Сраствания в матката

  • 1 382
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте на всички,
днес бях на гинекологичен преглед , и при прегледа със ехограф  гинеколожката ми сподели , че сякаш имам срастване в матката. Успокои ме да не се притеснявам , че е само едно или много малко и  няма причина за притеснение. Но като чета в интернет и по форумите, съвсем не пише цветущи неща ... Много се наплаших.  Моля ако някой е имал подобен проблем, да сподели дали го е разрешил или за съвет към кой специалист да се обърна . Благодаря

# 1
  • Мнения: 182
Здравейте на всички,
днес бях на гинекологичен преглед , и при прегледа със ехограф  гинеколожката ми сподели , че сякаш имам срастване в матката. Успокои ме да не се притеснявам , че е само едно или много малко и  няма причина за притеснение. Но като чета в интернет и по форумите, съвсем не пише цветущи неща ... Много се наплаших.  Моля ако някой е имал подобен проблем, да сподели дали го е разрешил или за съвет към кой специалист да се обърна . Благодаря

А каза ли ви, че нещо трябва да се направи? Ако не, значи наистина не са проблем.
От личен опит - имах МНОГО сраствания  в резултат на интервенции. Премахнаха ги с хистероскопия - сравнително лека процедура.
Но всеки случай е индивидуален, така че не бързайте да се шашкате!

# 2
  • Мнения: 44
Здравейте на всички,
днес бях на гинекологичен преглед , и при прегледа със ехограф  гинеколожката ми сподели , че сякаш имам срастване в матката. Успокои ме да не се притеснявам , че е само едно или много малко и  няма причина за притеснение. Но като чета в интернет и по форумите, съвсем не пише цветущи неща ... Много се наплаших.  Моля ако някой е имал подобен проблем, да сподели дали го е разрешил или за съвет към кой специалист да се обърна . Благодаря

А каза ли ви, че нещо трябва да се направи? Ако не, значи наистина не са проблем.
От личен опит - имах МНОГО сраствания  в резултат на интервенции. Премахнаха ги с хистероскопия - сравнително лека процедура.
Но всеки случай е индивидуален, така че не бързайте да се шашкате!
Здравейте, не се сдържах и и се обадих за да го  разпитам по подробно за какви сраствания става въпрос. Отговора беше, че няма нужда нищо да се прави всяка жена има сраствания, и не би трябвало да доведе до проблем  със зачеване. Обаче аз съм правила кюретаж сред който още цикъла ми не се е оправил, и имам опасения дали няма да имам проблем със забременяванято и износването предвид тези сраствания.

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 14:33 от Ani_1990

# 3
  • Мнения: 182
Здравейте на всички,
днес бях на гинекологичен преглед , и при прегледа със ехограф  гинеколожката ми сподели , че сякаш имам срастване в матката. Успокои ме да не се притеснявам , че е само едно или много малко и  няма причина за притеснение. Но като чета в интернет и по форумите, съвсем не пише цветущи неща ... Много се наплаших.  Моля ако някой е имал подобен проблем, да сподели дали го е разрешил или за съвет към кой специалист да се обърна . Благодаря

А каза ли ви, че нещо трябва да се направи? Ако не, значи наистина не са проблем.
От личен опит - имах МНОГО сраствания  в резултат на интервенции. Премахнаха ги с хистероскопия - сравнително лека процедура.
Но всеки случай е индивидуален, така че не бързайте да се шашкате!
Здравейте, не се сдържах и и се обадих за да го  разпитам по подробно за какви сраствания става въпрос. Отговора беше, че няма нужда нищо да се прави всяка жена има сраствания, и не би трябвало да доведе до проблем  със зачеване. Обаче аз съм правила кюретаж сред който още цикъла ми не се е оправил, и имам опасения дали няма да имам проблем със забременяванято и износването предвид тези сраствания.

Срастванията най-вероятно са в резултат на кюртажа. Щом ви е казала, че няма проблем, няма нужда да се притеснявате. Ако при редовни опити за забременяване в продължение на една година (6 мес ако сте над 35 год) не се получва, тогава потърсете репродуктивен специалист. Първо изчакайте да се възстановите след кюртажа. Предполагам, че ви вика отново след месец-два. Посетете я, и ако има проблем, потърсете и друго мнение. Успех!

# 4
  • Мнения: 44
Здравейте на всички,
днес бях на гинекологичен преглед , и при прегледа със ехограф  гинеколожката ми сподели , че сякаш имам срастване в матката. Успокои ме да не се притеснявам , че е само едно или много малко и  няма причина за притеснение. Но като чета в интернет и по форумите, съвсем не пише цветущи неща ... Много се наплаших.  Моля ако някой е имал подобен проблем, да сподели дали го е разрешил или за съвет към кой специалист да се обърна . Благодаря

А каза ли ви, че нещо трябва да се направи? Ако не, значи наистина не са проблем.
От личен опит - имах МНОГО сраствания  в резултат на интервенции. Премахнаха ги с хистероскопия - сравнително лека процедура.
Но всеки случай е индивидуален, така че не бързайте да се шашкате!
Здравейте, не се сдържах и и се обадих за да го  разпитам по подробно за какви сраствания става въпрос. Отговора беше, че няма нужда нищо да се прави всяка жена има сраствания, и не би трябвало да доведе до проблем  със зачеване. Обаче аз съм правила кюретаж сред който още цикъла ми не се е оправил, и имам опасения дали няма да имам проблем със забременяванято и износването предвид тези сраствания.

Срастванията най-вероятно са в резултат на кюртажа. Щом ви е казала, че няма проблем, няма нужда да се притеснявате. Ако при редовни опити за забременяване в продължение на една година (6 мес ако сте над 35 год) не се получва, тогава потърсете репродуктивен специалист. Първо изчакайте да се възстановите след кюртажа. Предполагам, че ви вика отново след месец-два. Посетете я, и ако има проблем, потърсете и друго мнение. Успех!
Благодаря, кюртажа ми беше преди  2 години . От тогава и цъкълът ми намалява преди месец беше се стигнало до 1 ден... Та и затова започнах да се замислям да не е в следствие на тези сраствания. При вас успешно ли бяха отстранени? Благодаря

# 5
  • Мнения: 201
Трябва да се напарви хистероскопия - да се изключи синдром на Ашерман - получаващ се точно след подобни интервениции. Това е изследването, което ще покаже точно как стоят нещата . Разбира се и хормонални изследвания също трябва да се извършат.

# 6
  • Мнения: 182
2 години е много време. Както е казала Divaso, трябва да се направи хистероскопия. Влиза се с оптика през влагалището и се оглежда лигавицата на матката. Ако е необходимо се отстраняват сраствания и полипи. Така се разбира и причината за оскъдния цикъл. Потърсете репродуктивен специалист.

# 7
  • Мнения: 44
2 години е много време. Както е казала Divaso, трябва да се направи хистероскопия. Влиза се с оптика през влагалището и се оглежда лигавицата на матката. Ако е необходимо се отстраняват сраствания и полипи. Така се разбира и причината за оскъдния цикъл. Потърсете репродуктивен специалист.
Благодаря, ще потърся я имате ли представа до колко успешно се отстраняват. В интернет чета , че в повечето случай пак се образуват което пак е притеснително.

# 8
  • Мнения: 182
2 години е много време. Както е казала Divaso, трябва да се направи хистероскопия. Влиза се с оптика през влагалището и се оглежда лигавицата на матката. Ако е необходимо се отстраняват сраствания и полипи. Така се разбира и причината за оскъдния цикъл. Потърсете репродуктивен специалист.
Благодаря, ще потърся я имате ли представа до колко успешно се отстраняват. В интернет чета , че в повечето случай пак се образуват което пак е притеснително.

Всеки случай е различен. Моите сраствания бяха много, бяха обхванали цялата кухина. Успяха да ги махнат, но след време пак се появиха. Моят случай беше много тежък и не е показателен.
Препоръчва се до няколко месеца след премахване да има бременност.
Чувала съм и за поставяне на балон в кухината с цел предотвратяване точно на повторно появяване.
Не се притеснявайте! Потърсете си специалист, той ще ви каже кое е най-добро във вашия случай.
Успех!

# 9
  • Мнения: 2 642
Най-добре да се следите при репродуктивен гинеколог, а не кой да е гинеколог. Даже най-добре в чужбина да се направи един безплатен преглед. Вижте в темите за Инвитро в Истанбул. В България могат само да гадаят и да приказнат врели некипели. От личен опит говоря Sad

# 10
  • Мнения: 351
Здравейте , бях на цветна снимка в Истанбул. Но не казаха , че имам сраствания🤦🏼♀😁а тук в Бг направо ми искат да ми направят операция. А там със сигурност щеше да се види дали имам синдром на Ашерман

# 11
  • Мнения: 2 642
Здравейте , бях на цветна снимка в Истанбул. Но не казаха , че имам сраствания🤦🏼♀😁а тук в Бг направо ми искат да ми направят операция. А там със сигурност щеше да се види дали имам синдром на Ашерман

Добре, че си отишла в Турция да се лекуваш. Не прави моята грешка да те режат в България без причина. Беше ГОЛЯМА грешка

# 12
  • Мнения: 758
В интерес на истината моите сраствания не ги видяха в Турция на цветната снимка.

П.П. Да дообясня. Говорих с лекарите, до около 80% случаите се откриват с цветна снимка. Но осталите се виждат само на хистероскопия. То затова и хистероскопията е златния стандарт за да си сигурен, че нямаш сраствания.

Последна редакция: нд, 07 авг 2022, 13:16 от Мinerva О.

# 13
  • Мнения: 2 642
Да, то тези 20 % миниатюрни сраствания които не се виждат едва ли са пречка за зачеване и износване. Всичко голямо и проблемно си личи. При това турците правят десетина снимки от различен ъгъл, точно, за да визуализират проблемите най-точно и прецизно. При това с най-модерните в света апаратура, произведена единствено с тази цел.
В цяла България подобна апаратура няма дори 1 бр. А дори и да има, то няма обучени лица, които да знаят как да я ползват.
Всички в тази тема знаем как се прави ЦС в България. Ако има такива, които все още не знаят, силно се надявам да НЕ им се налага да научат и да изтърпяват онази агония... при това с видимост не 80%, а далеч под тези проценти.

# 14
  • Мнения: 758
Споделих само за ограниченията на цветната снимка и смятам, че извода ти е грешен.

На мен ми казаха, че трансфер при това мое сратсване е обречен.

Факт е, че вече не ме боли толкова много по време на цикъл и правя хубава трислойна лигавица след хистероскопията.

Никой не може да ти каже със сигурност дали не можеш да забременееш щото имаш сратсвания, които не се виждат на цветната снимка.

Ако успееш да забременееш със сратсванията може да се получат усложнения по време на бременността: placenta previa  или placenta accreta.

Последна редакция: ср, 10 авг 2022, 17:18 от Мinerva О.

Общи условия

Активация на акаунт