Много обилен цикъл след Хистероскопия

  • 875
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 949
Здравейте,

Август месец имах хистероскопия на матката за премахване на септум. Първият цикъл ми дойде на 30-ти ден, а вторият на 28-ми ден, но са изключително обилни. Сменям превръзки на 1-2 часа, през нощта ставам по сто пъти до тоалетна да се сменям, ползвам от нощните превръзки и пак не смогвам. Нямам болки (Слава Богу), но това обилно кървене ме притеснява. На първия цикъл се свързах с доктора, каза че първите 1-2 дни може да е така. Но си мислех, че следващия цикъл ще се нормализира. Преди хистероскопията цикълът ми беше нормален, дори оскъден и нередовен. Сега стана редовен, но това кървене ме притеснява. При вас имало ли е промяна в МЦ и кога се нормализира?

# 1
  • Мнения: 23
Здравей, аз бях с много обилен цикъл след пункция на ендометриозна киста и превръзки сменях не през 1-2 часа, а през 15-20мин. Но това продължи около 24 часа и нещата се нормализираха. При теб по време на целия цикъл ли е толкова обилно течението? Ако е само първите дни, може би сега ти се е нормализирал и вече не е оскъден. Все пак е добре да обсъдиш темата и с доктора отново.
Успех!


Здравейте,

Август месец имах хистероскопия на матката за премахване на септум. Първият цикъл ми дойде на 30-ти ден, а вторият на 28-ми ден, но са изключително обилни. Сменям превръзки на 1-2 часа, през нощта ставам по сто пъти до тоалетна да се сменям, ползвам от нощните превръзки и пак не смогвам. Нямам болки (Слава Богу), но това обилно кървене ме притеснява. На първия цикъл се свързах с доктора, каза че първите 1-2 дни може да е така. Но си мислех, че следващия цикъл ще се нормализира. Преди хистероскопията цикълът ми беше нормален, дори оскъден и нередовен. Сега стана редовен, но това кървене ме притеснява. При вас имало ли е промяна в МЦ и кога се нормализира?

# 2
  • Мнения: 949
Здравей, Cherrykiss

Първите 3 дни ми е обилен, даже бих казала, че първия ден до към средата, да кажем 10 часа е нормален и след това се почва много обилно кървене, което продължава целия втори и трети ден. Едва на четвърти, пети, може да се нормализира. Или поне първия цикъл беше така. Сега ми е втория, днес ми е трети ден и все още е обилно. Декември месец, за съжаление имах мисед и след кюретажа цикъла ми дойде навреме и беше съвсем нормален. Мислех, че и сега ще е така. Дано се нормализира, ще говоря пак с доктора.

Общи условия

Активация на акаунт