Родени през месец април 2021 - Тема 7

  • 10 761
  • 369
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 206
Същото, да. Стабилно се получава и според мен ще е интересно за повечето деца.
Скрит текст:

# 316
  • Мнения: X
И според мен е безумно да се дава храна на детска площадка. Направо ненормално ми се вижда... Честно, не го разбирам. Трябва да се слагат табелки със задраскана храна Grinning
При положение, че има куп други места, където може човек да се нахрани. Точно там ли са опрели до ядене!

# 317
  • Мнения: 480
аз също не давам храна на детската площадка. освен всичко друго, побърквам се при вида на размазани дъвки, бонбони, сокчета и всякакви лепкави и цапащи неща по детските площадки. звярът е голяма 'чистница' и като види нещо на земята, тръгва да го взима, за да го изхвърли, така че се налага да търча след нея постоянно, да не хване нещо 'неподходящо'. клечки и листенца е едно, но всякакви хранителни и други отпадъци нямат място там.

# 318
  • Мнения: X
Не съм се включвала отдавна.
Първо да кажа чесрито на бъдещите мами! Аз съм с породени и е малка лудница. Малката проходи, брат ѝ, който е с 1г и 4м по-голям, само гледа как да я бутне. Постоянно сме нащрек.
Хич не ми харесва това носене на храни по площадките. Там е място за игра, не за ядене на всевъзможни боклуци. И моите деца като видят искат. Давам си им вкъщи, не нося една чанта със храни и залъгалки.
Днес ще бием ваксината за морбили. Баткото го спряхме от ясла за да не са болни и ще видим до кога ще го държим в нас. Дано няма реакции, при него не е имало.
Хубав ден 🌞

# 319
  • Мнения: X
Не съм се включвала отдавна.
Първо да кажа чесрито на бъдещите мами! Аз съм с породени и е малка лудница. Малката проходи, брат ѝ, който е с 1г и 4м по-голям, само гледа как да я бутне. Постоянно сме нащрек.
Хич не ми харесва това носене на храни по площадките. Там е място за игра, не за ядене на всевъзможни боклуци. И моите деца като видят искат. Давам си им вкъщи, не нося една чанта със храни и залъгалки.
Днес ще бием ваксината за морбили. Баткото го спряхме от ясла за да не са болни и ще видим до кога ще го държим в нас. Дано няма реакции, при него не е имало.
Хубав ден 🌞
И при моите разликата ще е толкова горе-долу Grinning Точно си мислихме с мъжа ми, че сигурно трябва да пазим бебето от каката. Има ли опасност да реши, че е някаква играчка и да реши да я хване и да я хвърли на земята? Или да я удари, дърпа? Ей такива работи си мисля.
Пожелавам всичко да е наред с ваксината. Сложихме я на 19.06 и до този момент не е имало реакция, освен рев, тръшкане и плюене на храната. Може и период да е това, но много се ядосвам. Детската кухня, ако е месо, го хапва и го плюе по себе си. И това е постоянно от известно време.

# 320
  • Мнения: 480
ваксината за морбили, паротит и рубеола я сложиха преди 10тина дни. реакция нямаше като че ли, но звяра го мъчат и зъби и е голяма драма.
с храната е на моменти. уж яде всичко, но напоследък се цупи на десертите от кухнята. яде обаче чисто кисело мляко в такива случаи. дръпнала е още на ръст (беше около 87см преди 2 седмици), а на тегло си стои под 11кг.
със зъбите май изостава. има 7 общо, като последният проби преди седмица и все още се вижда само едно малко ръбче.

# 321
  • Мнения: X
Моята бебка както растеше бурно и на килограми и на ръст сега си стои 76см от много време и е 9 кг. Лл сякаш реши, че е недохранена и каза хляб да ѝ давам заедно с детската кухня. Не се бях сещала хляб да давам. А тя явно много го харесва и постоянно крещи ам ам като види хлебче, домашни питки, баница. Зъбчета има само 4, един сега тръгва. Сега се чудя дали не съм аз виновна, че не е пораснала, че не съм я хранила добре.

# 322
  • Мнения: X
Нашата бебка сигурно и тя ще е 9кг. Свга не я мериха, само ваксината и айде.
Изобщо не сеи мисли че ти не я храниш добре. Просто си е с такава структура, а пък като почнат да тичат, да ходят, няма да дебелеят.
При нас в началото баткото не ѝ обръщаше внимание. Само ходеше да ѝ краде бибата 😁.

# 323
  • Мнения: X
Момичета, да попитам нещо, което леко ме тревожи от известно време. Вашите бебета катерят ли се по леглата, столове и т.н? Моята бебка си ходи съвсем спокойно, но не може да се покатери сама на леглото. Нямам представа това задължително умение ли е за конкретна възраст или е до родителите, ако показват. Имам приятелка чието бебе момче започна да се катери от преди годинката, а друга пак с момче таткото го научил. Аз се опитвам да показвам, но не се получава. Само стои с ръчички и главичка на леглото и изобщо не прави опити да се изкатери. Също опитвам да я уча как да слиза безопасно от леглото. При вас как е?

# 324
  • София
  • Мнения: 333
Малкия се катери по всичко по което може да си качи дупето- канапета, легло, шкаф. Почти е овладял и слизането, иначе като го подстрекавам да тръгне да върви- не иска изобщо или само хванат за една или две ръчички.

# 325
  • Мнения: 480
звярът не се катери. ходи си прекрасно, даже направо търчи. може да се качва сама на дивана, но го прави в изключително редки случаи. обикновено просто си се обляга с гръб или застава с ръце и глава на него. на леглото пак мнооого рядко пробва да се качи. трябва да има сериозен стимул или да е намислила някоя магария, докато си играем.

# 326
  • Мнения: 3 195
Моето е на годинка, но не е проходило. Катери се на всичко, на което може. Зависи от височината на мебелите и дали може да се захване за нещо с ръка и да се издърпа (покривало на диван). Не сме я учили да се качва, просто искаше да е до нас и като нас, както и за да докопа телефон. Учихме я само да слиза, че отначало напираше да слиза с глава и ръце напред. Обръщахме я да слиза с крака няколко пъти, за късмет го усвои бързо.   Ще се закатери, не се притеснявай, лошото е, че после почват да падат от високо...

# 327
  • Мнения: 1 206
И Михаела се катери по всичко, което ѝ е по силите. Качва се и по пейките навън и все съм на тръни. Май по-удачният вариант е да не могат 😃. Не сме ѝ показвали, сама започна. Ние я научихме как да слиза само.   Спалнята ни е от много високите и няма как да се качи, но пък слиза успешно. Още обаче няма чувство за самосъхранение и се случва да седне на ръба и да изтръпна.

Ние направихме едно море за 5 дена в Гърция. Добре мина, като се има предвид колко мрази да пътува. От водата я беше страх, но успяхме да я вкараме веднъж. И по пясъка ходеше с чорапи, защото имаче плаче и си тупа краката, като ѝ полепне 😃

# 328
  • София
  • Мнения: 333
Мами, да се похваля вече официално, Иванчо ще става батко Hug . Не знаем пола на бебе 2, но се надявам до края на другият месец да го разберем. Очаква се появата на малкия член да се случи 9-11.02.2023. Разликата на двете слънчица ще е година и 9 месеца Simple Smile

# 329
  • Мнения: X
Честито! Вече няколко бебенца се задават. Нашитв са с 1г и 4м разлика.
Нашата бебка и тя се качва на дивана, сяда на столче. Баткото пък късно започна да се катери. Не е задължително да може.

Общи условия

Активация на акаунт