Избор на вино # 2

  • 27 713
  • 386
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 004
Предходната тема

Нека тук споделяме нашите сполучливи покупки на вино.

# 1
  • Мнения: X
Лелее, каква тема имало и съм я изпуснала! Връщам се да чета старата, но все пак да кажа, че в последно време взимаме темпранийо и сира от Darobas и е топ. За съжаление не се намира в масовите магазини.

# 2
  • Мнения: 25 673
Запис да не ви изпусна.
Аз по настоящем съм зад океана, тук хубаво вино под 20$ бутилката няма,

# 3
  • София
  • Мнения: 11 942
В събота минах през винарна Орбелус, купих 18 бутилки. 9 от тях вече са подарени. Останалите са си за мен 😋

# 4
  • Мнения: 3 267
Не съм фен на родните вина, особено масовите, но в последно време попаднах на някакви много добри. Естествено не се срещат под път и над път и не са бюджетни, но поне са отлични.
На Братанов са всичките
- Quel Marriage Мерло и Сира
- syrah 2016, hungarian spice, south sakar terroir
-Red Wine, 3-BLEND Cabernet Franc & Merlot & Rubin 2017

Всички са много добри, като са отлежавали доста време 18-28 месеца в бъчви.

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 09:52 от Alexslav

# 5
  • Мнения: 3 604
Не съм фен на родните вина, особено масовите, но в последно време попаднах на някакви много добри. Естествено не се срещат под път и над път и не са бюджетни, но поне са отлични.
На Братанов са всичките
- Quel Marriage Мерло и Сира
- syrah 2016, hungarian spice, south sakar terroir
-Red Wine, 3-BLEND Cabernet Franc & Merlot & Rubin 2017

Всички са много добри, като са отлежавали доста време 18-28 месеца в бъчви.
Онлайн или от магазин?

# 6
  • Мнения: 7 171
В последно време съм фен на испанските вина. Добро качество на нормални цени.

# 7
  • Мнения: X
Както се казва в буквален смисъл и за съжаление само да не е българско. От червените мерло от Чили, 19 Crimes от Австралия, от Риоха Испания, кианти. Все вина около 7-10£ . От белите Совиньон блан( Браункоат) от Нова Зеландия е уникално. В Бг е около 30лв, в Англия е 8-9£, а беше и по-евтино. Френските са малко тежки. Въпрос на вкус.

# 8
  • София
  • Мнения: 34 929
Предпочитам основно български вина.
Има страхотни изби с още по- страхотно вино. Лошото е, че не са шир потреба и трябва да ги търсиш в добрите и селективни магазини.
От вносните предпочитам новозеландски и чилийски, някой френски розета и южноафрикански бели.

# 9
  • Мнения: 1 001
Аз също предпочитам български вина, когато се отнася до червени. Избирам винаги такива от по-малки, неизвестни или бутикови изби. Чат пат пробвам и нещо на някоя по-голяма.
Категорично съм заклеймила Катаржина като изба, чийто вина не харесвам в последните 8-9 години. Точно две изключения има. Въпреки че харесвам историята й.

Последното, което купих онзи ден, беше Захир Кастра Рубра от 2013. Много добро Simple Smile

От чуждите червени харесвам много кот дьо рон и неро давола. Малбек също, стига да е добре направен.

Обожавам сира, но много трудно се прави. До сега не съм срещала такава, която да ми хареса - българска и чужда. Та, почти съм се отказала от това търсене.

# 10
  • София
  • Мнения: 34 929
Единственото вино, което харесвам от Старосел е сирата.

# 11
  • Мнения: 20 087
Ох, още си спомням една сира на Братя Минкови 2007г.❤️ От тогава не мога да намеря същото.

# 12
  • Мнения: 3 267
Не съм фен на родните вина, особено масовите, но в последно време попаднах на някакви много добри. Естествено не се срещат под път и над път и не са бюджетни, но поне са отлични.
На Братанов са всичките
- Quel Marriage Мерло и Сира
- syrah 2016, hungarian spice, south sakar terroir
-Red Wine, 3-BLEND Cabernet Franc & Merlot & Rubin 2017

Всички са много добри, като са отлежавали доста време 18-28 месеца в бъчви.
Онлайн или от магазин?

Откъдето намериш, има ги онлайн на места.


Иначе и преди съм казвам, нашите вина са по-скъпи спрямо идентични като  качество вина  в Европа, визирам най-вече. Португалия, Испания и др производители.

Риоха е от скъпите зони и у нас се внасят най-евтините-смотани.
Винаги е по-добре да се вземе, ако са на идентични пари в ниския клас, вино  от по-евтина зона, отколкото от по-скъпа зона.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 156
Запис да не ви изпусна.
Аз по настоящем съм зад океана, тук хубаво вино под 20$ бутилката няма,
Ако имаш наблизо Алди, провери там предложенията.

# 14
  • Мнения: X
Запис да не ви изпусна.
Аз по настоящем съм зад океана, тук хубаво вино под 20$ бутилката няма,
Ако имаш наблизо Алди, провери там предложенията.

Няма Aldi в Америка. Те имат Walmart

Общи условия

Активация на акаунт