Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през февруари

  • 91 115
  • 3 179
  •   1
Отговори
# 3 030
  • Мнения: 10 887
Ох, Ренко, взех да смятам вчера колко отива за храна и се отказах...

Боб и супа съм ги сложила и аз за тази седмица и едно пиле със зеле покрай супата или супата покрай него...

# 3 031
  • Мнения: 6 299
Ули,пробвала съм да смятам,не веднъж,но все нещо забравям.А и съм на периоди с изхранването, лятото пък,заради зеленчуците от градината сметките по-други.Но млечните са ми най-голямото перо,следвани от зарзавата.А какви количества кашкавал и сирене изяждам на месец 🤐,момичетата в кварталния магазин се хващат за главата, като започна да поръчвам и изреждам.

# 3 032
  • Мнения: 15 356
Кисело мляко винаги имаме,поне три кофички.Звери много.го яде и като се запъне за него,не признава нищо.На ден по едно мляко поне изяжда .
Боб имам,следващите дни една мусака и една пилешка дробсарма ще направя .

# 3 033
  • Мнения: 12 013
Направих една мусака за обяд, а за довечера, мариновах овнешки пържоли. Ще ги бутна в кукъра на бавното готвене.
У нас от млечните най - много върви маслото. Кашкавал, сирене, кисело мляко вървят  в салата/манджа.

# 3 034
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Аз донесох сарми от свеки, ама синко ще е на яйца. Сложих и едно свинско в херметика, ама после кво ще му се случи идея нямам.
Мусака не съм готвила от ... непимня кога. Омирисва ми се целия апартамент и не я правя.
Нещо ми се мота главата.
Минах през Метро за капсули кафе, нямаше...огромни опашки и празни рафтове Confused Взех да се плаша.

# 3 035
  • Мнения: 7 243
Вчера бях в Метро 2. Нямаше опашки и празни рафтовете. При капсулите беше по-обрано, може би защото са на промоция. Но ми направи впечатление, че хората купуваха чували брашно по 25 кг.

Иначе и мен ме е обзело огромно безпокойство. Позната споделя във фейсбук информация за роднините си в Харков - за скочилите цени на хляба в първия ден, за празните магазини, за блокираните карти, за обстрела. Опитвам се да намаля информацията, но ми е трудно.

Правих аз пиле с грах. Ще накисна боб за утре.
Въртя перални и работя. Но умът ми е другаде.

# 3 036
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Черпя мързеливчинки, за всички които искат да им лепнат пръстите Grin



Довечера риба, ориз, зеленчук нещо. Вчера пералня, прахосмукачка, днес лайф, дори мисля да разтегна плажния шезлонг насред хола и да врътна някое зеленчуково коктейлче с целинка и доматки Hands V

# 3 037
  • Мнения: 12 129
За довечера съм направила пилешки пържоли с гъбен сос, остава само картофеното пюре, но искам да е топло и в последния момент ще варя картофите. Вчера пазарувах в Метро, хич не бяха празни рафтовете, и капсули бяха стоварили в коридора на кафето цял палет. Аз си взех инстантно на Давидов, фен съм му, пък и беше на 8.99. Вече гони 15 лв. в К.
Хич няма да се оплаквам от консумацията на млечни в къщи. Кисело върви г/д по кило на ден, кашкавал и той толкова, но за седмица. Сега сме намалили сиренето, то ми е основно лятото, в шопската салата. Прясното пет литра седмично не стигат, при това без да правя сладкиши и десерти, че за там поне още литър или два отгоре.
На първото ни море с голямата, малко преди да навърши две години, никога няма да забравя, че десет дни преживя на кисело мляко, пържени картофи и салата от домати. Нищичко друго. Ей я сега, кисело мляко да не види.

Ефибуш, рецепта нещо да дадеш за тези мързеливчинки?

# 3 038
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз изпратих ММ в ресторанта да слага плочки. Направих отново едни Добруджанки, че стават лесно, бързо и са любими вкъщи. Пиле с ориз за обяд и вечеря. И ми остана малко месо за пилешка супа, ама утре ще я мисля нея.
Някой може ли да ми погне с програма за изготвяне на меню? Чисто графичното оформяне имам предвид. Да е нещо лесно и безплатно Simple Smile Нямам възможност в момента да плащам на професионалист да ми прави менюто, ММ направи логото, щеше ми се аз да бутна другото, че той е много зает.

Последна редакция: нд, 27 фев 2022, 15:47 от Тарталета

# 3 039
  • Мнения: 10 887
Нямам опит, но това ми изглежда добре за меню
https://www.canva.com/create/restaurant-menus/

# 3 040
  • Мнения: 3 689
Вчера пазарувах в Метро, хич не бяха празни рафтовете, и капсули бяха стоварили в коридора на кафето цял палет. Аз си взех инстантно на Давидов, фен съм му, пък и беше на 8.99. Вече гони 15 лв. в К.
Ако Давидов е 15 лв за килограм е супер цена, ама едва ли...

# 3 041
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Ефибуш, рецепта нещо да дадеш за тези мързеливчинки?
Скрит текст:
Изчаквате да дойде едно слънчево неделно утро, пращате милото да разбие две яйца, през това време загрявате тънкия палачинков тиган с една лъжица олио. Добавяте при яйцата към 6сл брашно и малко сода за хляб, 4сл кисело мляко и малко прясно да стане палачинковото тесто, и ги пържите тънички, стават към шест броя. Давате на милото да завива с каквото сладко е останало, в случая имаше малинко-къпинково, портокалово и две бяха с настърган кашкавал. Казвате на милото да държи готовите палачинки под капак. Накрая в тигана разтапяте лъжица масло с малко ванилия и поливате палачинките, и понеже са поизстинали ги врътвате за 2мин в миковълновата да се стоплят. Бонче апетитче.
Fork And Knife

# 3 042
  • Мнения: 12 129
Стрейнджър, нес кафе и за 100 грамово бурканче иде реч.
150 кинта килото.

# 3 043
  • Мнения: 1 898
Ахой, дружина!
Време е за еженеделната хранителна сводка... И такаааа... Имало едно времеее...

кутия панирани чушки
кутия крем-карамел
кутия тиквички с кайма и кашкавал на фурна
кутия някакви питки с праз, яйца и сирене, пак на фурна, много са вкусни
чанта мекички
кутия кисело зеле със свинско

# 3 044
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
МързелотО, кажи веднага откъде се сдоби с това богатство! Счупи мързела ти, ей!

Общи условия

Активация на акаунт