Изследване на ХОРМОНИ – 24 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 40 662
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 261
може ли да ми помогнете с разчитането ....процентите са добре като гледам но абсолютния брой не и незнам кое да гледам

# 46
  • Мнения: 175
Денис, здравей,

На 32г, правени са на 3-4 ден изследванията, подготвям ги за преглед, вероятна СПКЯ и ИР, пия метфогамма и добавки, нямам външни белези.
Скрит текст:
Може ли коментар дали отклоненията може да се дължат само на това или вероятно има и нещо друго..този пролактин взе много да ме притеснява, принципно имам фиброаденоми на гърдите, които само наблюдаваме. Щитовидната уж е добре

# 47
  • Мнения: 32
Здравей Денис!

Прекрасна тема, поздравления! Flowers Bouquet Благодаря за времето, което отделяш да помагаш на всяка една от нас!

Бих желала коментар по следните изследвания, направени на 22ри и на 4ти ден от МЦ.
На 37 години съм. 

Сърдечно благодаря! Gift Heart


# 48
  • Мнения: 104
Здравей Денис толкова ли е зле положението в хормоните .?
Миналата година след 4 месеца опити забременях ,но завърши с кухо яйце .Сега сме на шест месеца опити без резултат.Според ендокриноложката ми трябва да пия 3 месеца противозачатъчни ,за да мога да забременея ,заради ДХЕА.
От шест месеца пия Инофолик Комби и има лек благоприятен ефект върху хормоните ..
Малко вече се отчаях на 32 години съм ,а не знам на кой да се доверя ,според гинеколога ми трябва само да опитваме ,след като миналата година е станало на четвъртия месец.


# 49
  • Мнения: 119
Здравей,Денис,по твоя препоръка пуснах следните изследвания. Моля те да ги погледнеш ок ли са,по колко витамин Д да приемам и какви още добавки да включа?

# 50
  • София
  • Мнения: 35 981
Здравей,Денис,по твоя препоръка пуснах с
Скрит текст:
ледните изследвания. Моля те да ги погледнеш ок ли са,по колко витамин Д да приемам и какви още добавки да включа?
Здравей!
Хомоцистеинът е висок, а това носи риск - трябва да е около 5.0 и да не е по-висок от 7.0, защото това вече е сериозен риск... или трябва да продължиш приема на ФК, В12 и В6 ( него не го виждам в изследванията, а той също е важен)
Имаш дефицит на желязо - трябва да го приемаш... феритина трябва да достигне около 100
Имаш дефицит на вит. Д - трябва да го приема ( 6-7000МЕ) + вит. К2 (МК-7...180-200мкг) + Калциева формула... защото  тези ниски нива на Вит. Д показват, че е започнала загуба на калций ( особено ако си над 35-40 год.) ... ако си около 20 и ако нямаш индикации за загуба на Са, може и без него ...  - напр. предположения и индикации за дефицит на Са са състоянието на зъбите, косата, ноктите, прием на лекарства, неправилно хранене/диета, хормонални проблеми - напр. по-високи нива на естрогени, андрогени ... ако си с ИР напр. ... при премено- и менопауза, защото пък са ниски и т.н. Simple Smile ... лекар трябва да прецени.
Калция се приема по схема, напр. 10 дни прием - 10 дни почивка


Здравей Денис толкова ли е зле положението в хормоните .?
Скрит текст:
Миналата година след 4 месеца опити забременях ,но завърши с кухо яйце .Сега сме на шест месеца опити без резултат.Според ендокриноложката ми трябва да пия 3 месеца противозачатъчни ,за да мога да забременея ,заради ДХЕА.
От шест месеца пия Инофолик Комби и има лек благоприятен ефект върху хормоните ..
Малко вече се отчаях на 32 години съм ,а не знам на кой да се доверя ,според гинеколога ми трябва само да опитваме ,след като миналата година е станало на четвъртия месец.
Здравей!
Почти няма състояние, което да не може да се коригира/контролира... и много често това зависи в по-голям процент,  само от нас Simple Smile
ТСХ е добре, но Т3 и Т4 показват, че си с Хипофункция на ЩЖ, имаш и високи нива на ТАТ и МАТ - дали е Хашимото, лекар трябва да прецени... ако е Хашимото - трябва да се погрижиш за ЩЖ - да функционира нормално - медикамент, хранене, спорт, да попълниш дефицитите, ако си с ИР е нужна корекция на теглото и т.н. Хипофункцията на ЩЖ, ако не се контролира, провокира/активира/обостря Хашимотото.
Имаш високи нива, на почти всички андрогени - трябва да се консултираш с Ендокринолог... защото дори и да стане зачеване, при тези високи нива, това носи риск за бременността и нормалното развитие на ембриона. Не искам да плаша, а да ти обърна внимание къде може да има риск.
За избор на лекар - посети клиника по репр. медицина.
Не виждам кое е успокоителното, ако е имало кухо яйце?! - това показва, че ембриона не се е развил и е загинал в много ранна фаза. Ако не вземеш мерки, то при следващи етапи след зачеване също може да има проблем 8-10-12 г.с. причината може да е генетична, но ако не е - защо да не направиш нещо, за да предотвратиш това?!
Всички тези отклонения, влияят на кач-вото на самите яйцеклетки и тяхното развитие след оплождане.

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 08:22 от denis.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравей Денис,
може ли коментар по изследванията.

Правени са на 2ри ден от МЦ, на Натаспин съм заради прекаран Ковид, описано е като забележка, защото пусках и Д-Димер

# 52
  • Мнения: 119
Благодаря ти за отговора,на 37 г съм с доказана ИР и целим първо забременяване.Пия Глюкофаж 1000 2х1 и Инозитол 2х 2000 и ще включа и твоите препоръки след консултация както каза
Здравей,Денис,по твоя препоръка пуснах следните изследвания. Моля те да ги погледнеш ок ли са,по колко витамин Д да приемам и какви още добавки да включа?

# 53
  • София
  • Мнения: 35 981
Здравей Денис,
може ли коментар по изследванията.
Скрит текст:
Правени са на 2ри ден от МЦ, на Натаспин съм заради прекаран Ковид, описано е като забележка, защото пусках и Д-Димер

Здравей!
Изследванията може да не са много обективни, защото, всяко възпаление, причинено от патогени ( в случая К-19) може да наруши репр. функция, по-точно О. и респ. нивата на хормоните.
При други условия - този по-висок ФСХ и по-високи нива на Е2,  може да загатват, че има проблем с ЯР и е добре това да се провери - изследват се АМХ и Инхибин В на 3  ден от МЦ

# 54
  • Мнения: 83
Здравей, Денис 😊
Може ли коментар? Правени са 2 Ден от цикъла?
Благодаря!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 022
Благодаря ти за отговорът, излезе АМХ днес 1.06   ng/ml

Здравей Денис,
може ли коментар по изследванията.
Скрит текст:
Правени са на 2ри ден от МЦ, на Натаспин съм заради прекаран Ковид, описано е като забележка, защото пусках и Д-Димер

Здравей!
Изследванията може да не са много обективни, защото, всяко възпаление, причинено от патогени ( в случая К-19) може да наруши репр. функция, по-точно О. и респ. нивата на хормоните.
При други условия - този по-висок ФСХ и по-високи нива на Е2,  може да загатват, че има проблем с ЯР и е добре това да се провери - изследват се АМХ и Инхибин В на 3  ден от МЦ

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 19:46 от shantall

# 56
  • Мнения: 143
Здравейте , жена 35 г. съм имам едно дете .Имам Хашимото от 5 г.  установено преди бременността . В момента пия еутирокс 100. Преди седмица при направен ехографски преглед имам установена киста в едната гърда цитирам от документа
" единична киста в стадий на организация.кистата е с диаметър 4 мм и съдържа точковиден калцификат в стената"
Този месец си направих и изследвания на женски хормони , забелязах , че може би от 2-3 месеца периода между месечния цикъл намалява .Преди беше редовен на 28-29 ден , а последния месец беше на 23 ден .


Последни изследвания които съм правила
TSH - 3,45 mcIU- реф.стойности 0.27-4.20
Ft3 - 4.120 pmol - реф.стойности 2.250 - 6.000
Ft4 - 17.03 pmol- реф.стойности 9.15 -23.86
ТАТ- 171.70 IU - реф.стойности до 115
МАТ - 1.11 IU - ред.стойности до 12
Витамин D (25 hydroxyvitamin) - 30.82 ng - реф.стойности 20.60 -50.00
В12 - 473.10 pmol - реф.стойности - 145 -569
Калций - 2.33 mmol - реф.стойности - 2.15 -2.50
Феритин-  16.45 mkg - реф.стойности 13.00-150.00
ЖСК - 43.15 mcmol - реф.стойности 20.00- 62.00
ТЖСК - 64.45 mcmol - реф.стойности 50.00- 72.00
Желязо - 20.83 mcmol - реф.стойности 5.83- 34.50
Глюкоза - 4.82 mmol - реф.стойности 3.05-6.38
Инсулин - 5.38 uU - реф.стойности 2.6- 24.9

В момента освен еутирокс 100 , пия вигантол , магнезий хелат .

# 57
  • София
  • Мнения: 35 981
Здравей, Денис 😊
Може ли коментар? Правени са 2 Ден от цикъла?
Благодаря!
Скрит текст:
Здравей!
ЛХ и Е2 са високи, показват ПКЯ ( проявена или не проявена - това се вижда на УЗ).
АМХ е много добре, само да не е изкуствено повишен от ПКЯ?! Просто го имай предвид.


Здравейте , жена 35 г. съм имам едно дете .Имам Хашимото от 5 г.  установено преди бременността . В момента пия еутирокс 100. Преди седмица при направен ехографски преглед имам установена киста в едната гърда цитирам от документа
Скрит текст:
" единична киста в стадий на организация.кистата е с диаметър 4 мм и съдържа точковиден калцификат в стената"
Този месец си направих и изследвания на женски хормони , забелязах , че може би от 2-3 месеца периода между месечния цикъл намалява .Преди беше редовен на 28-29 ден , а последния месец беше на 23 ден .


Последни изследвания които съм правила
TSH - 3,45 mcIU- реф.стойности 0.27-4.20
Ft3 - 4.120 pmol - реф.стойности 2.250 - 6.000
Ft4 - 17.03 pmol- реф.стойности 9.15 -23.86
ТАТ- 171.70 IU - реф.стойности до 115
МАТ - 1.11 IU - ред.стойности до 12
Витамин D (25 hydroxyvitamin) - 30.82 ng - реф.стойности 20.60 -50.00
В12 - 473.10 pmol - реф.стойности - 145 -569
Калций - 2.33 mmol - реф.стойности - 2.15 -2.50
Феритин-  16.45 mkg - реф.стойности 13.00-150.00
ЖСК - 43.15 mcmol - реф.стойности 20.00- 62.00
ТЖСК - 64.45 mcmol - реф.стойности 50.00- 72.00
Желязо - 20.83 mcmol - реф.стойности 5.83- 34.50
Глюкоза - 4.82 mmol - реф.стойности 3.05-6.38
Инсулин - 5.38 uU - реф.стойности 2.6- 24.9

В момента освен еутирокс 100 , пия вигантол , магнезий хелат .
Здравей!
ЛХ и ФСХ са доста високи, ако целиш зачевате е желателно да се консултираш със специалист по репр. медицина.
Прогестерон и Е2 показват, че е имало О.
Тестостеронът е малко висок - желателно е да се обсъди това с Ендокринонолог или специаласит по  репр. медицина.
ТСХ е висок и показва, че си с Хипофункция на ЩЖ ( дозата или не е подходяща или не го приемаш правилно) , ТАТ са високи - лекар трябва да прецени каква е причината.
Феритинът е нисък - трябва да приемаш желязо.

Последна редакция: сб, 19 фев 2022, 18:28 от denis.

# 58
  • Мнения: 143
Здравей, Денис 😊
Може ли коментар? Правени са 2 Ден от цикъла?
Благодаря!
Скрит текст:
Здравей!
ЛХ и Е2 са високи, показват ПКЯ ( проявена или не проявена - това се вижда на УЗ).
АМХ е много добре, само да не е изкуствено повишен от ПКЯ?! Просто го имай предвид.


Здравейте , жена 35 г. съм имам едно дете .Имам Хашимото от 5 г.  установено преди бременността . В момента пия еутирокс 100. Преди седмица при направен ехографски преглед имам установена киста в едната гърда цитирам от документа
Скрит текст:
" единична киста в стадий на организация.кистата е с диаметър 4 мм и съдържа точковиден калцификат в стената"
Този месец си направих и изследвания на женски хормони , забелязах , че може би от 2-3 месеца периода между месечния цикъл намалява .Преди беше редовен на 28-29 ден , а последния месец беше на 23 ден .


Последни изследвания които съм правила
TSH - 3,45 mcIU- реф.стойности 0.27-4.20
Ft3 - 4.120 pmol - реф.стойности 2.250 - 6.000
Ft4 - 17.03 pmol- реф.стойности 9.15 -23.86
ТАТ- 171.70 IU - реф.стойности до 115
МАТ - 1.11 IU - ред.стойности до 12
Витамин D (25 hydroxyvitamin) - 30.82 ng - реф.стойности 20.60 -50.00
В12 - 473.10 pmol - реф.стойности - 145 -569
Калций - 2.33 mmol - реф.стойности - 2.15 -2.50
Феритин-  16.45 mkg - реф.стойности 13.00-150.00
ЖСК - 43.15 mcmol - реф.стойности 20.00- 62.00
ТЖСК - 64.45 mcmol - реф.стойности 50.00- 72.00
Желязо - 20.83 mcmol - реф.стойности 5.83- 34.50
Глюкоза - 4.82 mmol - реф.стойности 3.05-6.38
Инсулин - 5.38 uU - реф.стойности 2.6- 24.9

В момента освен еутирокс 100 , пия вигантол , магнезий хелат .
Здравей!
ЛХ и ФСХ са доста високи, ако целиш зачевате е желателно да се консултираш със специалист по репр. медицина.
Прогестерон и Е2 показват, че е имало О.
Тестостеронът е малко висок - желателно е да се обсъди това с Ендокринонолог или специаласит по  репр. медицина.
ТСХ е висок и показва, че си с Хипофункция на ЩЖ ( дозата или не е подходяща или не го приемаш правилно) , ТАТ са високи - лекар трябва да прецени каква е причината.
Феритинът е нисък - трябва да приемаш желязо.
Здравейте , не не планирам зачеване .А каква може да е причината за високите ЛХ , ФСК и Тестостерона от  проблемите с ЩЖ  ? Другият месец съм на Ендокринолог .
Благодаря много за коментара

# 59
  • Мнения: 1 380
Здравей, Денис.

След 15 дни почивка от прием на витамин б12 и д днес ги изследвах и исках да попитам според теб да коригирам ли дозите им. Приемам ги от 16 ноември,витамин б12 беше под 200,към 160,пия по 1000 мг и сега е 350,витамин д беше много ниска стойност,9.40,сега е 32,приемам по 7000 единици ,да продължа ли по толкова или малко да намаля? Пия на now витамин д капсули,а витамин б12 пия на natural factors methylcobalamin.

Имам и висок инсулин на гладно,записала съм и час за ендокринолог на 12-ти март. Дотогава ограничавам до минимум тесто и сладко. Ако може коментар и на изследванията на щитовидната,с Хашимото съм,но не бях редовна в приема на тсх,в края на октомври беше 1.97. Качвам и изследванията. По принцип дозата за тях ми беше 50 25 редувам, но се чудя дали докато мина прегледа не карам на 50 всеки ден, досега мисля,че не съм била на над 50 като доза,само в началото,когато открих Хашимото и тсх ми беше почти 10.

Благодаря предварително. Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 14:38 от Irnata_87

Общи условия

Активация на акаунт