Решение за ТЕЛК

  • 747
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте. Имам въпрос за ТЕЛК решение. Преди месец на свекър ми му премахнаха тумор в мозъка. Получи усложнения от тумора. Остана полу инвалид. Въпросът ми е какви документи ще ни трябват за ТЕЛК и задължително ли е той да отиде на комисия, защото придвижването му е доста сложно. Само с документите ще може ли

# 1
  • Мнения: 15 278
С епикризата от болницата и изселдванията, които имате, ЛЛ трябва да ви издаде направление за ТЕЛК.  После се подават в картотеката –РКМЕ. Може по документи да бъде освидетелстван. Ако не може да ходи, преди години от комисията ходеха на място, сега не знам как е, но предполагам, ако посочите, че човекът е неподвижен ще  имат някакво решение. Това може да го коментирате с ЛЛ, той ще има информация.

# 2
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 109
Обикновено издават решение и освидетелстват само по документи.

# 3
  • Мнения: 111
Благодаря Ви за бързите отговори

# 4
  • Мнения: 5 110
Когато подавате документите ще кажете,че не може да ходи и ще дойдат в къщи.Трябва да им платите таксито в двете посоки.

# 5
  • Мнения: 7
Аз подавам документите за ТЕЛК по пощата и пак там ми пращат решението.Но става въпрос за дете ,не знам дали важи за възрастен и всяка община си решава как.

# 6
  • Мнения: 111
Аз пак да попитам. Днес като събира документите за ТЕЛК свекърва ми извади едно старо решение от ТЕЛК. Той е бил трудостроен на 50% за други заболявания. Та въпросът ми е утре да го взема ли с мен или не

# 7
  • Мнения: 220
Здравейте,
След като подадох протокола от ЛЛ в картотеката, служителката там любезно ме попита дали баща ми е в състояние да се яви пред комисия. Оговорих, че е трудно подвижен. И тя каза "няма проблем, няма да се разкарва човека- по документи ще е. Чакайте писмо."
"Писмото" представлява този зле написан лист хартия
Как да го тълкувам това- че трябва баща ми да отиде лично на така далечната дата от края на март догодина, при положение, че е с онкологично заболяване и рецидив....

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 109
Ами написали са ви най-долу - звъните на посочения телефон при невъзможност да се яви.

# 9
  • Мнения: 5 110
Някой друг ще отиде с документите, които искат.

Общи условия

Активация на акаунт