ФМ. Голямо вълнение. Много съм доволна от прегледа, докторката е страхотна. Бебчо е добре и си има всичко. Ииии ще си имаме мъж 💙 Скоро не бях плакала така от щастие. Можете и мен да ме запишете с термин ама не знам с кой 😂 По цикъл съм 30.07., а по размери на бебчо (понеже овулацията закъсня) съм 02.08. Така, че който си изберете. Аз ще раждам секцио, затова със сигурност няма да е нито една от двете дати.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Ехаа 🥰 разтупка ми се сърцето, Митева 💜
Още едно момченце в групата 🥰
Само хубави неща да ни се случват на всички! 🍀

# 35
  • Мнения: 1
Ако може да включите и мен с термин 02.08.2022

# 36
  • Мнения: 328
p.miteva, честити сини гащи💙💙💙 много се радвам за вас 🤗🤗🤗та стига с тия дами, хайде малко и мъже 😁

# 37
  • Мнения: 70
Ами говорих с тях ще съм 13+5..не знам и аз попитах ги до кога миже да се направи изследването д ане стане твърде късно, защото знам че до 14 седмица, а там жената която ми се обади твърди че до 15г.с....та това ми е датата, дори няма при кой друг да се запазя толкова скоро да ме видят... На мен аг ми беше казала най късно до 28.01 трябва да мина... Надявам се да не е проблем като е малко по късно
Bool, провери 3.02 да не ти стане късно за ранна ФМ, трябва да е до 13+6, помня, че беше казала, че си записала час при Бодурскав КИРМ, а там не питат при записване. И аз записах час при нея за 2.02, от там знам. Попитах дали и таткото може да присъства, казаха да дойде с мен и вече пред кабинета щели да кажат дали може или не.
Стискам палци алергията да се успокои при теб!

Скрит текст:
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).
За ФМ не е късно, но за БХС е късно, той е до 13+6.

Тоест няма да искат за ми го направят ли, защо да не може малко по-късно да се наорави? Нали е кръв?

# 38
  • Мнения: 1 446
И аз си поревах пак момичета.
Дойде ми резултата от кръвния по пощата. С нисък риск сме. Даун 1:19104, Едуардс и Патау 1:143850 Simple Smile
А на сини гащи колко ще рева Grinning
И двамата с мъжа ми искаме момченце. Но най много искаме, като всички, да е здраво.
Нямам търпение вече да разбера какво е Stuck Out Tongue Winking Eye

# 39
  • Мнения: 3 321
Ами говорих с тях ще съм 13+5..не знам и аз попитах ги до кога миже да се направи изследването д ане стане твърде късно, защото знам че до 14 седмица, а там жената която ми се обади твърди че до 15г.с....та това ми е датата, дори няма при кой друг да се запазя толкова скоро да ме видят... На мен аг ми беше казала най късно до 28.01 трябва да мина... Надявам се да не е проблем като е малко по късно
Bool, провери 3.02 да не ти стане късно за ранна ФМ, трябва да е до 13+6, помня, че беше казала, че си записала час при Бодурскав КИРМ, а там не питат при записване. И аз записах час при нея за 2.02, от там знам. Попитах дали и таткото може да присъства, казаха да дойде с мен и вече пред кабинета щели да кажат дали може или не.
Стискам палци алергията да се успокои при теб!

Скрит текст:
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).
За ФМ не е късно, но за БХС е късно, той е до 13+6.

Тоест няма да искат за ми го направят ли, защо да не може малко по-късно да се наорави? Нали е кръв?
Да, ако е минал срока няма да го направят. Като ходих първия път като бях бременна дойде една, която беше в 14+1 и я върнаха, защото е извън седмиците за изследване. Запомнила съм го, защото реално беше прескочила само 2 дни, но в Терапията я върнаха, защото изследването нямало да бъде точно. И гледаха седмиците по цикъл, а не по ехограф. Защото си спомням, че тя спореше, че по ехограф излизали по малко от 14+1.

# 40
  • Мнения: 70
Ами говорих с тях ще съм 13+5..не знам и аз попитах ги до кога миже да се направи изследването д ане стане твърде късно, защото знам че до 14 седмица, а там жената която ми се обади твърди че до 15г.с....та това ми е датата, дори няма при кой друг да се запазя толкова скоро да ме видят... На мен аг ми беше казала най късно до 28.01 трябва да мина... Надявам се да не е проблем като е малко по късно
Bool, провери 3.02 да не ти стане късно за ранна ФМ, трябва да е до 13+6, помня, че беше казала, че си записала час при Бодурскав КИРМ, а там не питат при записване. И аз записах час при нея за 2.02, от там знам. Попитах дали и таткото може да присъства, казаха да дойде с мен и вече пред кабинета щели да кажат дали може или не.
Стискам палци алергията да се успокои при теб!

Скрит текст:
Много свежа тема и все така да върви Simple Smile
Момичета кажете ми при ранната ФМ как протича прегледа. Може ли бащата да е с мен? За бхс знам, че се взима кръв и това е. Трябваше днес да са ми прегледите, но ми се обадиха от клиниката, че докторската е болничен и ме преместиха за 3.02..а вече нямам търпение да видя малкото човече и да чуя, че всичко е наред. Вчера бях на алерголог, съмнява се че обрива е хормонален дисбаланс или от храни и сега съм на доста строга диета. Изписа ми зиртек 5 дни по половинка и авирон крем за мазане на обрива. Също и лосион на еудермол 0.Не е препоръчително да се пие зиртек, но ме успокои, че дозата е малка.. Посъветвах се с АГ тя потвърди, но аз съм си все притеснителна, защото съм в малките седмици и въпреки всичко противоалергично лекарство отива в кръвта. Тааа.. сега се моля да минава тоя обрив и всичко да е наред с бебчо, а ако не мине ще се наложи прием в токсикология на системи и т.н(силно се надявам да не стигаме до там).
За ФМ не е късно, но за БХС е късно, той е до 13+6.

Тоест няма да искат за ми го направят ли, защо да не може малко по-късно да се наорави? Нали е кръв?
Да, ако е минал срока няма да го направят. Като ходих първия път като бях бременна дойде една, която беше в 14+1 и я върнаха, защото е извън седмиците за изследване. Запомнила съм го, защото реално беше прескочила само 2 дни, но в Терапията я върнаха, защото изследването нямало да бъде точно. И гледаха седмиците по цикъл, а не по ехограф. Защото си спомням, че тя спореше, че по ехограф излизали по малко от 14+1.

По цикъл ще съм 13 +5,по ехограф не ги следя защото предния път излезнах по - напред. Ох не знма момичета, в тази клиника ми препоръча ха да ида имах мн хубав час за днес, после ми го измести ха за напред.... Хич нямам късмет с тия доктори, и все нещо става... Въобще съм голям карък..

# 41
  • София
  • Мнения: 215
p.miteva Чеcтито зa полa!
Magic1720 Чеcтито зa хубaвите резултaт от изcледвaнето.
bool БХC не е caмо взимaне нa кръв, a комбинирaно изcледвне, което включвa взимaне нa кръв (изcледвaт нивa нa хормони нa бременноcттa) и зaмервaния нa ехогрaф и cе прaви до 13+6г.c. нaй-къcно. Aко cи зaкъcнялa, вероятно нямa дa ти го нaпрaвят.
Но може aко го изпуcнеш дa ти нaпрaвят рaннa фетaлнa морфология 16-18г.c., която зaдължително прaвят aко cи изпуcнaлa cкринингa. Миcля, че зa тези, които ca cи прaвили БХC не е нужно дa cи я прaвят.
Тук в линкa имa вcички cпециaлизирaни прегледи, които cе прaвят по време нa бременноcт и отдолу е обяcнено зa вcяко изcледвaне кaкво е подробно.
https://acibademcityclinic.bg/tokuda/medicinski-deinosti/detaili … talna-morfologiya

# 42
  • София
  • Мнения: 5 615
Привет, мина и моята ФМ. Човечето си расте както трябва, всичко му е ок. Върти се, шава си, прекрасно е чувството да го гледаш, бях забравила. За пола ми каза, че може да ми каже на 80%, но някак си исках да съм сигурна, още повече, че искам да правя gender reveal.
Утре съм на БХС в Майчин дом. Измери ми някакви артерии високи, които в моята седмица би следвало да са по-ниски. Сега в зависимост от резултатите на единия протеин ще прецени дали да направя терапия с Аспирин. Тоест, ако не са ми ок артериите и не пия аспирин, има възможност да няма добър кръвоток и бебето да не порасне достатъчно. Аз никога не съм имала такива проблеми, ама знае ли се. Баткото ми е роден 3400, тогава не са ми казвали нищо зя артериите.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 790
Извинявам се за въпроса.. сексуалния ви живот сега като сте бременни как е?
С моята половинка не сме правили нищо, откакто се появиха двете чертички- с постоянно подуто коремче вечер, все нямам настроение. Confused Малко като се пооправя, се надявам, че няма да има проблеми.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 615
Няма го Joy все нещо ме боли, коремът ми е подут, гади ми се. Имаме чат пат някакви опити, ама не ми е комфортно.

Общи условия

Активация на акаунт