Не поради изгрева му има светлина, не поради залеза му има тъмнина

  • 2 158
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Цитат на: daffodil
'...there are no victories
in all our histories, without love...'


Това много ми хареса. (Всъщност съм нежна душа, само се правя...)

Sting, Mad about you... Simple Smile
...и той така, като теб, само се прави   Heart Eyes

Лелеее, верно ли е от там, че тая песен ми е много любима, защо нямам спомен за репликата...

# 16
  • Мнения: 5 228
Колко прагматична съм станала. Мозъкът ми е промит. Първата ми асоциация беше с една мотивационна теория, според която ако Не поради изгрева му има светлина, не поради залеза му има тъмнина е гатанката, отговорът й е - парите. Май ми трябва повечко поезия в живота... И по-малко теории.

# 17
  • Мнения: 412
Поздрав  Grinning....и на мен отдавна ми е любима...
Аз съм деформирана и винаги слушам думичките на песните, виж ако ме накараш да запея  ooooh!

И за да не се включвам без нова философия, да се допълня
1001 нощ - моят чай за ноември - черен, с цветчета портокал и жасмин  Heart Eyes

Вчера с Анда се въведохме в изкушение в един прекрасен магазин (и за) чай и съм много щастлива от своята находка  Heart Eyes

# 18
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Анде, както винаги - златна тема!  bouquet

Опитвам се като цяло да живея според подписа под аватара ми, но преди няколко дни попаднах на една чудесна мисъл на Уилям Мейкпийс Такрей (William Makepeace Thackeray), който е казал: "Света е огледало. Ако му се мръщите, той също ще ви се намръщи. Усмихнете се и той ще стане вашият весел и игрив събеседник!"(това е свoбоден превод Embarassed). Много ми хареса тази мисъл и си мисля, че чудесно подхожда на намръщеният Господин Ноември!


# 19
  • Мнения: 967
Философията ми за всеки сезон, не само зимния е "Ако искаш да бъдеш щастлив бъди!" - щастието е нещо, което всеки от нас носи в себе си и само нас самите зависи дали ще го подтиснем или ще му даден крила. То не зависи от външните обстоятелства, ако човек реши все ще си намери за какво да страда, но на кого са нужни мазохисти? Другата ми максима е: "Истината винаги е проста и се намира тук и сега" (това е будистко схващане), което ако човек го осъзне наистина животът спира да бъде толкова сложени и объркан. Всичко е просто, просто ние сме майстори на усложненията и самобичуването.
Специално за студенит дни рецептата ми е "Повече усмивки" - нищо не сгрява душата така, както искрената усмивка и блясъка в очите  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 818
Старая се да си напомням, че сега е време да се грея на вътрешното слънце, а не на оново скрито зад облаците, но понякога радващо със светлината си ноемврийско слънце...

# 21
  • Мнения: 3 447
Кажи: аз съм ти

Аз съм прашинки
на слънчева светлина,
аз съм кръглото слънце.
На прашинките аз казвам:
Останете.
На слънцето:
Продължавай да се движиш
Аз съм утринна мъгла
и диханието на вечерта.
Аз съм вятър
във върховете на горичка
и вълна,
разбиваща се в скалата.
Мачта, рул, кормчия и кил;
аз съм и кораловият риф,
в който се разбиват.
Аз съм дърво
с дресиран папагал
в клоните си.
Тишина, мисъл и глас.
Музикалният ефир,
идващ от флейта;
искра от камък,
блясък на метал.
Свещ и молец, лудеещ около нея.
Роза и славей,
изгубен в аромата и.
Аз съм всички същества,
въртяща се галактика,
еволюиращият интелект,
издигането и падането.
Това, което е, и което не е.
Ти, който познаваш Джелаледин,
Ти, един във всички,
кажи кой съм аз;
кажи: аз съм ти.

Руми

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Моята философия за ноември-Стискам зъби да мине, ще мине, а може да ми се случват и некофти неща. За последното, ноември още не свършил и ги чакам.

# 23
  • Мнения: 2 070
Аз съм във фаза търсене на уют... Още не мога да свикна в София, по-скоро съм отвикнала или съм се променила, откакто родих...  Или пораствам и улягам и гледам да заформя гнездо - усетя ли топлота и светлина в някоя ситуация, разговор, предмет, мисъл - сграбчвам здраво... създавам си уют в тролея, четейки нещо топло и изключвайки се от лудницата, на работа си подреждам и освежавам офиса, на вън си проветрявам съзнанието и мислите, вкъщи се сгушвам, ей такива... Не е от месеца определено, от нещо вътрешно назряло в мен по-скоро... Опитвам се да извличам удоволствие и по-скоро комфорт от всяко нещо, за сега ми е трудно, но ще видим...  Та това е моята философия на този етап... Ужасно ми липсват контакти с приятели, за които нямам време и ги замествам май тук с плямпане във форума.. може пък лятото да стана пак старата хипарка и да избягам от гнездовите усещания...

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Чрез хубавото и приятното към полезното и красивото. Това е девизът ми тези дни. Всъщност това е девизът на редактираното от Ран Босилек списание "Детска радост".
И аз се радвам на плетивата си, на котката, заспала под радиатора и децата, които изпълняват нейната роля и ми заплитат кълбетата прежда Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 5 877
Дона -  Heart Eyes

ето и от мен, тоест от Син Ци-Дзи:

На младини не знаех вкуса на тъгата.
Обичах да се качвам на високи кули.
Обичах да се качвам на високи кули
и нови песни да изпявам - тъгата ми навред да чуят.
Днес, докрай тъгата вече вкусил,
понечвам да я изрека - гласът ми секва.
Понечвам да я изрека - гласът ми секва,
само казвам: "Захладнява. Хубава есен."

# 26
  • Мнения: 412
Доне и Анде, ето пък от мен едно, което си припомних след хубавите редове на Руми и високата кула  Wink
Рилке.

I live my life in growing rings
which move out over the things around me.
Perhaps I'll never complete the last,
but that's what I mean to try.

I'm circling around God, around the ancient tower,
and I've been circling thousands years;
and I still don't know: am I a falcon, a storm
or a great song.
 Grinning
Аз живея живота си в бавни спирали
и над вещите те се въртят...

Ох, много ми е любимо, ама хайде да не разводнявам поредната тема с поезия  Blush

# 27
Стар си вече тате,
много си видял -
научи ме тате,
как да победя?
Сине, майчин сине,
запомни това -
моята житейска
философия:
И да паднем,
и да бием -
пак ще се напием,
за добро
или за лошо -
българи
сме ние!

*****

Нека да е зима,
сух суджук да има,
вятър да повява -
к*р корав да става.
Вино и ракия,
булка арабия -
нека да е хаирлия!

# 28
Философията ми за цялата зима е : "Най-тъмно е преди зората"
А в момента отчаяно се опитвам да открия отново себе си. Незнайно как, с Sadъм се загубила някъде по пътя...

# 29
  • Мнения: 765
  Мисленето ми се съсредото4ава  единствено върху това да съм в мир със себе си и да не пропускам да се награждавам с моите си удоволствия ( отдавна се е съсредото4ило натам ).Лягам си рано и ставам рано . 4аШа вино след ве4еря , всеки ден ; дневникът на София ,не всеки ден. Книжка за живота на жените след войната в Афганистан , или биографията на Дали...не бързам заникъде . Хубаво ми е . Живея си през ноември ..

Общи условия

Активация на акаунт