Отговори
# 645
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
iren, Ротатек  ли давате, че е три дози? Ние вчера бяхме на ваксините за 2ри месец, че нали ги отложихме заради коремчето. Нашата педиатърка ми препоръча Ротарикс, тя е с два приема. Малко се притеснявам как ще я приеме, отложихме я за април, тогава ще е само Хексацима и се надявам да ги понесе леко. И аз спрях Гастротуса за 2-3 дни, но взе да връща на всяко хранене и го върнах. Гастрото каза да давам и Фамотидин още 15 дни, но засега ще се въздържа, тя е сравнително спокойна, а това все пак е лекарство. Ако минем без него, по-добре.
Будят ли се вашите бебета с рев? При нас започна да е често при дневните дремки. Спи около час, започва да плаче насън. Гушкам я и веднага спира, хленчи кратко и заспива. През деня спи гушната в мен, не е в кревата.

# 646
  • Мнения: 5 131
Да, Блу. Педиатърът предлага и двете ваксини . Претенции не съм имала, но доколкото разбрах, Ротарикс слага на недоносени и бебчовци с малки размери, а моето човече е доста голямо. Е то и Гастротус си е лекарство. Въобще ли не е давана на Мими ротавирусна или само първа доза? Защото препоръката е двете дози да са приложени до 16-та седмица, но може да се отложи до 20 и някоя , а първата доза се слага след 6-та седмица. При Марио комбинацията от 6-валентната и ротавирусната само нямаше кой знае каъв негативен ефект, за разлика от комбинацията на двете+ пневмококи. След 2 седмици ни предстои пак тази тройна комбинация и от сега ми се изправя косата.

# 647
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Не, Ирен, до вчера нямаше никакви ваксини, освен тези от родилното. Мими е на 3 м и 9 дни, надявам се, че няма да е късно в април да дадем първа доза Ротарикс. Точно около 2ри месец се развиха драмите с рефлукса при нея и тепърва започвахме лечение. Педиатърката ни искаше да е сигурна в какво състояние е детето и тогава да прецени до кога да отлагаме задължителните ваксини. Но нещата се стабилизираха и вчера й бодна Хексацима и пневмококи, не видях как се казва самата ваксина, но май е Синфлорикс така като чета. В април на навършени 4 месеца ще слагаме само Хексацима, която е за 3 месеца и тогава ще дадем и първа доза Ротарикс. Сякаш не й се искаше да даваме 3 различни вчера. Засега, да чукна на дърво, нямаме проблеми. Панадолът и Куул пачът помогнаха. Надявам се да няма късна реакция. Доколкото разбрах до 24 ч се проявява реакция, ако има такава.

# 648
  • Мнения: 784
Ние в понеделник бихме Синфлорикса. През деня мина само с мрънкане, но вечерта /преди нощния сън/ беше голям рев. Буквално около час и нещо плака без да спре, милото... Не можем да го успокоим нито аз, нито баща му. Подозирам, че е реакция от ваксината, няма какво друго да е. Нямаше температура.
Вчера беше окей. Направи три дремки и една четвърта около 10 мин. с много трудно приспиване  /колкото да издържи докъм 19 и нещо за нощен сън/ Много добре бяха и трите дремки, без да се налагам да ги удължавам. Първата беше близо 2 часа вкъщи, втората около 1,30 на разходка и следобедна 45 мин.
През нощта след 4ч. все още понякога си иска начесто цица.
Утре ще го водим на трансфонателна ехография.
Другата седмица ще ни гостува свекървата за няколко дни и отсега се настройвам Grinning

# 649
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Същата реакция имахме и ние снощи преди нощния сън. Леко я измих, без да я къпя цялата, само дупе, ръчички и личице. Взех да я мажа с балсам за тяло, че й е много суха кожата и вчера педиатърката ми препоръча продукти за атопична кожа. Беше си спокойна, даже се усмихваше. И в един момент, както й мажех гушката, като ревна, ама с пълно гърло. Вдигнах я, не спира. Дойде баща й, взе я, същата работа. Едва я облякохме. Докато й правех млякото, той я държеше и тя се успокои. Уж спря да плаче, пробвахме отново да й пипнем гушката да не е възелче нещо и пак наддаде вой. Дадох Панадол, после мляко и се успокои. Когато е много гладна така плаче, но вземеш ли я, спира. А сега продължи. Вероятно наистина е от ваксината.

# 650
  • Мнения: 784
Абсолютно същото стана: както беше спокоен от масажа, изведнъж ревна.
Какво взехте за атопична?
Нещо започна да му е суха кожата по коремчето и на част от крачетата и взех на адерма.
Милк, какво представлява това спа и къде се намира?

# 651
  • Мнения: 523
Стана ми интересно за ротавирусната ваксина и ще попитам. И ние досега не сме имали ваксина а в събота ставаме на 4 мес. От няколко дена не мога да се наям нормално--то като ме зяпне и почва да примлясква 😆 И се е научил да се напъва и да ръмжи чак става червен. И иска да се надига

# 652
  • Мнения: X
беше спокойна тоя път мац беше недоспала и ревна още на самото плуване 🙄Иначе ние сме с атопична и след консултация с дерматолог каза балсамови форми само а не лосьон. Ползвам всичко на ларож. Олио за къпане , съндент пак за къпане, и балсама. за мазане на тялото. Като нее възпалено мажа 1-2 пъти на ден иначе по повече трябва.
Мойта си иска бибероната но непрекъснато и пада от устата, дали може да има скъсено как му се викаше на тва на езика забравих .

# 653
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
Взех Стелатопия на Мустела, ето тези.
Скрит текст:

Втората опция беше А Дерма
Скрит текст:

но педиатърката ми препоръча Мустела. Мажа я вече 2 пъти, а довечера ще я изкъпем с олиото. Ще видя колко са ОК, най-много да купя после А Дерма.
Бочи, юздичка му се казва на това. Има вероятност, може да се провери. Но ако е това, ще има и проблем със сукането.

# 654
  • Мнения: 3 283
Тонката беше съвсем мъничък като се стреснах, че е червен, трябваха ми 10 секунди да схвана, че се напъва.
Вече съм 99% сигурна, че му расте зъб. Засега нищо не сме давали, просто е мрънкав.
Тази сутрин взе да мрънка за ядене 40 минути след като беше ял и реших да дам още малко и така повърна, че няма да повторя скоро.

Гамора, мерси,  ще вземем някоя гризалка от рая тойс и аз много му се чудех на Софито, но и за мен е неоправдано скъпо и забелязах, че въпреки че се предлага на 5-6 сайта фирмата е една и съща.

Малко му загрубя кожата на бузките от постоянните лиги, мажа с крем за лице, ако някой има препоръка друга.

# 655
  • Мнения: 5 131
Юздичка му се казва. И аз това се чудех. Аз самата съм с такава и не е оперирана, кърмена съм до годинка. Редовно дребен изпуска цицата и се налага да му я придържам. Верно че са големи и тежки и формата им е ...

# 656
  • Мнения: X
точно Юздичка. Еми ние до скоро имахме проблеми с сукането нали не искаше да сучу като хората . Ама ми е странно как па тая биберона постоянно пада от таз уста. Вечео си губи вакума с нея

# 657
  • Мнения: 4 518
точно Юздичка. Еми ние до скоро имахме проблеми с сукането нали не искаше да сучу като хората . Ама ми е странно как па тая биберона постоянно пада от таз уста. Вечео си губи вакума с нея
Да не е тежка бибата? Или ако е неравномерно тежка (нашата от едната страна има повече пластмаса защото има да се закачи за нещо и то не е трудно да се изпусне) .

# 658
  • Мнения: 747
Аз ще се гръмна вече с това никакво кърмене. Яде супер малко и памперсите стават по-леки. Цедя се и пробвам да давам от шише - не иска и него. Все се надявам да е период, но може и да са зъбите, защото постоянно дъвче, смуча всичко, което докопа. Започвам да се цедя пак след кърмене, защото усещам че и гърдите ми се изпразват.
А и захранването ще го започна на 5 месеца без 3 дни, там ми е надеждата да прояде.

# 659
  • Мнения: X
Пробвай с хранене точно след ставане или почни заспсло състояние. Така минавахме ние доста.
Иначе бибата която се хареса е Лови която тук ми препоръчахте но и да нее тя всички падат 😃
Аз ще се гръмна вече с това никакво кърмене. Яде супер малко и памперсите стават по-леки. Цедя се и пробвам да давам от шише - не иска и него. Все се надявам да е период, но може и да са зъбите, защото постоянно дъвче, смуча всичко, което докопа. Започвам да се цедя пак след кърмене, защото усещам че и гърдите ми се изпразват.
А и захранването ще го започна на 5 месеца без 3 дни, там ми е надеждата да прояде.

Общи условия

Активация на акаунт