Постоянно изплезен език,вроден ларингит и ушна инфекция

  • 1 250
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мамс! Имам супер странен проблем с малкия ми син и сърдечно благодаря на всички,които ще прочетат докрай.Имам бебе на 9м. и проблемът е следният:
Още от раждането имаше проблем с това,че се роди голям на кг.,но морфологично неузрял,т.е неготов за живот извън мен,беше на кислородна палатка 24ч както и системи с глюкоза защото не можеха да го захранят.Но всичко премина бързо.Оттам още на 42 ден се разболя от бронхиолит и лежахме в УМБАЛ Бургас,на урбазон и антибиотици вливани венозно.Възстанови се изключително бързо.В момента е болен от 03.05,всичко започна с кашлица и сопол.В последствие ларингит,по препоръка на ЛЛ пи антибиотик,противоалергично,инхалации и какво ли още не,но положението се влошава.Водих го на УНГ,който твърди че едва ли не нищо му няма.На 19.05 вече толкова се влоши кашлицата,че настоях за снимка на бял дроб,която излезна ЧИСТА,а ПКК и црп съвсем в норма.Днес посетих друг специалист,който каза така: вроден хроничен ларингит отит на гласни струни,ушна инфекция,бронхит и хрипове в дроба.Изписа лекарства + изследвания,носен и ушен секрет.Та да се върна на основния въпрос: момчето ми буквално от ден 1 стои с изплезен език,дори докаро спи.Вече почна да се изменя захапката му.Носът му хърка ПОСТОЯННО откакто е роден. Многократно съм пускала носен секрет за бактерия,който винаги излиза чист.Като цяло диша през носа,но ПОСТОЯННО е изплезен,буквално никога не съм виждала детето си със затворена уста,НИКОГА. Водих го къде ли не и нищо.Вече не знам към кого да се обърна,честно.На някой случвало ли се е нещо подобно и как се развиха нещата при вас.Отделно много ме филмира тази лекарка днес,защото почна да ме разпитва за Даун,а аз съм минала абсолютно всички морфологии и БХС и такова нещо никога не ми е било поднасяно като информация,че детето ми има шанс да е с Даун.Най-малкото което е,когато се роди (Шейново,София,Иван Вецев) ако имаше синдром на Даун нямаше ли да го пише в епикризата????А и нямаше ли да се види на БХС…просто не знам.Това с езика му причинява страшен дискомфорт,задавя се като яде,като пие вода,хърка като прасенце😃,захапката се изкриви..Иначе е много будно дете,пълзи,върви,гука,яде си,10кг е..просто не знам.

# 1
  • Мнения: 6 545
Може да направите генетично изследване/тест🙄 за да се отхвърли синдром на Даун, но незнам къде ...това се сещам на първо време.

# 2
  • Мнения: 5 083
Била съм малка... Спомням си, че бяхме на море с приятели на нашите и момченцето им се плезеше непрекъснато. Не ми е направило впечатление дали пречи да се храни или нещо подобно, но езика му все едно беше сгънат зад долните зъби, все едно няма място за него. Е оказа се, че наистина няма място и самия език е по-голям. Та в тази връзка може би консултация със зъболекар? Или консултант по кърмене, който е обучен да разпознава такива състояния?
Просто идея за нещо, за което може би не сте се сетили.

# 3
  • Мнения: 2
Може да направите генетично изследване/тест🙄 за да се отхвърли синдром на Даун, но незнам къде ...това се сещам на първо време.


Да,и аз си го помислих,но в крайна сметка чак на 9м да открием,че има такова нещо ми се вижда супер странно…на толкова лекари сме били,все някой нямаше ли да забележи🤨ще разуча къде да го изследвам.

# 4
  • Мнения: 3 134
Виж тази статия:

https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/22544-macroglossia

Описани са причини при децата, има генетични, има свързани с щитовидната жлеза.

Може би тук ще помогнат:

https://genetika.maichindom.com/

# 5
  • Мнения: 4 731
Синът ми страдаше като бебе от бронхити и бронхиолити. Оказа се, че има много силен рефлукс. След като на десет месеца започна да приема лекарства за рефлукса и лекарства за детска астма, боледуването спря и ходеше на ясла без никакъв проблем. На три години постепенно спряхме всички лекарства. Тогава започна да прави ларингити. Според УНГ-то няма връзка, ама все ми се струва, че все пак има. Месеци наред е бил с ларингит през две-три седмици. Правихме ларингоскопия, всичко беше ок. Лекувахме ги само с инхалации - никакви антибиотици и противоалергични, никакво пазене. Сутрин става, правим инхалация и заминава на градина, плуване или където трябва да ходи. На шест години ларингитите спряха. Оттогава - вече пет години почти - е имал два ларингита: тази зима и миналата.

# 6
  • Мнения: 298
Аз бих направила генетичен тест за хромозомен дефект ( все пак всяко едно изследване е с дадена точност, а и грешки стават понякога ) и бих отишла за второ мнение на  друг УНГ.
Едно от децата ми  (на малко по голяма възрат) започна  да спи с отворена уста и после да стои с отворена уста.  Оказа се хипертрофия на аденоиди (не е сливици) и като ги махнахме (барабар със сливиците) нещата се нормализираха.
Ако езикът е голям не знам дали не е добре да идете на детски зъболекар или на логопед защото   за говора ще  трябва да може да управлява езика.

# 7
  • Мнения: 6 736
Има някакъв проблем, изплезения език е само симптом. Търсете добър педиатър, който да ви насочи при нужния специалист. Тази грешна поза на езика води до изкривяване на зъби, захапка, проблеми с говора и неправилно дишане. Трябва да се установи какво предизвиква  това изплезване. Личният лекар защо 9м не реагира?
Относно синдром на Даун или друг, редно е да се извърши генетичен тест. Нито БХС, нито морфолигиите са надежден метод за изключване на синдром. Единствено генетично изследване. Успех, дано откриете и отстраните причината бързо!

# 8
  • Мнения: 2 730
Аз съм писала в доста теми. Аз също минах 4 фетални и иман неинвазивен тест който отхвърли синдромите. Като се роди дъщеря ми в провинцията,една от лекарките изказа мнение,че има лека-Мозаична форма на Даун. Синдромът на Даун е в три форми. Леката -мозаичната форма почти не е забележима за околните. Децата с мозаична форма на Даун не изостават толкова. Аз бях следена доста изкъсо,понеже бременността ми бе след инвитро. Лекарката в Сливен имаше съмнение,понеже на  момичето ми очичките са с бъдемевидна форма. Свързах се с генетик,заведох я в по голям град и неонатолог отхвърли да има Даун заради формата на очите. Взеха и венозна кръв и пуснехме кариотип да видим хромозминия анализ. Даун се открива доста лесно чрез венозна кръв. Допълнителната хромозома или я има или няма . Е при моето дете няма допълнителна хромозома,няма Даун! Има леко сигми,но два теста като неизвазивния е изследван в Италия и този тук директен тест от нея отхвърли бебто ми да има Даун. Тя няма и прилика,но както писах има мозаична форма за която аз не знаех. Изплезения език не е задължително да говори за Даун или синдроми. Вижте щитовидната жлеза как е☺

Общи условия

Активация на акаунт