В момента чета ... 74

  • 36 089
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 536
Аз снощи взех от библиотеката и веднага започнах "Бездна" (Ирса Сигурдардотир) и ако ви кажа колко ми стана уютно сред Хюлдар и колегите му! Все едно се връщам вкъщи след дълго отсъствие  Joy
Ох, обожавам Ирса, ама мисля да си я купя "Бездна"-та, да си правя колекция този път.
Хвърлих едно око на "Сливовиц" на Катерина Хапсали. За момента не зле.
Гадориите в У4М ми дойдоха много и се отказах. Крис Картър също не мога да чета. Твърде кърваво или много екшънско не е за мен. Изобщо трилърът трябва да бъде или със социална тематика, или семеен, за да ми е четим. Обичам и да има психолози и психиатри, тази тема ми е любима. И нататък обичам и по-леки, това, което наричат криминални, Мери Хигинс Кларк, и всичко тип cosy mystery, вкл. Агата Кристи.
Въпросното "Алиби" на Агата Кристи едва го открих, оказа се, че имало и друго име и под него се подвизава най-вече. Мисля и аз да прочета няколко нейни, майка ми й е фенка и има у тях тонове от няколко издателства и поредици, а и свалих от читанка.
Изобщо леките трилъри и кримки ги ползвам за чиклит, че с него пък не успявам да се разбера, твърде бозаливо ми е.

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 14:25 от Минерва

# 721
  • София
  • Мнения: 6 116
И мен ме чака "Бездна" на купчинката. Но запонах "Облакът Кукуландия", а тя е доста обемна (но ми върви бързо, много е зарибяваща, вечер не мога да оставя). Simple Smile

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 13 550


"Катерина де Медичи" - Джийн Калогридис
От тази поредица книгите или ме очароват или разочароват.
Историята уж богата ми дойде суха, сдъвкана и невпечатляваща. Серия от разочарования, лъжи и амбиции. Живот изпълнен с предателства, дебнене и манипулиране. Не я препоръчвам за четене.

# 723
  • Мнения: 1 470
Аз си прочетох У4М една след друга, не ми беше прекалено, за мен гадориите са в първата част, после няма такива неща или поне са доста по-слабо застъпени. 😀
Аз съм доста дебелокожа явно...😁 Може би защото четох из форума и се бях подготвила за големи гадости, но всъщност... Не се впечатлих толкова. ☺️
За себе си съм открила, че когато чета вече напълно издадени поредици, най-добре ми е с по една книга пауза, така хем не забравям историята и повече ми залипсват героите... 😀

# 724
  • София
  • Мнения: 23 066
Аз не мога да кажа, че съм чела много поредици, даже сега се сещам само за тази и за поредицата на Лекберг. Нейната не я четох наведнъж, че са доста книги но, У4М ги подкарах една след друга. 😀

# 725
  • Мнения: 6 173
На мене от гадориите изчетени досега, само на Криско Картър осите са ме впечатлили някак. И с някакво огледало ли беше в друга ... Иначе У4М като обем идва в повечко, не друго. И доскучава леко, писва ... искаш да свършва по-бързо, че байгън.   

# 726
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 526
Нищо не ме впечатлява мен. Гадории, извращения, чета наред. Виж, Съседката, както знаете, ме потресе. Може би защото е по истинска история, ме удари много жестоко.
Добре, аз безславно приклчючих с втория опит на Бляскав живот на Грегоар Поле. Предния път я понесох 50тина страници, сега стигнах до 150, но не мога повече. Тотална префърцунена и претенциозна логорея! Половин звездичка й е много, пък нека е награждавана книга. Решила съм да не си губя ценните часове за четене с книжни помии повече!

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 21:34 от Тарталета

# 727
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Крис Картър е направо извратен, не мога да си представя, че нормален човек може да пише такива отвратни. И не само той де, но ми е в топ 10.

# 728
  • Мнения: 1 618
На мен ми е тръгнало на гадории и ако разбирам защо "Мексиканска готика" може да има своите почитатели и да се харесва, то в "Неудобството на вечерта" не намирам нито едно хубаво нещо. Първоначално ми напомни на "Тъгата на ангелите" от Йон Стефансон, но докато там имаше безкрайна тъга и поетичен език, тук тъгата бързо преминава в гадост и извращение, а стилът на писане е незрял и безличен. Четеш страшни глупости на всяка страница и един нормален не намираш в супер тъпата история - семейство идиоти като че ли се надпреварват по глупащина, мазохизъм и садизъм. И за автора Марийке Лукас Райнефелд не намирам еднозначна информация мъж или жена е, от снимката не си личи. В някои статии е представен като автора, в други - нидерландката. При всички случаи е много саднато и объркано същество, антипатично. Ще я дочета, за да видя какво е "кресчендото" в края, което обещават ревютата, но въобще не ми харесва и не препоръчвам. Ако сте си я набелязали, по-добре си купете нещо друго.

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 22:07 от Rayna13

# 729
  • София
  • Мнения: 2 009
Rayna13, с горния си пост просто затвърди наблюдението ми никога да не купувам/разменям/придобивам книга, която е спечелила международна награда Букър през последното десетиление. Същото мнение имам и за наградите Гонкур. Получило се е нещо като Евровизия - някакви хора са награждавани по геополитически и джендър или расово коректни критерии.
Завърших "Съседката", със сигурност няма да забравя тази гадост. Не казвам, че книгата е лоша. Просто историята ме отврати. Започвам "Чернобилска молитва", нямам никаква предварителна нагласа за нея.

# 730
  • Мнения: 1 618
На теб със сигурност няма да ти хареса, Иве, доколкото съм придобила някакво впечатление за литературния ти вкус от темата.

# 731
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 526
И за автора Марийке Лукас Райнефелд не намирам еднозначна информация мъж или жена е, от снимката не си личи.

Четвъртият резултат в Гугъл вади това Нидерландката Марийке Лукас Райнефелд спечели международния „Букър“ 2020

# 732
  • Мнения: 3 055
Rayna13, с горния си пост просто затвърди наблюдението ми никога да не купувам/разменям/придобивам книга, която е спечелила международна награда Букър през последното десетиление. Същото мнение имам и за наградите Гонкур. Получило се е нещо като Евровизия - някакви хора са награждавани по геополитически и джендър или расово коректни критерии.
Завърших "Съседката", със сигурност няма да забравя тази гадост. Не казвам, че книгата е лоша. Просто историята ме отврати. Започвам "Чернобилска молитва", нямам никаква предварителна нагласа за нея.

Aa, не само последното, ами и предходното... По-точно визирам Ан Енрайт Събирането - пълна боза...

# 733
  • Мнения: 4 019
Да питам "Написано с кръв" на Крис Картър от поредица ли е или може самостоятелно да се чете? Нищо не съм чела от него но и не ми се започват поредици.

# 734
  • София
  • Мнения: 2 009
Да питам "Написано с кръв" на Крис Картър от поредица ли е или може самостоятелно да се чете? Нищо не съм чела от него но и не ми се започват поредици.
"Написано с кръв" е десета или единадесета от поредицата за Робърт Хънтър. Още не съм стигнала до нея, но май е по-добре да се четат в хронологичен ред.

Общи условия

Активация на акаунт