Американски колеж - двадесет и пета тема

  • 55 778
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 082
Аз го разбирам така: В четвъртък всички ще са на файнъли и няма да учат. През останалите дни тези, които са били в карантина и не са се явили, ще се явяват на файнъли, другите- ще учат нормално.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 219
Нашите са на 14-ти. А дали се реши ли се окончателно от МОН, че в тази седмица те ще са присъствено не съм наясно вече.

# 62
  • софия
  • Мнения: 5 010
Хе хе. А нашите никакви ги няма в картинката Simple Smile

# 63
  • Мнения: 612
Момичета,
Помагайте с инфо:
Наборката се събуди с болки в гърлото и без глас. Направих тест-отрицателен е. Утре пак, но по всичко личи, че ще си остане в къщи следващите дни.
Какво следва от тук нататък? В понеделник суртинта се обаждам в АК и казвам колко време ще отсъства. Като се върне носи бележка от ЛЛ. Права ли съм?
Ще си се включва в часовете online.
Има 2 нови предмета, за които няма “стая” и не знае къде да се логне. От Колежа ли ще съдействат?
И последното… Файнълите са в четвъртък. Ако ги пропусне какво следва?

# 64
  • София
  • Мнения: 341
Момичета,
Помагайте с инфо:
Какво следва от тук нататък? В понеделник суртинта се обаждам в АК и казвам колко време ще отсъства. Като се върне носи бележка от ЛЛ. Права ли съм?
И последното… Файнълите са в четвъртък. Ако ги пропусне какво следва?
Да, това е процедурата с уведомяването. Не мисля обаче, че ще може да се включи в онлайн заниманията освен ако не е с ковид- необходимо е някакво предизвестие /мисля, че беше 3 дни/. Декември месец минахме по този път и това ми отговориха.
Бързо възстановяване на девойката!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 901
По принцип, това е процедурата, но понеже не беше излезнал положителен тест в началото, младежът писа на отделните преподаватели и те бяха така добри, още от първия ден да го включат он-лайн. За файнълите - не мога да съм полезна.
Бързо възстановяване.

# 66
  • Мнения: 612
Благодаря момичета!❤
Странно разделение има относно Ковид и други възможни заболявания. За мен например Шарка и Ковид са заразно нещо и трябва да има online опция и при двата случая.
Девойката е с 2 дози на Пфайзер, но няма гаранция, че не се е уредила с Омикронче😄
Утре ще тествам пак😄 Ако не се е осеферила в понеделник ще звъня в Колежа.
Благодаря още веднъж!

# 67
  • София
  • Мнения: 749
Много шизофренно е това разделение наистина, но явно е някаква МОН насока, която се спазва в училищата. Тази седмица ще има make-up exams за всички, които са били болни и са пропуснали изпити преди ваканцията. Предполагам, че ще има още дати за децата, на които сега се наложи да отсъстват.

# 68
  • София
  • Мнения: 6 219
И на моята миналия срок и се наложи да отсъства 3 дни. Свързахме се с учебен отдел с желание да си кара часовете онлайн, но ни казаха, че това е възможност само за децата, които са под карантина,  независимо дали са болни или са контактни, но са под карантина.
До някъде разбирам логиката и опасенията да не се злоупотребява.

# 69
  • Мнения: 19 360
Не е решение на МОН, а на Колежа, да не включват деца, болни от друго, защото миналата година имало много, които решавали да останат вкъщи за 1-2 дена.

Последна редакция: сб, 05 фев 2022, 17:57 от Дъждец

# 70
  • София
  • Мнения: 341
Според мен решението е на МОН, защото при другото ми дете, в друго училище получих същия отговор и не го включиха в онлайн заниманията.

# 71
  • Мнения: 19 360
Според мен от училището просто са си измили ръцете с МОН. На нашите са им го казали учители от АК. Реално не са длъжни да ги включват, когато е друга болест, тоест е на добра воля от страна на училището и за по-лесно са ви казали, че МОН не дава.

# 72
  • Софето
  • Мнения: 622
Според мен решението е на МОН, защото при другото ми дете, в друго училище получих същия отговор и не го включиха в онлайн заниманията.

В ПЧМГ е същото.

# 73
  • София
  • Мнения: 749
Според мен от училището просто са си измили ръцете с МОН. На нашите са им го казали учители от АК. Реално не са длъжни да ги включват, когато е друга болест, тоест е на добра воля от страна на училището и за по-лесно са ви казали, че МОН не дава.
По-скоро не че не дава, а не ги задължава.

# 74
  • София
  • Мнения: 6 219
В училището на малкия ми син ги включват при всякакви отсъствия. Не само по болест, но и належащи пътувания (а сигурно и не толкова належащи). Чувала съм от него, че дистанционно се включват освен болни деца и такива, които са заминали на някакъв турнир, състезание, погребение на дядо в провинцията и т.н. Т.е. праща им се линк към класната стая, пък те дали ще се включат и в кои часове е въпрос на възможности.

Общи условия

Активация на акаунт