Раждане във II САГБАЛ Шейново (5 тема)

  • 44 606
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 207
Здравейте,
Знаете ли д-р Вецев кога ще излиза в отпуски това лято?

Мисля, че в началото на август

# 706
  • Мнения: 360
Мнения за акушер Димитрова?

# 707
  • Мнения: 7
Здравейте майки и бъдещи такива,

Бих искала да попитам за самостоятелните стаи. Как става и могат ли да се запазят?
Бащата може ли да присъства и да е с мен по време на ражданета?
И чувам, че на Шейново им куца следродилната помощ ката отношение от акушериге? Имате ли впечатления?

Благодаря!

# 708
  • Мнения: 183
За самостоятелна стая ако сте планово секцио може да заявите, че искате всичките нощувки да са ви в нея , просто казвате на лекаря , който ще прави секциото да ви запази предварително.
Ако ще раждате нормално - при постъпване ще кажете че искате самостоятелна стая и от регистратура ще ви кажат дали има свободна .
Отностно неонатологията акушерките са супер мили, особено старшите. Млади и усмихнати са почти всички. Останах много доволна.
Здравейте майки и бъдещи такива,

Бих искала да попитам за самостоятелните стаи. Как става и могат ли да се запазят?
Бащата може ли да присъства и да е с мен по време на ражданета?
И чувам, че на Шейново им куца следродилната помощ ката отношение от акушериге? Имате ли впечатления?

Благодаря!

# 709
  • София
  • Мнения: 3 727
Абсолютно правилно са ви казали, ужасно отношение от неонатология. За 5 дни престой никой не ми даде капка адекватна информация, само едни листове разнасят с количките, на които няма особено информация. Дръпнати и изнервени са повечето, но до колкото знам са 2 на смяна на почти 50 деца, някои от които със специални нужди, та това определено допринася. Да не говорим, че и ми се скараха, първия ден че не съм я довела в 12 часа за антибиотик, който от листа разбрах че и дават, но без информация какъв и защо камо ли някой да ми каже пък, че е трябвало в 12 да има прием Simple Smile общо взето, желая ви железни нерви! + всичко останало става адско течение точно където изкарват бебетата.

# 710
  • Мнения: 2 523
Аз не съм видяла кофти отношение. За антибиотика на моето дете бях уведомена и слизах, когато е нужно. Не знам по колко са на смяна, но бебетата много плачат вътре, нв могат на всички да обърнат внимание... Бих посъветвала да си взимате детето с Вас вечерта, ако имате физическа възможност да ставате.

# 711
  • Мнения: 511
Абсолютно правилно са ви казали, ужасно отношение от неонатология. За 5 дни престой никой не ми даде капка адекватна информация, само едни листове разнасят с количките, на които няма особено информация. Дръпнати и изнервени са повечето, но до колкото знам са 2 на смяна на почти 50 деца, някои от които със специални нужди, та това определено допринася. Да не говорим, че и ми се скараха, първия ден че не съм я довела в 12 часа за антибиотик, който от листа разбрах че и дават, но без информация какъв и защо камо ли някой да ми каже пък, че е трябвало в 12 да има прием Simple Smile общо взето, желая ви железни нерви! + всичко останало става адско течение точно където изкарват бебетата.
Деси аз родих Ноември месец 2020 г.
Напълно съм съгласна със теб.
Никаква информация не дават за бебето.
Не знаех че е на антибиотик до като не видях абоката на крачето му.
Нито те уведомяват пълно безхаберие.
На втория ден от както се беше родил  дойде една сестра от неотологията към обяд  13.00 часа и ми каза че трябва ло към 12.00 часа да го кача да му поставят антибиотика.
Не са коректни .
Обадих се на 6 ти Ноември към 11 .00 часа и от горе ми казаха че към 13.00-13.30 часа бебето ще ми го доведат във стаята нищо подобно.
Чак във 18.00 часа си го взех аз.

# 712
  • София
  • Мнения: 3 727
Мда, явно им е редовен номер това с антибиотика. Същата история и при мен със сърдитата сестра. И аз питах как мога да знам, че е трябвало в 12 да им го сваля и пак нещо мърмореха под нос. Много мога да разправям за тези пет дни, но важното е чр всичко мина и сме наред. Не смятам да пазя лошите спомени. С първото ми раждане 2018 бях толкова много доволна, а сега ако трябва да кажа нещо хубаво ще е насила. Включае и гружата за родилките. Едната вечер ме заболя толкова много главата че не можех да стана от леглото, помолих за кръвно и ми казаха ми не са казали от визитацията лекарите (тя беше в 8 сутринта) и с триста зора го измери - 136/93 и вика ми не е много високо. Аз съм с 120/70 нормално. Трябваше да звъня на моята лекарка да им се обади за да ми обърнат внимание. След това на следващата сутрин отивам при същата акушерка (отивам на крака, нищо че бях уж във ВИП само и само да ги олесня да не мрънкат и тая ми вика - Е мойто момиче що толкова често!!? Прекаляваш. Това за второ мерене нали.. абе ужасно беше всичко. Забравяха да ми оставят вечеря 4 дни от 5 престой. С номера, че не съм била в стаята - пълен абсурд, защото си бях в бебето по цял ден там. Много беше зле, само лекарите са си все така готини и адекватни.  Последния ми ден от престоя дойдоха две супер готини акушерки и тях ще запомня - усмихнати и готини.

# 713
  • София
  • Мнения: 241
Не мисля че позволяват придружител.

# 714
  • Мнения: 1 245
Аз от вчера съм в Шейново и за сега съм доволна.Акушерка снощи след раждането ме закара до стаята , след което ме изчака да ми се допишка и ме заведе до тоалетна и също да се изкъпя
Два пъти ме провери дали съм добре.тази сутрин ни мериха температура , донесоха ни закуска и обяд.Неонаталогия се опитаха да ми се сопнат , но като не обърнах внимание и отидох пак след 30 мин акушерката се пошегува държеше се добре и ми отг на въпросите.
Снощи ми донесоха и лед по мое желание , обясниха ми кое кога а повреме на раждането пък постоянно ме питаха как съм и каквото помолих - вода , мокри салфетки - нищо не ми отказаха.Иначе е вярно , ч3 сведенията за бебетата идват на листи в количките.
Помолих и за нова лепенка на абоката - дадоха ми.

# 715
  • Мнения: 24
Акушерките са ДВЕ на смяна в Неонатологията в сектор физиология, а в интензивен ЕДНА или ДВЕ! Първо - не пожелавам на никой детето му да е в интензивен сектор! Второ - тези жени изнемогват да обслужват бебетата камо ли да дойдат на 50 майки да дават обеснение, говоря от първо лице! 50 бебета се къпят, хранят се на 3 часа и се сменят памперси! Поставете се на тяхно място. Отделно в сектора децата, ако са 10 са като 50 - те са със специални грижи - на кислород, на сонди за хранене и т.н. Като видях повечето мами как си вземат децата за по малко и ги връщат, останах без думи - връчваха се на акушерките да ги гледат. А въпросите на повечето бяха неадекватни! Съжалявам акушерките в Неонатология в болницата, защото са на предел. Както има мили, така има и неприятни.

# 716
  • Мнения: 549
Абсолютно подкрепям мнението на Mikena1998. Синът ми се роди месец по-рано и повисяхме в Шейново. Беше в интензивен сектор 6 дни и после ми го дадоха. За целия ни престой ми се озъби една санитарка в неонатологията. Всички там бях мн мили, но наистина са много малко хора на смяна и са много натоварени. Имаше и абсурдни въпроси от някои майки, няма как да обръщат индивидуално внимание.
За акушерките в родилно също нямам забележка. Случвало се е да не са в настроение, но и те са хора и работят на предела.

# 717
  • Мнения: 183
И аз подкрепям последните две мнения, то затова са майките - да си питат каквото ги интересува ! Миналата година юли месец даваха сведения от 11:30 на първия етаж под неонатологията в коридора за всяко едно бебе!
Но имаше покъртително тъпи въпроси на някои майки…

# 718
  • Мнения: 2 697
Кои въпроси определяте за тъпи? Аз освен да питам как е бебето, дали всичко е наред, не знам какво друго бих питала Grinning

# 719
  • София
  • Мнения: 3 727
Да, абсолютни глупости. Аз като питах за какво е антибиотика и колко е това црп ми се отговаряше вижте си листа, педиатрите ВЕЧЕ не дават сведения. Питах веднъж също като децата са при тях хранят ли ги и ми отговориха троснато -ми не, вие за какво сте. В последствие една мама ми каза, че ако плачат ги храннят. Изобщо не оправдавам с нищо темерутското им държание. В повечето държавни болници недостига персонал, не сме им виновни ние, че да си го изкарват на нас или на бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт