Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през февруари

  • 91 548
  • 3 179
  •   1
Отговори
# 3 045
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
Абе Мързелота...кога смогва да готви тая жена? Моята нещо я удари мързела...сал едни сарми Joy

# 3 046
  • Мнения: 12 518
Тарт, Мързелото е гледала, кога се е женила. Не е спала /това от вица/ 😜

# 3 047
  • Мнения: 11 031
Пак ли е денят за завиждане на Мързелота за кутиЙте Grinning

# 3 048
  • Мнения: 7 684
Ах, Мързелотка Joy
Четем и завиждаме.

# 3 049
  • Мнения: 12 241
Я, не се оплаквай, Мисте, аз какво да кажа, едно парче сланина, извадено от фризера.

# 3 050
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
М да...няма Кло Wink

Я кажете как да направя постни талиатели с някъв сос? Имам сметана и рязко смених идеята за вечеря, та...имам сьомга и скариди, ама не ща да ги меся в пастата.

# 3 051
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Орехови ядки ни изпраща на нас. Поне 5-6 кг годишно. За друго няма мегдан. Доволна съм и не се оплаквам, че тук кило орехови ядки минава 20 евро.

# 3 052
  • Мнения: 3 773
Стрейнджър, нес кафе и за 100 грамово бурканче иде реч.
150 кинта килото.

 Предположих, че е така.

# 3 053
  • Мнения: 1 994
Как смогва ли - ми няма кво да прави по цял ден. Като е топло, нонстоп рови и чопли в градината, ама сега... сега готви Pensive

# 3 054
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 009
Я кажете как да направя постни талиатели с някъв сос?
Скрит текст:
Става със сметаната само, става и без нея, само овкусяваш топлото талятеле с масло, сол и пипер. Или доматено сосче да направиш. Зеленчука го готвиш отделно, зависи какво имаш, после добавяш към соса и накрая размешваш и готовото талятеле. Патладжанче и/или тиквички пържиш, после режеш на ивици. Карфиол - късаш на розетки и запържваш малко със сол и пипер, може и чесънче. Ако имаш замразен грах или броколи ги сваряваш за 4мин.  Гъбки нарязани да запържиш може, и към тях може да добавиш сметанка, после готовото талятеле, пиперче, магданозче.  Избираш един-два зеленчука. Отгоре на всички им върви малко лимонов сок, и естествено настъргано кашкавалче.

# 3 055
  • Мнения: 1 994
Как да не разкажа прясната си простотия... Хубаво взех 1 пакет одрински кори, баница да правя, хубаво знам, че са по-дебели от обикновените... и бърка Мързелотка ена тенджера плънка - 7 яйца, 1 кофа кисело мляко и 600 грама сирене + половин чаша олио... приготвила съм си две тави, нали, щото одринските като са два пъти по-дебели, ше стане два пъти повече баница, щото по една кора се маже и се завива. Почвам аз - мажа, вия, редя, мажа, вия, редя и така няколко пъти, докато стигам до великото умозаключение / с което бия даже Питагоровата теорема/, че моите кори са на приключване... броя, смятам - ми да, два пъти по-малко... ако нормален пакет има към 15 броя, тези са осем! Осем! и ся се пита в задачата кво да прая половин тенджера плънкааааа

# 3 056
  • Мнения: 11 031
Намажи я върху баницата

# 3 057
  • Мнения: 12 518
Сипи я върху баиницата и сложи масло. Докато се пече, направи айрян

# 3 058
  • Мнения: 12 241
Подкрепям. Аз и обикновена баница да правя, оставям от плънката за отгоре.

# 3 059
  • Мнения: X
Ама, това е много плънка.Мързелотка, добави бакпулвер и малко брашно и изпечи солен кекс или малки кексчета.

Общи условия

Активация на акаунт