Тема № 25 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено"

  • 26 123
  • 444
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 357
Здравейте, предвид тръгването на на децата присъствено на училище (дано да е трайно и безпроблемно), отпада необходимостта от месечни теми. Продължаваме тази до изчерпването на 50-те страници или до естественото ѝ отмиране.

# 376
  • Мнения: 9 946
Aз мислех, че вече не им правят тестове?
дано наистина това е последната тема!

# 377
  • Мнения: 387
Не, няма да карантинират никой и няма да учат онлайн с положително дете от днес.
При нас обучение няма, има едно дремане и търкане на столовете, ден да мине, друг да дойде. Месец след началото на 2 срок няма кьорава оценка.

# 378
  • Мнения: 24 777
Не, няма да карантинират никой и няма да учат онлайн с положително дете от днес.
Детето е заведено в лаборатория и тестът от там е отрицателен, но не мисля, че сте права за информацията, която давате.
Всъщност вече ви запомних като вечно мрънкаща! Сменете училището, не е невъзможно!

# 379
  • Мнения: 2 120
Може да е мрънкаща, но е права. В понеделник не карантинират класа защото се смята, че не са имали контакт от 48 часа. Миналия понеделник и сина ми даде положителна плюнка, веднага направих ПСР и излезе негативен, върна се в училище. Карахме Ковид преди месец, и двете ми деца от днес са с розов сертификат и ще пропускат тестовете, докато ги има.

# 380
  • Мнения: 24 777
Не се ли обезмислят в такъв случай тестовете?! Нали само в понеделник ги правят

# 381
  • София
  • Мнения: 12 394
Според мен смисълът на тестовете е да се хващат и изолират болните, а не да се карантинират здравите.

# 382
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
Здравейте!
Тази сутрин дете от класа е дало положителен тест. Направили още един, а той бил отрицателен, но са го изолирали  и пратили за ПСР. Интересува ме какво се случва с останалите деца от класа. Чакат ПСР и ако е положителен ги карантинират ли? За колко дни? Онлайн ще учат, нали?
Да, със сигурност ще ги карантинират и би трябвало да учат онлайн, поне така беше при нас, когато две съученици на сина ми дадоха положит. тест. Но за колко дни не знам. При нас беше за две седмици

# 383
  • София
  • Мнения: 12 394
Карантината на контактните отдавна е 7 дни. Но няма да карантинират класа, предвид че лабораторният тест на детето е отрицателен.

# 384
  • Мнения: 387
Не се ли обезмислят в такъв случай тестовете?! Нали само в понеделник ги правят

След толкова дни в пандемия и анализи, мисля, че на всички вече е ясно, че понеделнишките не ги карантинират ( и не само тях), защото не са имали контакт. Скоро ще премахнат и понеделнишкото плюене. Моите са със сертификати и не ги тестват, а може да се окажат носители. Е, и?
Аман от мрънкане на тема тестове и защо не карантинират. Simple Smile

# 385
  • София
  • Мнения: 17 596
Не се ли обезмислят в такъв случай тестовете?! Нали само в понеделник ги правят

Не, не се обезсмислят, понеже смисълът им е да се Усвоят (каква хубава думичка!) Едни Пари. И в такъв смисъл в този си вид напълно оправдават целта си.

# 386
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тази седмица тези усвоени пари за тестове са засекли 401 болни деца. Бройката никак не е малка и ми се струва, че тези 401 деца можеха да заразят много повече, ако не бяха установени. Отделно тестването на учители и непедагогически също върви. Там също има положителни.
И на мен ми е аман това следене за тестване, но и ми е два пъти аман мантрата за усвояването.

# 387
  • Мнения: X
Ефективността на тестовете се определя не от броя хванати позитивни, а от техния процент, който междувпрочем е твърде жалък. И да, точно тези тестове са кьорфишек за усвояване на едни пари.

# 388
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би знаеш какъв е процентът на позитивни ученици в понеделник, които са били на училище. Интересно ще ми е и аз да го науча.

# 389
  • Мнения: X
Не е много трудно да се съпоставят споменатата от теб бройка и броят на позитивните деца от националния информационен портал, след което да се изчисли процентното съотношение.

Общи условия

Активация на акаунт