Искам да забременя ,но не става.

  • 3 135
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Здравейте скъпи приятели, искам да ви разкажа и да се успокоя най-вече. Съпругът ми имаше варикоцеле но слава Богу, оправи се в Турция ,всичко влезе в норма. Но след това забременях но беше извънматочна бременност, след това 1 месец почивах и след това решихме инсеминация в Турция резултата беше Негативен и токущо преди 13 ден пак имах инсеминация днес си пуснах кръвен тест и то се видя негативен 0.92Бета. След извънматочната бременност Доктора ме накара да си пусна генетични изследвания имах 4 мутации. И веднага почнах аспирин да пия. Главата ми е толкова стресирана,че никога няма да бъда Майка. Просто явно проблема е в мен, че съм под стрес постоянно.

# 1
  • Мнения: 40 867
А вие колко време пробвахте нормално, че веднага на инсеминации скочихте??? Това някакъв майтап ли е? Хората пробват до три години преди да тръгнат по лекари. Хайде, поне една да е...

И да знаеш, лозето иска мотика (и търпение), не паники и лекари.

# 2
  • Мнения: 351
На 3тата година скочихме на инсеминация,скъпа. Не е веднага. Много ясно че сме пробвали. Но всяка търпение си има граници нали знаете. Пробата почна 2019година вие сметнете тогава. Не знам защо си помислихте,че е веднага.

# 3
  • Мнения: 40 867
Ми така си го описала, не е моя вината.

# 4
  • Мнения: 351
Съжалявам за грешното представление. Но главата ми е като каша.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 090
Всъщност, срокът за изчакване е 1 г. при двойки под 35 г. И 6 мес. за двойки над 35 г.
След това се правят изследвания и на двамата партньори и се започва лечение.
Правена ли е цветна снимка?
Стресът не е причина за незабтеменяване, иначе досега човечеството да се е затрило.
Какви изследвания сте правили досега?

# 6
  • Мнения: 351
Генетични изследвания. Хромозомен анализ. Също така и цветна снимка сме направили. И по време на цикъл имаше едни изследвания за правене и тях сме направили. Направихме абсолютно всичко. Но накрая няма резултат. Спермограмата е в норма,няма проблеми там.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 090
Направете и имунологични изследвания.
По време на първите дни от цикъла вероятно са хормоналните изследвания.
Обикновено лекарите съветват при 3 неуспешни инсеминации да се пристъпи към ин витро.
Изследвала ли си яйчниковия си резерв и качеството на яйцеклетките?

# 8
  • Мнения: 351
Да яйчниковия резерв беше нормално всичко беше добре пак нямаше проблеми. И качеството казаха че е добре. Какъв може да бъде крайният проблем😞

# 9
  • София
  • Мнения: 13 090
В такъв случай обсъдете с лекаря дали да не минете към ин витро. При онсеминацията шансът е горе-долу като при нормален секс. При ин витро има шанс да се проследи развитието преди трансфера и евентуално може да се хване друг скрит проблем.
Имунологията често е проблем,когато няма други пречки. НКК, антитела и др.
Имай предвид, че и им витро често не става от 1 опит. За съжаление, понякога трябва упоритост.

# 10
  • Мнения: 351
Проблема е там, че веднага не желаем да пробваме инвитро:( Аз съм на 25, съпругът ми на 36г. В момента искам да си почина, много натоварено ми дойде.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 090
Тогава просто си дайте 1-2 г. почивка. Стабилизирайте се емоционално и физически. Имате време на тази възраст. Пък може и да се получи, докато си почивате. Важното е да сте в кондиция.

# 12
  • Мнения: 351
И аз така мисля, защото дори с удоволствие не мога да правя секс. До такава степен се панирам. Така съм си го наумила,че нищо не мога да мисля. Разбирам,че е излишно.

# 13
  • Мнения: 40 867
Тогава просто си дайте 1-2 г. почивка. Стабилизирайте се емоционално и физически. Имате време на тази възраст. Пък може и да се получи, докато си почивате. Важното е да сте в кондиция.

Имаше пост на съфорумка, която писа, че като се изморили да правят бебе и почнали просто да правят секс за удоволствие, нещата се случили най-неочаквано без да го мислят. Та опитайте така и си починете малко, отпуснете се и не го мислете.

# 14
  • Мнения: 351
И аз съм същата изморих се и оставям и просто за удоволствие ще правя.... направо ме описахте

Общи условия

Активация на акаунт