инфо за тези дигитални термометри

  • 8 426
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Ние имаме ушен, по принцип докторите казват, че не мери точно, но ни дава достатъчно идея за това как стоят нещата. По принцип е казано, че мери 1 градус повече отколкото е температурата под мишниците.
Доволни сме, става бързо, като е болно детето мериш и през нощта без да усети изобщо. А и честно казано, не забелязвам да мери неточно. Освен това обикновено гледаме дали расте температурата или изобщо как се изменя състоянието на детето, не толкова точната стойност.
Нашият е на Braun.
Поздрави, Сара

# 16
  • Мнения: 46 515
Цитат на: Gena
В "Малечко" ми казаха, че имали на бълг. фирма "ЕЛИТ" и стрували около 30 лв., но в момента нямаше ( говоря за мин. седмица. Смятам тия дни пак да проверя и ще ви информирам, само че от никъде не съм чула отзиви точно за тази марка термометър за ухо и въобще дали има връзка марка/точност в случая  Rolling Eyes


Имам няколко неща на ЕЛИТ, които след първото използване се счупиха, не бих дала и 10 лв. за техен продукт Sad

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: nikol78
Цитат на: Gena
В "Малечко" ми казаха, че имали на бълг. фирма "ЕЛИТ" и стрували около 30 лв., но в момента нямаше ( говоря за мин. седмица. Смятам тия дни пак да проверя и ще ви информирам, само че от никъде не съм чула отзиви точно за тази марка термометър за ухо и въобще дали има връзка марка/точност в случая  Rolling Eyes


Имам няколко неща на ЕЛИТ, които след първото използване се счупиха, не бих дала и 10 лв. за техен продукт Sad

Жалко!  #Puppy dog
Всъщност, като се замисля, имам сешоар на "ЕЛИТ", някакъв туристически, сгъваем и вече 2 год. не е мръднал  Thinking
Въпрос на късмет, явно  ooooh!
Малко офф стана, сори! Embarassed

# 18
  • Мнения: 161
аз по-скоро искам да питам за този:
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=411

но не пише къде се мери температурата. И в този ред на мисли всички ли дигитални мерят Т само в устата , аз си го представям като обикновен термометър, под мишница само, че по-бързо , на мен това ми е и целта, защото не мога да се боря 5-6 мин. с малкия .

# 19
  • Мнения: 189
Цитат
аз по-скоро искам да питам за този:
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=411

Аз използвам един, който изглежда като този но е дуга марка от самото начало. Измервам температурата само в дупето, педиатърката ми каза че другаде не важи при малки бебета. Бърз е, може и да е +/- някоя десета но това не е толкова от значение.

# 20
  • Мнения: 46 515
Цитат на: cucy
Аз използвам един, който изглежда като този но е дуга марка от самото начало. Измервам температурата само в дупето, педиатърката ми каза че другаде не важи при малки бебета. Бърз е, може и да е +/- някоя десета но това не е толкова от значение.


Аз там бих бръкнала само в много краен случай.

# 21
  • Мнения: 161
Докато малкия беше на 1-1.5 месеца му го мерих в дупето, педито каза че там е показателно пък и ставаше по-бързо, но сега на 5 месеца баща му забранява защото било педалско и аз, тъй като си падам паника искам нещо бързо и удобно, но 80 лв. за ушен термометър не давам. струва ми се много

# 22
  • Мнения: 189
Ами и на мен не ми е приятно, но предпочитам да съм спокойна. За щастие сега ми се е налагало само след ваксина да проверявам температурата. Утре сме на консултация ще попитам от каква възраст е вярна температурата, измерена под мишниците например.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 513
Дигитален термометър, подобен на този в магазина на ДаНет имаме и ние в къщи от преди 4-5 години. С него може да се мери температура в дупето, в устата и под мишницата. Най-бърз е резултатът при мерене в дупето, но там се приспада о,5 градус и не е много удобно за по-големите деца. В устата не съм мерила, там трябва наистина винаги да езатворена и май крайчето, което мери да е сложенопод езика, или нещо такова. Аз меря температурата на децата ми под мишницата. Много съм доволна от него! Не толкова от бързината, с която мери, а от това че издава сигнал, когато температурата спре да се по качва вече.  Не е особено бърз, обаче. В рамките на 5 мин. дава краен резултат. До сега не е бил неточен, а не е някаква известна марка.
Много силно ме интересуват ушните термометри. Някой може ли даде повече информация за тях, как точно мерят, колко точно, от къде може да се купят и колко струват. Чувалал съм каточели, че в Биг Шоп имало такива за около 50 лв., но когато съм питала тм, все нямат.
Поздрави на всички!

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
до ден днешен меря Т в ануса, и нищо не може да ме накара все още да меря Т в ухо, ръка, мишници, и прочие с дигитален американски Термометър за 18 лв. от Аптеката.
Мери много точно, бързо,- сверявала съм го с 2 живачни, ами нямам проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: cucy
Цитат
аз по-скоро искам да питам за този:
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=411

Аз използвам един, който изглежда като този но е дуга марка от самото начало. Измервам температурата само в дупето, педиатърката ми каза че другаде не важи при малки бебета. Бърз е, може и да е +/- някоя десета но това не е толкова от значение.


Този и на мен ми се струва интересен (25 е по друго в сравнение с 80, а ми изглежда да е същия като този който описвате), за колко ли време мери?

А колкото до дупето, на мен педиатърката ми каза там да й я меря за около 5 минути (с обикновен термометър), но на мен не ми е по силите тоя тормоз. Всъщност 5 мин. са страшно много време в някои ситуации  Confused Е, като се налаг ще я меря така, но досега не се е налагало  Simple Smile

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Altie
Цитат на: cucy
Цитат
аз по-скоро искам да питам за този:
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=411

Аз използвам един, който изглежда като този но е дуга марка от самото начало. Измервам температурата само в дупето, педиатърката ми каза че другаде не важи при малки бебета. Бърз е, може и да е +/- някоя десета но това не е толкова от значение.


Този и на мен ми се струва интересен (25 е по друго в сравнение с 80, а ми изглежда да е същия като този който описвате), за колко ли време мери?

А колкото до дупето, на мен педиатърката ми каза там да й я меря за около 5 минути (с обикновен термометър), но на мен не ми е по силите тоя тормоз. Всъщност 5 мин. са страшно много време в някои ситуации  Confused Е, като се налаг ще я меря така, но досега не се е налагало  Simple Smile


ами вземи си електронен, върши същата работа на живачния, с тази разлика, че мери Т за по-малко от 2мин.

# 27
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: Liorena
ами вземи си електронен, върши същата работа на живачния, с тази разлика, че мери Т за по-малко от 2мин.


Просто от някоя аптека, така ли?

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Altie
Цитат на: Liorena
ами вземи си електронен, върши същата работа на живачния, с тази разлика, че мери Т за по-малко от 2мин.


Просто от някоя аптека, така ли?


ами откъдето решиш, или от електронния магазин на Мамма, или от спец. бебешки магазин.
Аз лично моя съм го купила от обикновена аптеката, беше спешно, от денонощна аптека даже, доколкото си спомням и така....

# 29
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: Liorena
ами откъдето решиш, или от електронния магазин на Мамма, или от спец. бебешки магазин.
Аз лично моя съм го купила от обикновена аптеката, беше спешно, от денонощна аптека даже, доколкото си спомням и така....


Мерси  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт