Подостър и хроничен вагинит

  • 453
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте!
След взети цитонамазка и влагалищен секрет (ще напиша резултатите по-долу) ми поставиха диагноза "Подостър и хроничен вагинит". Предписаха ми Macmiror complex 500mg, които да взимам по време на цикъл(сега) и след това. Въпросът ми е към дамите със същата диагноза - колко време се лекувахте и изобщо някога мина ли?
Резултати от микробиол. изсл.:
Микроскопско изследване: Lb 20-30/ поле ПЕК8-10/ поле Leu - масово
Резултат от посявка: Не дава развитие на бактерии. Candida - не се изолира.
Ще съм благодарна да споделите опит! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 474
Ох, като видя такъв резултат и такова лечение ми идва да набия доктора.
Не са ти изолирали нищо в МБ, но имаш много левкоцити - в такъв случай се правят допълнителни изследвания, а не се изписва Макмирор.
Изобщо не го почвай, ами след цикъл иди да ти вземат проба за хламидия, уреаплазма, микоплазма и трихомони, защото това не се хваща на обикновена МБ, а дава подобна картина. Ако е някое от всичките тези неща - Макмирор няма да помогне, трябват специфични АБ.
Ако вече всичко друго е отрицателно - има смисъл да се пие Макмирор, но не и без да е ясна картината напълно.
Казвам го от опит, защото и трихомони съм имала (а те се хващат супер трудно), и уреаплазма съм имала и докато ми ги открият - изпих 200 ненужни АБ, които грам не им влияят.
И - ако нещо излезе - задължително и партньорът да се тества/лекува. Даже - да вземе да се тества за всичко и той, че понякога при мъжете излиза нещо, което при нас не е хванато, също от личен опит го казвам, мъжът ми се оказа със стрептококи, едно на ръка, че при мен не се изолира нищо, а течах като река, а при него грам симптоми нямаше. Та се лекувахме накрая дружно и двамата.

# 2
  • Мнения: 28
Ох, като видя такъв резултат и такова лечение ми идва да набия доктора.
Не са ти изолирали нищо в МБ, но имаш много левкоцити - в такъв случай се правят допълнителни изследвания, а не се изписва Макмирор.
Изобщо не го почвай, ами след цикъл иди да ти вземат проба за хламидия, уреаплазма, микоплазма и трихомони, защото това не се хваща на обикновена МБ, а дава подобна картина. Ако е някое от всичките тези неща - Макмирор няма да помогне, трябват специфични АБ.
Ако вече всичко друго е отрицателно - има смисъл да се пие Макмирор, но не и без да е ясна картината напълно.
Казвам го от опит, защото и трихомони съм имала (а те се хващат супер трудно), и уреаплазма съм имала и докато ми ги открият - изпих 200 ненужни АБ, които грам не им влияят.
И - ако нещо излезе - задължително и партньорът да се тества/лекува. Даже - да вземе да се тества за всичко и той, че понякога при мъжете излиза нещо, което при нас не е хванато, също от личен опит го казвам, мъжът ми се оказа със стрептококи, едно на ръка, че при мен не се изолира нищо, а течах като река, а при него грам симптоми нямаше. Та се лекувахме накрая дружно и двамата.


Много благодаря! За жалост започнах Макмирор и ще го продължа с надеждата,че без пуснати хламидия,трихомони,микоплазма и уреаплазма нещата ще се оправят. Най-вероятно на следващия преглед отново ще се пуснат изследвания и чааак тогава,ако не са се оправили нещата ще се пускат и другите изследвания..

# 3
  • Мнения: 2 474
Щом си го почнала - направи си курса.
Обаче аз лично не бих чакала и направо на контролата бих си пуснала хламидиите и всичко останало.

Общи условия

Активация на акаунт