Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през февруари

  • 90 869
  • 3 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Добро утро,
да се разпиша да не ви изпусна. Вчера не съм ви чела и изпуснах бройката на болните. Всички да се оправят бързо.
Бобчи, ТМ и Звери как са, дано да не се заразят.
13 - прегръдки,
Добри, страхотни снимки.
Хайде стига ви толкова, след второто кафе може повече.

А, Кло, мерси за темата

# 16
  • Мнения: X
Мерси за темата и за кафето, Кло! Отмъквам цяла кофа кафе, че последните два дена спя по 10-11 часа - наваксвам за миналата седмица, дето спях по 4 - максимум 5 часа. Като писа за забравените зъби на свеки, се сетих за една смешна случка от преди 2-3 години. В Кюстендил има един парк, Хисарлъка, който много прилича на гора. И там има една пътека на здравето, където са наслагали спортни уреди. Разхождаме се ние по пътеката и гледаме група баби правят гимнастика, а един дядо стои отстрани и им се радва. Продължаваме по пътеката, стигаме една чешма, а на чешмата - чене. Явно някой го е забравил. Сядаме да си изядем кутиите с обяда и 5 минути по-късно в свински тръст пристига дядото - явно от зор да не изпусне бабите спортистки си беше забравил ченето на чешмата. Попикахме се от смях.

13, много ми се иска да ти напиша нещо утешаващо, но май няма какво...

# 17
  • Мнения: 6 256
Добро утро!
Благодаря за темата,Кло!
Ули,тестото,което дадох,е много меко,лепнещо чак.Не се мъчи с него да правиш кренвиршки.
Това за майките с малки деца го запазих,като го видях,веднага за Фил се сетих 🤭
Скрит текст:

# 18
  • Мнения: 7 132
Добро утро!
Кло, благодаря за темата! И за кафето!
На мен януари ми се стои безкрайно дълъг. Дано февруари е спокоен за всички ни!

Като сте заговорили за тесто, Сиросче, ти направи ли пицата с онова бавно втасващото? Получи ли се?
В къщи започват дните на куркудената чорба. МУ готви цял казан Joy Нищо друго няма да готвя днес.
Много мрачно навън, само за спане и мързелуване. Ама нямаааа.

# 19
  • Мнения: 12 008
Аз имам опит с многолистно тесто, баба ми правеше с такова "мързелива баница". Защо е мързелива, след като отнема повече от три часа да се направи, един Господ знаеше. Давам рецептата за въпросната баница.
1 яйце, 1 супена лъжица оцет, 2 супени лъжици олио, щипка сол и чаена чаша вода със стайна температура се сипват в кладенче от брашно и се замесва меко тесто. Оставя се да почине, след което се разделя на три топки. От двете топки се прави въпросното многолистно тесто. Разтопява се масло /около 200 гр. + 2 супени лъжици качествена свинска мас/, съвсем спокойно може да се ползва само масло, със съвсем малко добавено олио. Та с двете топки се почва, разточват се на кръг, с диаметъра на тавата, след което се маже с маслото, разрязва се с нож във форма слънце, като в центъра остава кръг, с диаметъра на малка чаша. Сгъват се триъгълниците един върху друг и се оставя в хладилник, докато процедурата се прави с втората топка. Така се въртят, докато всяко едно се мине три пъти. Следва разточване на долната кора, вече се поставя на дъното на тавата, започва редене на баницата със стандартната плънка от яйце, сирене и кисело мляко, от третата топка се разточват много тънки кори, поне 5, между тях - освен плънката, обилно се ръси с маслото, най-отгоре втората сложна кора, наредената баница се разрязва с остър нож на поне 8 парчета и се изсипва остатъка от маслото. Ако е свършило, разтопява се още малко. Пече се на умерена фурна /стандартни реотани, без вентилатор/ - 180о, поне 40 минути.

За всеки случай ще погледна довечера в тефтерите, да не съм пропуснала някоя съставка за тестото, Ули, не бързай да я правиш днес.

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 23:23 от 💙 Clo 💙

# 20
  • Мнения: 15 356
Търти,прегръдки !Каквото и да ти кажем е безмислено,няма по-лошо от загубата на човек...
Добро утро!И МУ е положителен и Звери също ако я тествам ще е.Има 38.5,дадох й панадол и малко спадна ,ще звъня на личната и на кардиолога.Чукам на дърво ,да не чуе дявола,но МУ е почти безсимптомен.Дано всичко мине леко ,за него най-много ми е свито .

# 21
  • София
  • Мнения: 10 233
Ей, бързо да оздравявате! Егасимуси и заразното чудо, де що говоря с някого, все болен, или е бил болен, или е бил в карантина. Поне май по-бързо и лесно минава от преди няколко месеца. Та ще мине!

# 22
  • Мнения: 7 132
Бобчи, всичко ще бъде наред!
Наистина много болни. Досега при предишните вълни никога не е имало толкова много болни около мен.

# 23
  • Мнения: 11 766
Ех, Бобче. Да минава бързо! Flowers Four Leaf Clover

Бърди, получи се хубаво тесто, не като на снимката, но вината си е изцяло моя и/или на брашното. На следващия ден, пицата пак ставаше за ядене.

Забравих да си купя кафе за офиса, а не ми се мърда колата, че после няма паркиране. Пуууууу, ще сърбам чай.

# 24
  • Мнения: 6 256
Ей,Бобче 😒.Дано ТУ си остане безсимптомен,а Звери бързо да се осефери!
И аз сега ще сложа едно тесто за пица,че имам изостанала шунка.
От няколко дни си имаме гостенче на едната тераса.Много е плашливо,като ме види и веднага излита.Одеве обаче го издебнах да спи.Кукумявка 😁
Скрит текст:

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Добро февруарско утро!
13, съжалявам за лошата серия!
Бобчито, да минавате бързо по реда си, леко да е!
Аз имам нужда от палци, хубави мисли и положителна енергия. Важна и огромна крачка правим, неизвестните са повече от известните, рискът е премерен, страхът- голям.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Тарталета, стискам ги здраво.
Ама пък после колко е хубаво като се подредят нещата.
Всичко ще се подреди и после да се похвалиш

# 27
  • Мнения: 3 769
Кло , мерси за темата.
13 изпращам ти виртуални прегръдки! Дано излезеш от лошата серия!
Бобчи,да минава безсимптомно ТМ,а при теб и детето бързичко.
Тарти,стискам:hugs:
Аз съм отпуск и съм се рапищолила.Лягам в 12,ставам в 10ч.Айляк ,майна Wink Сега пия първо кафе.
Всички болни да оздравяват.

Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 10:31 от umi zoomi

# 28
  • Мнения: 2 735
Бобчи, стискам палците!
Един месец отлетя неусетно. Времето лети.
Кло, благодаря за темата!

# 29
  • France
  • Мнения: 12 248
Кло, благодарско за темата и за дизайна на нашия виртуален дом.

Ренко, точно Joy Славчо е толкова сладък като спи - с навирено дупе, като се събуди и почва да нагарча.

Тарти Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт