Отговори
# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая много обича да седи при 86-годишната си прабаба. Жената е с акъла си и много си играят.

# 46
  • Мнения: 3 447
Надявам се,  не съм обидила никой в темата.  Hug

Кого, бре? Те баба ти и дядо ти не четат форума. Иначе до сега да са полудяли Laughing
А ние, макар и по-хм... зрели, все още не сме на 70  Mr. Green

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гергана много се спогажда с моята баба /84г./ - двете се приспиват, играят, пеят... Филма е "Един не чул, друг не видял", ама те са горе-долу на един акъл и номера се получава...  Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 5 079
Бих и гласувала доверие, стига да я познавам - и нея и възпитателните и методи. Това е все едно да не смея да оставя бебчо на собствената си баба и на неговата пра-такава. Всичко си е индивидуално, но щом тези хора са ти близки и ги познаваш добре, не виждам какъв проблем може да има особено пък и като детето не е чак толкова мъничко... Peace

# 49
  • в къщи
  • Мнения: 467
И аз съм оставяла моята дъщеря на баба ми.Занимава я с удоволствие. Peace За 2-3 часа е нормално да им го оставяш,после най-много бабата да е гроги,ама това са 'рисковете на професията'... Joy

# 50
  • Мнения: 404
Моята майка е точно на 70 години и хич не я смятам за "бабе" Hug Винаги когато съм имала нужда съм оставяла малката на нея. Справя се отлично. Даже пролетта я гледа цяла седмица, т.к. ходихме на почивка в чужбина. Имам й пълно доверие. 

# 51
  • Мнения: 2 401
Майка ми е на 72, вече 6 години отглежда сина ми, скоро мисля (живот и здраве Praynig) да и връча и едно бебе. Нямам никакви притеснения.

# 52
  • Мнения: 3 323
Миналата година започнах работа и не щеш ли малкия ми се разболя - не можех веднага да отсъствам и го оставих за 1 седмица (само през деня) на бабата и дядото на мъжът ми - на 80 и 82 години. Те така се стараха че направо детето цъфтеше. Но това беше защото нямаше накой да го оставя, много се притеснявах. Никой не ми е гледал до сега децата.

# 53
  • Мнения: 14 133
Щом са с акъла си хората- не виждам какво те притеснява newsm78
още повече, че детето ги познава и се чуства добре с тях, а и апартамента е подходящ за гледане на дете.

И аз мисля така, стига да имаш желание и хората са с акъла си, достави им тази радост хем на тях, хем на детето, хем на себе си.
Peace

# 54
  • Мнения: 891
Бабата на мъжа ми, която също е на такава възраст /незнам точно на колко години е, но е над 70  Blush/ забира дъщеря ми всеки ден от детската градина и я гледа по 1 час, докато се приберем от работа. Понеделник и сряда дори я води на балет в читалището и аз си я вземам от там. Така беше още когато я пуснахме на ясли и продължава до ден днешен.  Peace

# 55
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Зависи от  бабата!Има някои на 70 години са много адекватни.Мойта баба е на 74г и нямам грам притеснение да и оставя малката,когато аз или майка ми нямаме възможност.Разбира се ряко се случва,но се справя!

# 56
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз не бих.
Имах същата дилема преди седмица (но не, за да ходя на кафе, а по работа) . Ставаше въпрос за час и половина. Не рискувах.
Все пак всяка ситуация е различна. Ако нищо не те притеснява- действай  Peace

# 57
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ако женицата е здрава и с акъла си не виждам защо не. Аз примерно съм оставяла дъщеря си и все още я оставям на 72 годишната ми баба. Изгодата е за всички. Баба ми се чувства полезна, а и страшно много обича децата защото е работила в детска градина мнооого дълго време, Еми се разнообразява защото тя не ходи на градина и е по цял ден с мен, и не на последно  място аз самата гледам да си свърша нещо,което ми е било трудно да свърша с Еми.

# 58
  • Мнения: 8 917
След като са "с акъла си" - не веждам проблем. И те ще се радват Peace

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
аз пък да се оплача от дядото на Влади- свекър ми, демек  Close
Всеки път като има водя Влади (веднъж-дваж седмично0 той усилено учи английски  #Crazy и не обръща никакво внимание на детето  Cry, а той само повтаря:"Деди, деди!" Скатава се от разходките, а има наглостта да ми казва:"второто на мен да го кръстите  #Crazy #Crazy
А-ма-ха, как съм му набрала!
Съвсем е изкукал дядката, пуска ТВ-то на макс и нон-стоп мачове, и се кара, ако му пречат да гледа  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Мъжът ми пари им дава, той оперен, ама не ми се занимава и конфронтира  Stop
Добре,че е свеки- на 64 г., пъргавела е голяма и много ми помага   bouquetВинаги замазва положението с дядото
Апропо, дядото е на 71 и почти
Сори, че не по темата, ама много ме е яд на него  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт