намален сукателен рефлекс по време на ковид

  • 1 217
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Не мога да намеря нищо по темата.
Синът ми е на 3 месеца, хранеше се редовно на гърда като засукваше добре, но откакто се разболя и беше диагностициран с ковид, засуква вяло в малките часове на ноща. Тогава гърдите са ми препълнени, но сякаш от стрес от моя страна млякото не потича, а той мести устните си едва едва.
Много съм тъжна...колко време ще продължи това нещо? Има ли друга мама в същото положение?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 111
Ако е само при нощното хранене така, може детето да се отказва от нощното хранене.

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Щом са препълнени гърдите, изцедете малко преди кърмене, да поомекнат, за да може бебето да засуче. Ако се е блокирал рефлексът на потичане, направете леко масажче на гърдите с цели длани, като движенията трябва да са от периферията към ареолата. Наведете се напред и разлюлейте леко бюста, наложете топъл компрес на първата гърда. Кърмата може да излиза трудно, защото гърдите са препълнени, а не заради блокиран рефлекс. Ако бебето е със запушен нос, впръскайте му малко стеримар (или подобни), или физиологичен разтвор няколко минути преди кърмене. Може би за периода би било по-рсзумно да взимате бебето за кърмене по-често, за да не се препълват гърдите толкова и за да поема то повече кърма (няколко пъти по 20-30 мл е повече от веднъж нощем по толкова). Може дори да не събуждате бебето, а както спинка или е съвсем сънено да го погалите с гърдата над горната устничка, след като сте изцедили капка кърма. Ако спите с бебето (в безооасна среда), може да е по-лесно като организация за по-често кърмене. Ако бебето е твърде сънливо, може да пробвате да го разсъблечете, за да се посъбуди. Контакт кожа в кожа може също да помга. Може да го оставяте полуголичко върху вас полугола, то ще си намери храната. Ако вие приемате лекарства, това може да промени вкусът на кърмата. Ако нищо от горните не сработи, може да вържете сондичка на гърдата си (или пръст) и бебето да си получава изцедената кърма в допълнение.

Успех и бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт