Отговори
  • Мнения: 5 577
Темата ми е малко смотанка, но искам да видя вашето мнение. Много обичам да споделям за Иван и да чета вашите идеи след това.  Embarassed Embarassed

Въпроса е следния - моите баба и дядо (70 и 73 год.) са съвсем с акъла си все още. Живеят на пъпа на центъра.
Като беше по-малък Иван съм опитвала да го оставя там, не се получава - ревеше.
Но вече е голям, на 2год. и 1 месец, и откакто ходи на ясла свикна с други хора. Забелязвам, че който му обърне внимание и се заиграе с него и той се радва, играе, не плаче.

Та си мисля дали немога да оставям Иван на баба и дядо и да пия кафе на центъра сама, без него?
Попринцип лятото те идваха да го гледат на барчето, да ходят след него, да не ме притеснява, но сега си мисля направо да го оставя там (хем да не са на студа, хем по-лесно за тях). Той ги познава, веднъж седмично ги е виждал. Освен това живеят в 5 стаен апартамент и има много място за игра там, има играчки ...  Thinking

Вие бихте ли опитали?

# 1
  • Мнения: 7 723
Щом са с акъла си хората- не виждам какво те притеснява newsm78
още повече, че детето ги познава и се чуства добре с тях, а и апартамента е подходящ за гледане на дете.Ако бях на твое място- хич нямаше да се чудя Peace

# 2
  • Мнения: 2 700
Зависи си от бабата. Както описваш - Да. Свекърва ми е на толкова и нямам никакви притеснения. НО, аз лично оставям дъщеря си само в краен случай - нейна болест или мой неотложен ангажимент. Wink

# 3
  • Мнения: 1 425
Ами да ти кажа много зависи от бабата и дядото.Но аз от личен опит забелязвам че възрастните хора с годините загубват способноста си да преценяват,кое би било опасно за едно дете.Ако беше за някакъв спешен случай бих го оставила за най-много 1/2ч.,но за кафе не................. NaughtyПо добре го вземи с теб да ти е пред очите.  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами аз съм опитвала - баба ми се справя чудесно. Радват се взаимно един на друг. При нея децата никога не плачат, заспиват без проблем и спят по 2-3 часа следобяд. Винаги намира начин да ги залъже и да им намери подходяща занимавка. При нея няма "не искам да ям" - яде се винаги с удоволствие.
 Миналата зима беше цял месец да гледа в къщи щерката, че беше болна. Сега изпращам малкият за две седмици при нашите и през деня ще се налага от време на време пак тя да го гледа.
 Баба ми е на 74 год. Да ми е жива и здрава.
  
 Само да направя уточнение - децата ми са свикнали с нея и я приемат за близък човек. Малкият вчера ме "плашеше", че ще й се оплаче защото му се карам Wink

 

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 421
Моят дядо / живее заедно с майка ми / е на 78 години, но е много жизнен човек. Случвало се е, когато синът ми не ходеше на детска градина да му го оставям за половин-един час, докато майка ми се върне от работа и поеме грижите. Нямаше никакви проблеми, дори наротив - разбират се чудесно и много се слушат взаимно  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 667
Аз ходя на работа и до скоро бяхме с младичка и готина детегледачка, но се наложи да ни напусне.
Добре, че мъжа ми има такава баба - на 73-4 (не знам точно) години, здрава, с акъла си и много енергично бабе даже.
Е от една седмица тя се грижи целодневно за детето ми, докато намерим нова детегледачка.
Аз съм спокойна, вижда се, че се справя жената.
Така, че щом им имаш доверие и е само за няколко часа - просто се радвай, че имаш тази възможност  Peace

# 7
  • Мнения: 5 683
FlutterДоколкото разбирам старците са жилави, не са някои грохнали, така че защо не  - щом е за едно кафе. Виж за повече време не знам... не мога да коментирам. Това зависи и от детето и от старите. Веднъж лежахме с моя син в болницата /той тогава беше на 3 г./. В болницата малко след нас, в нашата стая настаниха детенце на 2,2 г. с ... прабаба си. Родителите бяха в чужбина, бабите не се наемаха да го гледат, та прабабата. Не мога да ви опиша какви грижи бяха, жената просто ме трогна. Ама и детенцето беше толкова възпитано, толкова добричко - много слушаше баба си. Жената изобщо не го чувстваше като бреме и отстрани ние като я гледахме и се възхищавахме на куража.Евала й  bouquet Party

# 8
  • Мнения: 2 631
 Peace Аз не бих се притеснявала да си оставя детето!
Важното е да им имаш доверие. Една приятелка редовно оставя малкия на грижите на прабаба му, която даже е с диабет и малко по-трудно се движи, но си е с акъла и много добре се гледат двамата, когато се налага!  Peace

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Може, естествено.
Сама казваш, че хората са с акъла си.
Не знам кое те притеснява.

# 10
  • Мнения: 311
Баба ми е на 74 год. и е "баба с график" - гледа дъщеря ми /на 2 г./ или малката си внучка /на 4 г./ .  Разкошна жена е и аз, както и дребосъците я обожаваме. Разбира се, оставям детето си при нея само в краен случай и то за малко, защото е жена на възраст и не е толкова бързо подвижна. Но, днес например, отново ще гледа зверчо за час - два, защото няма на кого да я оставя, а трябва да ходя по доктори  и пр. Така или иначе - всичко зависи от човека. Ако вярваш, че баба ти и дядо ти ще се справят, не виждам защо да не оставиш детето там. Още повече са двама и могат да си помагат един на друг.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 162
Моята баба е на 76г и редовно й оставям Роси и няма никакви проблеми, но когато Ния беше бебе- същата тази баба не можеше да се справи с нея. Май зависи и от детето.

# 12
  • Мнения: 818
Разбира се,щом са толкова жизнени,няма проблем,а и става въпрос за час,два. Peace

# 13
  • Мнения: 2 818
Щом са наред с акъла - защо не.

# 14
  • Мнения: 1 046
Хайде и аз да кажа за бабата, т.е. мойта баба е на 78 и два пъти в седмицата и оставям дребчо за по час и половина да го гледа, докато аз се мяткам  в една фитнес зала.Проблеми няма -засега той много и се радва ама те нали са на един акъл вече и много се забявляват.И Тя е с акъла си .
Така че не виждам проблема Peace

# 15
  • Мнения: 1 581
Баба ми е на 76, да ми е жива и здрава  Heart Eyes
Лятото го е гледала Виктор за по няколко часа няколко пъти и много добре се разбират с него. Храни и приспива без проблеми, играят, пее му песнички от моето детство и народни песни и Виктор слуша като замаян  Grinning
Така че - мнението ми е, че няма проблем.
Детето е на 2, може да ходи, няма нужда да се носи на ръце (баба ми не може да го вдига примерно), освен това в вкъщи - няма нужда да се тича след него (баба ми не може да тича - навън не бих ги пускала, защото ако хукне Виктор...). Бих огледала къщата - дали е обезопасено, бих обяснила какво да внимават и това е.

# 16
  • Мнения: 5 577
Колко много отговори.  Laughing Hug  bouquet

Малко ме притеснява това, че е завеяна така бабата, всъщност както всички хора на тази възраст. Но аз ще я препудпредя предварително да ходи само по него. И няма да прекалявам, за час, не повече.

За утре става въпрос, да ида на кафе с форумки без него. Те ще са с децата си, но това си е техен проблем  Mr. Green , аз пък като мога да съм без защо да съм със?  Blush

Забравих да кажа - тя го е хранила и къпала. Добре се справи.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Само се чудиш тоз Иван на кого да го натътрузиш  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 447
Ми щом казваш, че са с акъла си, а и Иван не плаче при тях - оставяй и бягай  Simple Smile Добре е обаче да попрегледаш апартамента за разни потенциални опасности, особено както е позавеяна бабата.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
опитай и ако видиш че не са се справили добре повече няма да им го оставяш:)

# 20
  • Мнения: 745
Разбира се, че ще им го оставяш за по малко. Хората са си с акъла, детето ги обича......хич не се чуди. А пък и те ще се радват на малкия, ще се чувстват потребни и щастливи. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 723
Толкова е хубаво да пиеш кафе, без да търчиш измежду масите  food010в заведението.
Хич не се чуди- давай...

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Баща ми е на почти 71. Напълно е в състояние да ми гледа децата, пък и те обожават да стоят при него. Баба им служи само за готвене Grinning.
Не виждам какъв ти е проблема, Вердж - зарадвай ги хората, остави им го.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На 70г. моята баба гледаше бебе (последното си внуче). Не виждам пречка да гледат 2 годишен юнак.
Но не задади споменатите от теб "ангажименти".  Naughty

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз категорично не! Naughty

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Моята баба ме е отгледала и е била на 78г.

и изобщо не виждам защо на 70г да не може да го гледа, и за мен 70 години изобщо не са бабешки години, и не приемам човек на 70г под определение "баба". ама изобщо не приемам.

# 26
  • Мнения: 883
Моята баба е на 83 г. и най-редовно гледа моето чаве и племенника. Съвсем с акъла си е, облича ги, храни ги, слага ги на гърнето, чете им книжки и т.н., много добре се справя. И като казвам "гледа", нямам предвид 1-2 часа, гледа ги по цял ден сама, справя се отлично, съвсем спокойна съм, когато са при нея.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 105
Щом са с акъла си хората- не виждам какво те притеснява newsm78
още повече, че детето ги познава и се чуства добре с тях, а и апартамента е подходящ за гледане на дете.Ако бях на твое място- хич нямаше да се чудя Peace

 Peace

# 28
  • Мнения: 105
Нашата баба е на 64г. и дано не  се налага да я гледа. Бих си оставила детето на някои познат от колкото на нея.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 477
Моята майка е на 69..вие за баби говорите hahaha hahaha Тя никак не се дава на годините, а ми помага за малката откак направи 1г. и 6 месеца...понеже преди това работеше в чужбина!
На всичкото отгоре пролетта си направи операция на коляното и сега си помага с бастун, но и за секунда не се колебя малката да е с нея! Когато е болна и не е на градина е в къщи на "бабина градина" и всичко е на 6! Не смятам, че всичко хора около 70 годишна възраст трябва да се изтрещели или немощни! Според СЗО за старческа възраст се говори над 75 години, така че не обиждайте нашите родители или баби и дядовци с такова недоверие когато са здрави и искат да ни помагат!  bouquet

# 30
  • Мнения: 8 505
Нищо не ти пречи да опиташ.Рискуваш час-два,но поне ще знаеш дали можеш да и го оставяш за в бъдеще.А и все пак си е твоята баба,познаваш я.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Моята стринка е на 70год. напълно с акъла си е жената и много добре се забавляват с Дария. Била е детска учителка и дори я учи на нови неща. Свекърва ми обаче е на същата възраст,но е напълно изкукала, така че на нея-в никакъв случай Naughty

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 545
Май аз съм най-безотговорната майка. Оставяла съм Иво сам или и двамата със сестра му на дядо ми, който е на 82г. Ами чудесно са справя човека, а те слушат и кротуват много повече, отколкото ако стоят при мен. Дядо си е съвсем добре с акъла и моите две дивачета го слушат.

# 33
  • Мнения: 343
Случва ми се да оставям Хриси на баба ми (91г.) за по няколко часа. И я приспива и си играят, въртят баници та пушек се вдига (аз така и не се научих Embarassed ) Хриси я обожава. Щом им имаш доверие и те самите могат, защо не.

# 34
  • Мнения: 1 403
Ами щом казваш 4е са с акъла си, можеш да пробваш. Аз хи4 им нямам доверение на възрастните  Shocked се много знаят и се акъл дават  #Crazy

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Вержи, средностатистическата форумка НИКОГА не оставя децата си на баби!
Осен когато отива да разжда второто си дете.

 Joy Joy Joy
Щом са си нормални хората и се разбират с Иван, разбира се че ще им го оставяш.
То си е радост и за тях и за него и за теб...

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Свекърва ми е на 77, свекъра на 85. Долу-горе биват и съм пращала Мая с баща си при тях. Докато той си върши работите, те я наглеждат.  Свекърва ми се оправя, де ще иде!?
 Ама зависи от здравословното състояние. Щом твойте щъкат и с ума са наред - давай дитету да му се радват!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Бабата на съпружеството е на 77 години и се справя чудесно с гледането на Мишо, когато се налага- играят си, хранят се- пълно доверие й имам Peace!

# 38
  • Мнения: 5 577
В крайна сметка се оказа "сметка без кръчмар". Те грипави хората били, лежали и ги е страх да не го зарязат. Но като се оправят казаха да го дам.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Темата много ми помогна.
Само да се оправят, няма да им се размине.

Надявам се,  не съм обидила никой в темата.  Hug

# 39
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Зависи от бабата.
Едната ми баба ще стане на 72 утре, да е жива и здрава. За някой следобяд съм се замисляла като вариант да го оставям. Но почти като краен вариант, защото Фелипе е енергиен, а тя е свикнала само с мен-аз съм й седяла в скута, пък тя ми е разправяла приказки. Това може и да са модифицирани спомени, незнам, ама знам, че Ф в ничий скут не седи повече от 15 сек и иска да обикаля.
Другата ми баба е на 82-да е жива и здрава, но ми е супер неприятно, защото настоява да го гледа, а е глуха и с повече желязо в краката, отколкото някой рицар.  Confused
Аз се изчерпах откъм варианти да й отказвам, защото не ща да й тръшна в лицето, че не искам да ми гледа детето в неподдържаната си къща (тя е над чистенето и пр. битовизми, но хлебарките това не го разбират и си щъкат  Sick), глуха е, стара и има проблеми с краката.

Винаги, когато имат възможност и поискат, са добре дошли и може да си контактуват с Фелипе, почти колкото искат, но в присъствието на някой с по-добри реакции.

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Надявам се,  не съм обидила никой в темата.  Hug

Кого, бре? Те баба ти и дядо ти не четат форума. Иначе до сега да са полудяли Laughing

# 41
  • Мнения: 1 288
ако бабата е с акъла си и може да търчи по мъника, не виждам защо не. моята баба е горе-долу на толкова и й оставям детето за по час-два понякога. малко ми е притеснено, но на мен ми е притеснено на който и да я оставя.

# 42
  • Мнения: 1 446
Може, естествено.
Сама казваш, че хората са с акъла си.
Не знам кое те притеснява.
Peace
Повечето ми приятелки по същия начин използват бабите и дядовците. По този начин ги караш да се чувстват полезни.
За съжаление Cry на мен никой не ми е останал.

# 43
  • Мнения: 6 461
Може разбира се че може ,ама за бързо според мен или ако наистина се налага. Peace
Зщото  преценките им се прецакват (това са мои наблюдения)..... Mr. Green...с годините.

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Щом са с акъла си хората- не виждам какво те притеснява newsm78
още повече, че детето ги познава и се чуства добре с тях, а и апартамента е подходящ за гледане на дете.

И аз мисля така, стига да имаш желание и хората са с акъла си, достави им тази радост хем на тях, хем на детето, хем на себе си.

# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая много обича да седи при 86-годишната си прабаба. Жената е с акъла си и много си играят.

# 46
  • Мнения: 3 447
Надявам се,  не съм обидила никой в темата.  Hug

Кого, бре? Те баба ти и дядо ти не четат форума. Иначе до сега да са полудяли Laughing
А ние, макар и по-хм... зрели, все още не сме на 70  Mr. Green

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гергана много се спогажда с моята баба /84г./ - двете се приспиват, играят, пеят... Филма е "Един не чул, друг не видял", ама те са горе-долу на един акъл и номера се получава...  Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 5 079
Бих и гласувала доверие, стига да я познавам - и нея и възпитателните и методи. Това е все едно да не смея да оставя бебчо на собствената си баба и на неговата пра-такава. Всичко си е индивидуално, но щом тези хора са ти близки и ги познаваш добре, не виждам какъв проблем може да има особено пък и като детето не е чак толкова мъничко... Peace

# 49
  • в къщи
  • Мнения: 467
И аз съм оставяла моята дъщеря на баба ми.Занимава я с удоволствие. Peace За 2-3 часа е нормално да им го оставяш,после най-много бабата да е гроги,ама това са 'рисковете на професията'... Joy

# 50
  • Мнения: 404
Моята майка е точно на 70 години и хич не я смятам за "бабе" Hug Винаги когато съм имала нужда съм оставяла малката на нея. Справя се отлично. Даже пролетта я гледа цяла седмица, т.к. ходихме на почивка в чужбина. Имам й пълно доверие. 

# 51
  • Мнения: 2 401
Майка ми е на 72, вече 6 години отглежда сина ми, скоро мисля (живот и здраве Praynig) да и връча и едно бебе. Нямам никакви притеснения.

# 52
  • Мнения: 3 323
Миналата година започнах работа и не щеш ли малкия ми се разболя - не можех веднага да отсъствам и го оставих за 1 седмица (само през деня) на бабата и дядото на мъжът ми - на 80 и 82 години. Те така се стараха че направо детето цъфтеше. Но това беше защото нямаше накой да го оставя, много се притеснявах. Никой не ми е гледал до сега децата.

# 53
  • Мнения: 14 133
Щом са с акъла си хората- не виждам какво те притеснява newsm78
още повече, че детето ги познава и се чуства добре с тях, а и апартамента е подходящ за гледане на дете.

И аз мисля така, стига да имаш желание и хората са с акъла си, достави им тази радост хем на тях, хем на детето, хем на себе си.
Peace

# 54
  • Мнения: 891
Бабата на мъжа ми, която също е на такава възраст /незнам точно на колко години е, но е над 70  Blush/ забира дъщеря ми всеки ден от детската градина и я гледа по 1 час, докато се приберем от работа. Понеделник и сряда дори я води на балет в читалището и аз си я вземам от там. Така беше още когато я пуснахме на ясли и продължава до ден днешен.  Peace

# 55
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Зависи от  бабата!Има някои на 70 години са много адекватни.Мойта баба е на 74г и нямам грам притеснение да и оставя малката,когато аз или майка ми нямаме възможност.Разбира се ряко се случва,но се справя!

# 56
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз не бих.
Имах същата дилема преди седмица (но не, за да ходя на кафе, а по работа) . Ставаше въпрос за час и половина. Не рискувах.
Все пак всяка ситуация е различна. Ако нищо не те притеснява- действай  Peace

# 57
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ако женицата е здрава и с акъла си не виждам защо не. Аз примерно съм оставяла дъщеря си и все още я оставям на 72 годишната ми баба. Изгодата е за всички. Баба ми се чувства полезна, а и страшно много обича децата защото е работила в детска градина мнооого дълго време, Еми се разнообразява защото тя не ходи на градина и е по цял ден с мен, и не на последно  място аз самата гледам да си свърша нещо,което ми е било трудно да свърша с Еми.

# 58
  • Мнения: 8 917
След като са "с акъла си" - не веждам проблем. И те ще се радват Peace

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
аз пък да се оплача от дядото на Влади- свекър ми, демек  Close
Всеки път като има водя Влади (веднъж-дваж седмично0 той усилено учи английски  #Crazy и не обръща никакво внимание на детето  Cry, а той само повтаря:"Деди, деди!" Скатава се от разходките, а има наглостта да ми казва:"второто на мен да го кръстите  #Crazy #Crazy
А-ма-ха, как съм му набрала!
Съвсем е изкукал дядката, пуска ТВ-то на макс и нон-стоп мачове, и се кара, ако му пречат да гледа  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Мъжът ми пари им дава, той оперен, ама не ми се занимава и конфронтира  Stop
Добре,че е свеки- на 64 г., пъргавела е голяма и много ми помага   bouquetВинаги замазва положението с дядото
Апропо, дядото е на 71 и почти
Сори, че не по темата, ама много ме е яд на него  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 60
  • Мнения: 8 917

Дядото ли учи английски? Mr. Green Браво на него, ако е така Wink Ами вместо да му "набираш" не е ли по-добре да му кажеш нещо от типа, че детето му се радва и най-малкото което може да направи е да му обърне внимание... и така - докато се научи Peace Grinning

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 8 819

Дядото ли учи английски? Mr. Green Браво на него, ако е така Wink Ами вместо да му "набираш" не е ли по-добре да му кажеш нещо от типа, че детето му се радва и най-малкото което може да направи е да му обърне внимание... и така - докато се научи Peace Grinning
Аха, дядото учи английски, вади думи от едни речници и преписва старателно  hahaha #Crazy #Crazy
Аз постоянно му подматям,че внук му много му се радва, и бабата му прави тактични забележки, обаче на него му е по-лесно да се прави на ученолюбив  Whistling
Ама, както казва мъжът ми и ние сигурно ще изкукаме, ако доживеем до 70 год., ама дано си обичаме и гледаме внуците  Hug

# 62
  • Мнения: 5 877
Ами свекърва ми е на 70. Оставям й детето.
На баба си не я оставям обаче. Баба ми е маалко по-възрастна, на 78  Laughing, съвсем с всичкия си, при това умее да я забавлява, просто ме е страх да не й се случи нещо със здравето, докато детето е с нея.
Така че освен от здравия разум, зависи и от останалото здравословно състояние.

# 63
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Да,защо не-когато жената си е добре здравословно и не я е хванала склерозата.Аз оставям сега от време на време Павел на една баба,която е даже над 70 години,но не се дава на много по-млади от нея!Просто всичко е много индивидуално при възрастните хора Heart Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 7 097
Може би бих оставила Калина, но за малко и честно казано няма да ми е особено спокойно...Моите дядо и баба са ми предлагали този вариант, но имах опасения, че ще ги довърши, защото е страшен бяс и реших в крайна сметка да не им причинявам това... Thinking

# 65
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Не виждам защо да не го оставиш, щом хората са добре и имат възможност да го гледат! Хем той ще им се порадва, хем и те на него! Действай! Страхотно е да имаш малко време смао за себе си и да го използваш по-най-приятен начин! Simple Smile

Аз съм оставяла и едното и другото още от бебета на бабата на мъжа ми - на 82г. за по 2-3 часа. Жената се справя много добре - храни ги, облича ги, води ги на разходка! До човек си е. Тя е много поддържано бабе и не се притеснавам като са при нея!

# 66
  • София
  • Мнения: 11 728
Aз съм оставяла сина ми на 1-1.5-2 на моите баба и дядо да го гледат за по няколко часа. Тогава те бяха около 78-79 и 85-86 години,но съвсем с акъла си.
Нищо не пречи да пробваш,а и ти ще бъдеш наблизо и при нужда ще можеш да реагираш.успех!

# 67
  • Мнения: 242
Баба ми го гледа перфектно а тя е на 84!
Даже когато е в кондиция скача, тича, играе на криеница.
Детето ми е влюбено в нея!
Шапка и свалям на тая жена.

# 68
  • Мнения: 2 910
Аз разчитам на помощ предимно на бабата на мъжа ми, която след мен се справя най- добре с детето. Тя е много поддържана и запазена баба и без проблем гледа дъщеря ми Hug

# 69
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Моята майка е точно на 70 години и хич не я смятам за "бабе" Hug


Това се отнася и за моята майка. Heart Eyes
Момичета,може би 70 годишен човек ви се струва старец,но далеч не е така.Вярно,че има и изключения.Вярно е също и това ,дали става дума за баба ти или за родната ти майка. Grinning Моята,лично вече 11-та година е близо до мен,да ми е жива и здрава.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Абсолютно да. Зависи дали са жизнени и дали се отнасят сериозно към гледането.

Общи условия

Активация на акаунт