Бременни кърмачки?

  • 39 325
  • 617
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мога да отговоря само на първите 2 питанки
не знам кога е намаляла, но имаше един период, (4-5 месец) в който си мислех, че синчето ще се отбие, търсеше ме само за заспиване и сутрин на събуждане; от Коледната ваканция пак започна да суче по всяко време  newsm78
На гинеколожката не съм казвала, нямам оплаквания досега, затова и никакви поводи да и искам мнение по въпроса.
Не знам дали ще издържа до края точно заради страх от преждевременни контракции (имах ги през първата бременност и не искам пак да ме "арестуват" на легло) но както е казано, поживем, увидим  Flutter

Лека бременност! Peace

# 16
  • Мнения: 829
но аз взех решението вече - ще отбивам каката точно заради контракции Sad
(което не значи, че като се роди бебка няма пак да се поддам на провокации при желание от нейна страна Laughing)
Ara, и аз нямам нищо против да кърмя в тандем, живот и здраве, ако иска синчето, но ми се иска последната част от бременността да не суче... не знам дали ще стане  Sad Ти как смяташ да го отбиеш на този етап?
Досега не оказваше влияние по никакъв начин. По инфо от мрежата до 34-36 с. не би трябвало окситоцина от кърменето да оказва влияние на матката. Сега съм 28 г.с. и при мен вече предизвиква контракции  Cry Cry Cry
Всеки път, когато каката се лепне за повече време се започват чести стягания, които си остават с часове след това. За сравнение ако примерно се преуморя и започнат - като полегна почти веднага отшумяват.
пък аз като четох наскоро, ми е останало, че окситоцинът не оказва влияние до към 22-25 г.с.  newsm78 Даже, ако не се лъжа, тук в Библиотеката го четох:
ето тук пише цитата от по-долу:
Изследванията предполагат, че матката не е възприемчива към хормонална стимулация от окситоцин до към 24 гестационна седмица, така че общо взето е безопасно да помислите дали да не кърмите до към 20 г.с.
а тук пише това:
В болшинството случаи матката не е чувствителна към въздействието на окситоцина, който се образува при дразнение на зърната до 20-22-та седмица от бременността.

уф, и аз не знам, далеч съм май от този момент, имам време да помисля и предначертая стратегия, но... пак се тревожа.

Дано се включат по-опитни майчета, вече минали по нашите стъпки.  Praynig

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Интересно - защото аз пък съвсем наскоро четох нещо, което подкрепя писаното от Ара - че матката е много слабо чувствителна към окситоцина, отделян при кърменето почти до края на бременността. Според източника това се дължи на факта, че едва в последните седмици преди раждането започва бързо развитие на рецептори за окситоцин в маточната стена. Независимо от циркулиращото количество окситоцин в кръвта е нужно да има рецептори за него - ако ги няма или са малко, няма да има отговор от мускулните клетки, така че да се предизвика свиването на матката. Неслучайно предизвиканото със системи раждане, дори да е само 2-3 седмици преди термина, върви бавно и трудно - а количествата окситоцин, които се вливат, са десетки (ако не и повече) пъти по-големи от отделяните по време на кърмене.
Но тъй като тези неща са много индивидуални, май е най-добре човек да се вслушва в тялото си - ако се усещат засилени контракции след сучене, сигурно е най-разумно да се ограничи или спре кърменето Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 529
Ох, как смятам да отбия... ами незнам! Rolling Eyes
Надявам се каката да помогне. Тя нощното го отказа (по-точно й е достатъчно да се гушнем и да пие водичка друг навик за отказване след време Laughing ).
През деня в повечето случаи успявам да я заиграя с нещо като си поиска "ти-ти". Проблем е само заспиването - ВИНАГИ е на гърда. Значи 2 пъти на денонощие. Добрата новина е, че като се унесе мога да я махна от гърдата и да дозаспи без да суче. Това вече 2 ден и определено редовните контракции след кърмене ги няма. Mr. Green
И така да остане до края (без да се отбие съвсем) ще съм доволна!

Сега пак се поривих - тук наистина пише за след 38 седмица! И другата ценна информация - Контракциите при кърмене НЕ предизвиквали разкритие!!! Mr. Green Мен лично ме успокои това!

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз също поразрових дебелите книги, според изследвания няма доказано влияние на кърменето върху нормално протичаща бременност. Контракциите не са толкова силни, че да водят до разкритие.
 Peace

# 20
  • Мнения: 4 242
Момичета до къде я докарахте? Споделете опит  Simple Smile
Разбрах от изчетеното, че около средата на бременността кърмата значително намалява, но дали сте забелязали увеличаване в началото?

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мерка, нещо много конкретни въпроси задаваш Laughing Да няма новина Heart Eyes
Много е индивидуално при всеки какво ще се забележи - срещала съм разкази на майки именно с такива наблюдения - увеличаване на млякото по време на цялата бременност Shocked Звучи много различно от всичко, което се говори по принцип - но явно всеки организъм си е индивидуален Grinning

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мерка, нещо много конкретни въпроси задаваш Laughing Да няма новина Heart Eyes

Я, я? Laughing

# 23
  • Мнения: 4 242
Хитруши такива Laughing, тихиочко: имам си втора бледа чертичка и сума ти симптоми, но не съм правила втори тест, не съм ходила и на лекар още, за това си трайкам  Wink
Кърмата ми значително се увеличи от около седмица  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 550
Абе, втора чертичка си е втора чертичка.  Grinning Хайде, ще почакам да обявиш официално преди да ти честитя.  Hug

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тихичко - Честитооооо Heart Eyes
Пък като го обявиш, ще честитим с големи букви Laughing Втората чертичка си е втора чертичка Mr. Green

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Уууу, браво! И аз тихо шепна и чакам да потвърдиш УфицЯлно.  Laughing

# 27
  • Мнения: 4 242
Имам втори тест с хубава втора чертичка и всички симптоми показващи че всичко е наред! На лекар ще ходя след 2-3 седмици, освен ако не ми прищрака друго  Crazy
Щастлива съм че се случи, че желанието ми се изпълни, сега дано всичко е наред! Разбира се в щастието си си лепнах и лентичка веднага  Mr. Green
Надявам се да стигна и до тандемското кърмене, отдавна му се точа  Joy За сега чувствителността на зърната е поносима, дано е все така, дано когато вкуса на млякото се промени и намалее Ива да не се отбие, макар да не ми се вярва.
Сега ще питам и какви витамини да си взема, поръчах си пре-натал обаче не рових достатъчно за инфо по въпроса. Дайте мнения! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 829
Мери, голямо честито!!! Чудесна новина! пожелавам ти от сърце лека и щастлива бременност, леко раждане и приятно кърмене в тандем!  Grinning  Heart Eyes

относно болезнеността - при мен в самото начало беше много малка, но някъде към втория месец стана доста неприятно, особено в комбинация с гаденето. Аз манах нощните кърмения на Мартин скоро, след като разбрах, че съм бременна и това донякъде облекчи нещата, но все пак месец-два зърната ми бяха наистина чувствителни. Е, преживях го, сърце не ми даваше да му отказвам, просто го молех да е внимателен и нежен, често сменях гърдите и така... сега все още е добре, кърменето (доколкото такова има  Wink) е приятно, отказвам му единствено, ако имам контракции.

за витамините не мога да се изкажа много компетентно. пия най-обикновените О'мами, но с почивки и даже през ден взимам, но за сметка на това гледам да ям мнооого млечни продукти, ако специално се тревожиш за калция.

ще чакаме скоро да се похвалиш със сакче и сърдечна дейност, живот и здраве!   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 959
...Имам втори тест с хубава втора чертичка ...
Честито, Мери! И не се надявай, със сигурност ще стигнеш до мечтаното тандемско кърмене! Целувки за бъдещата кака Ива! На Ян казахте ли? Лека и безпроблемна бременност Ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт