Проблем след измръзване

  • 1 059
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Здравейте
Миналия вторник измръзнах много сериозно. Пръстите на ръцете ми се подуха страшно много. От същия ден и в следващите два -три дни ръцете ми бяха изключително сухи, чувствах ги като найлон. В този период също така се наложи да съм постоянно с мокри ръце и да ползвам много дезинфектанти и мокри кърпи. Преди 2 вечери дланите ми се зачервиха и се появи сърбеж.
На следващата сутрин започнаха да се появяват съвсем малки подутини като мехурчета на пръстите на ръцете. Не са много, някои от тях изчезват няколко часа след като са се появили.
Кожата ми НЕ се цепи, не се бели, няма кръв.
Мажа се с Фенистил и един крем на Биодерма.
Посещението на лекар е ясно, но съм много притеснена, затова питам и тук - случвало ли ви се е нещо подобно? Мислите ли, че има нещо общо с измръзването или дезинфектантите?

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 00:18 от Silver Light

# 1
  • София
  • Мнения: 35 098
Има и с едното и с другото.
Измръзването всъщност е изгаряне, дезифектанта е масло в огъня.
Въздържайте се от домакинска работа и често мокрене, дезинфектанти и хигиенни гелове.
Дефламол или чист вазелин, ако нямате под ръка, топли ръкавици и внимавайте.

# 2
  • Мнения: 990
Има и с едното и с другото.
Измръзването всъщност е изгаряне, дезифектанта е масло в огъня.
Въздържайте се от домакинска работа и често мокрене, дезинфектанти и хигиенни гелове.
Дефламол или чист вазелин, ако нямате под ръка, топли ръкавици и внимавайте.

Много благодаря ва бързия отговор. Имам дефламол и ще пробвам веднага с него.

# 3
  • Мнения: 95
Имам студова алергия или т.нар. синдром на Рейно. Пръстите ми се обезцветяват, посиняват, изтръпват и реагират остро на студ. Ако пренебрегна симптомите и не ги стопля се подуват точно по същия начин. Според мен до това е довело сериозното излагане на студ при теб, въпреки че не си алергична, плюс употребата на дразнещи кожата дезинфектанти. Кръвоносните съдове в пръстите се свиват до такава степен, че не пропускат никаква кръв. Следствие на това частично измират тъкани и следва подуване, което е крайно неприятно. До преди 2-3 дни бях с пръсти като кебапчета от най-дебелите, защото ми се подуха докато работя на компа в слабо отопляемо помещение. Боли и сърби. Моят съвет е да не ги чешеш, инак по зле ще стане. Могат да ти помогнат съдоразширяващи кремове със загряващ ефект, но мноооого внимателно с такива и се мажи на адски тънък слой, защото дразнят и парят. Посети и лекар, но доверен такъв и ако може сподели какво ти е казал горе-долу защото и аз имам този ужасен проблем над стотици пъти всяка есен/пролет и зима. Голяма мъка е!

Общи условия

Активация на акаунт