Любители на котки - Тема 170

  • 26 266
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 011
Благодаря Ви. Четох, че точно суров домат не се дава и не бих дала, ама тя вече и броколи си открадна, все пак то беше сварено на пара.
Черпя с една снимка за успокоението

# 661
  • Мнения: 203
Момичета, една интересна идея за коткообезопасена тераса. Попаднах на снимката в инстаграм.

# 662
  • Мнения: 14 170
Мария, да, Лъчко е рижият. Той се появи едно лято, преди три години - гладен, мъничък, кльощав и страшно мръсен. Малкият ми син и братовчед му го прибрали и направили опит да го изкъпят. Като го видях с разтеклата се мръсотия, щях да падна. Изкъпах го както трябва и... си остана. Бела и тримата ѝ братя ги стовариха с една кола на улицата ни миналия юли. Така и не разбрах що за идея е да изхвърлиш котета на строеж (срещу нас строяха къща). Въпреки, че няколко съседи ги хранехме, две от момчетата загинаха първата седмица. Като се прибрахме от почивка заварихме само Бела - тъжна, стресирана и видимо уплашена. И третото ѝ братче го бяха сгазили. И въпреки протестите на ММ, аз и децата взехме решение да я приютим и да стане наша. Докато бяха повече, играеха, хранеха се заедно, спяха, гушкайки се едно в друго. Толкова ни беше мъчно, че се чувства изоставена и сама, след смъртта и на третото ѝ братче, личеше, че я е страх от света наоколо. Вече седем месеца е част от нашето семейство.
Една любима снимка на Лъчезар като бебе -

# 663
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 185
Dara888, Лъчко и Бела са късметлии да попаднат на вас! 🤗
Момичета, имам драма днес. По обяд присъствах на пупкането на Буки. Леко по-меко (но не разстройство) и жълто, с кръв вътре. Даже като излезе от легенчето и падна от него кръв на плочките. Като поведение няма абсолютно никаква разлика, все същият дивак си е. Храната също не е сменяна, консерви Карни, суха храна Санабел и Концепт фор лайф.
Дали сме за лекар утре?

# 664
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 540
Мен си ми знаеш, аз няма да чакам....

# 665
  • София
  • Мнения: 39 922
bubalesa,  аз също не бих чакала.

# 666
  • Мнения: 21 331

Тути се опитва да ми открадне мм Joy

# 667
  • Мнения: 7 856
Бубалеса, води го утре Буки на лекар. Дано да няма нищо притеснително с него. След като има кръв, може би е добре да го видят на ехограф или рентген, да не е глътнал нещо остро.
Уф, дано всичко да е на ред с животинката.

# 668
  • Мнения: 964
Бубалеса, кръв вътре, капна кръв от него, парцал слуз и кръв...
Всичко това сме го преживели с моите писанки. Изследвания, инжекции, лекарства, диета, лечебна храна... Стори ми се, че нямаше край. Вет накрая заключи 'колит'. Аз дълго се съмнявах в тази диагноза, най-вече защото всичко мнооого се проточи. А и първо беше едната котка, после другата...
Мина. Но на мен сякаш ми остана 'травма' - и сега чат-пат инспектирам дупета, консистенция, има ли кръв, слуз... Че не можех да давам лекарствата, всеки божи ден излизах от работа, отивах до вкъщи, ловях котка в неравна гонитба, носех котка в клиниката на инжекция (после пък те даваха лекарството), връщах котката вкъщи и аз се връщах на работа. А, иии си плащах подобаващо за удоволствието...

# 669
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Колитът си е диагноза за цял живот.
Възпалява се на моменти.
Аз само да видя проблем при Харко,минаваме на лечебна храна.
И пробиотици.
Ако е това,на моя котарак му помага котешкият пробиотик на purina,смесен с човешкия Ентерол.
Или са вкусни,или той усеща,че ще му помогнат,чака си ги,иска ги и си ги облизва от купичка с малко водичка до последна капка.
Дано помогнат на Буки лекарите.

# 670
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 185
Благодаря за включванията момичета.
Преди малко ММ го е видял, всичко е било нормално, не е имало нито кръв, нито разстройство. Той си се държи нормално. Утре ще се обадя на ветовете ни обаче и каквото кажат. Дано е било нещо моментно, макар че ми е трудно да си представя какво дребно може да предизвика това чак капане на кръв 🙄

# 671
  • Мнения: 964
Да, Мария, това се опитах да кажа с дългия разказ. Проточи се много лечението и имаше точно такова нещо - тъкмо си мисля, че са ок вече и пак видя жилка кръв, примерно. И хайде пак лечебна храна, пробиотици, други добавки...

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
bubalessa,не е възможно да е било само моментно и изведнъж да изчезне слузта и кръвта.
Да е имал запек тези дни или да не е ходил до тоалетна?

# 673
  • Мнения: 4 312
Известно време храних едно бездомно женско котенце.Много го обикнах и стана дворна котка.Стоеше си на двора не бяганеше, но онзи ден явно се разгони и изчезна.Няма я от четвъртък, според вас ще се върне ли? Имате ли подобен опит с дворни котки? Имам някакво усещане,че няма да се появи повече не знам защо.

# 674
  • Мнения: 3 881
Нашата се върна
После кастрация

Общи условия

Активация на акаунт