Много чин-чин и много Интернет в 227-ма НЕМСКА тема

  • 18 760
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Немция
  • Мнения: 6 925
Бибит,
Синът ми също си запази вкуса и обонянието. Просто 2 дни имаше температура и положителен тест.
На теста не пишеше нищо освен, че е положителен.
Те и моите деца нямаха проблем с обоняние и вкус при делтата, само големият каза, че уж за 1 ден е имал някаква липса на вкус, след като отминало. Тоест не го отбеляза веднага, а след като отново му се появи вкуса. Предполагам, че е било едва забележимо, не като при нас, родителите.

Да, нашите тестове не бяха в Бюргерцентър. Само мъжът ми направи по спешност такъв пср, защото беше нужен за работата му, но въпреки него всички вкупом ни пратиха на истински пср-тест с референтни стойности и секвениране.
Единствено карантината му започна от датата на пср-теста от Бюргерцентъра.

И при нас вече 2 деца от класа на малкия бяха в карантина през ноември, декември - предполагам с делта - и сега пак.

Съни, четвърта доза бих сложила, ако е минало повече време от последната, да речем 9 месеца, 1 година.

Последна редакция: вт, 15 фев 2022, 23:53 от Бибит

# 646
  • Мнения: X
Днес пуул теста пак положителен. Не искам да пращам детето на у-ще утре, а то ревна. В неделя пък игра с децата на съсед който бил миналия понеделник позитивен, но в неделя вече бил негативен и явно е решил, че щом на децата им няма нищо да ги пусне навън да поконтактуват с други...
Бибит вие имате ли си вече съвсем нормално обоняние и вкус? Аз не.

# 647
  • Немция
  • Мнения: 6 925
Имаме си отдавна вкус и обоняние. Мъжът ми нямаше само за 3 дни, а при мен за почти месец.
Но бяхме ваксинирани тогава с 2 дози, при мен  не бяха минали и 3 пълни месеца от втората ваксина.

Дано се върне скоро при теб, доста време мина вече!

И при нас редовно изскача по някое положително дете от класовете на децата.

# 648
  • Germany
  • Мнения: 2 019
Аз честно и трета ваксина се чудя дали да слагам. Нещо не ми се иска, но ей го Малта не ме иска да я посещавам. Много далечни във времето и се струват ваксините ми.
Гледам в ютуб клипчета от концертите на Дуа Липа (тя в момента прави турне в Щатите) и то си е като преди. Много хора, един върху друг, купон на макс. Явно вече сме в периода, в който ще си затворим очите и ще се правим, че нищо няма, пък каквото ще да става 😉

# 649
  • Мнения: 1 474
В Холандия от 25 февруари отменят маските и сертификатите,до колкото разбрах... А тук намаляват от 2G Plus на 2G! Joy Страааашно разхлабване!

# 650
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Страааашно разхлабване!
Толкова може да си позволи прусашката дисциплина 🤪

Рейна, радвай се, че реве да ходи на училище. Да реве за обратното не е по-добре 🙈

Как смятате, какво правила ще има лятото за почивка?
Аз отдавна не следя коя страна колко строги правила има, та искам леко да си избистря в коя посока да гледам.
Миналата година в Италия си беше “нормално”, освен една верига магазини, които мереха температура.

# 651
  • Мнения: X
В Холандия от 25 февруари отменят маските и сертификатите,до колкото разбрах... А тук намаляват от 2G Plus на 2G! Joy Страааашно разхлабване!

В НРВ за магазините махат всички G, но вероятно ще е с ffp2 маски.
Доколкото разбирам, почти всякакви ограничения отпадат на 20 март, но не и маските. Мен с три дози само те ме вълнуват и да има концерти разбира се, но май вече ще има всичко.
Аз гледах Super Bowl и ми падна шапката.

# 652
  • Мнения: 9 152
И аз като гледам мачовете в ОК и се хващам за главата... и не от сега, а от доста месеци вече

Ася, за лятото не е ясно, предполагам, че нещата ще са съвсем разхлабени , без значение от дестинацията. (Само за някои страни в Азия може би ще има още по- строг режим).
Нашето планирано пътуване до Япония - с купени билети, резервирани хотели и събития пропадна точно когато избухна пандемията, та си мислим дали пък това лято вече ще е възможно да го осъществим. Но много неща се промениха вече.

# 653
  • Мнения: 6 913
Да. А аз гледах в репортажи танкове в Париж и акции  ... няма място за сравнение. Какво става в Европа?
Катерица вие получихте ли си парите от резервациите или ваучери?

# 654
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 485
В Хесен от 7ми февруари отпадна 2Г, 3Г за магазините, но задължително ФФП2 маски. Заведенията са на 2Г все още.

Купих много евтини билети до Венеция за пролетната ваканция и сега се чудя, да не ни поискат бустери за децата, при тях ще са минали 5 месеца от втората доза.

Тази година ще има ли карнавали?

# 655
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Какви танкове в Париж?.... Малката е в Trotzphase и не успявам да гледам новини.

С нея ходя често до близката горичка, има там детска площадка. Трябва да пресечем жп линията.
Много често минават товарни влакове при нас. За толкова години за първи път видях влакова композиция с военна техника - танкове, водоноски, бронетранспортьори Fearful
Много гадно усещане пропълзя в мен. Бяха с жълтеникава камуфлажна шарка, някъде за пустинен район, но....

Кате, ние в близките страни пътуваме с караваната.
Може тази година да ни огрее за Холандия.

# 656
  • Мнения: 6 913
Ася аз вчера гледах на welt.de репортажи от уикенда и наистина е неприятно усещането и голяма чуденката.

# 657
  • Мнения: X
Да. А аз гледах в репортажи танкове в Париж и акции  ... няма място за сравнение. Какво става в Европа?


Дъщеря ми снощи се върна от Париж. Да ти покажа ли снимки? Танк до танка. 😁

# 658
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Абсолютно съм убедена, че докато се е разгиравала драмата в Батаклан, е имало снимки от Париж, които са показвали съвсем други и много приятни неща. Едното не изключва другото....

Грешно формулирах въпроса: по какъв повод са били танковете в Париж?...

# 659
  • Мнения: X
Точно снощи си говорихме с 1/2-та дали спешно да не резервираме море. Лято без топло море за мен не е лято. Sad Като че ли ще рискуваме, пък каквото дойде. Нас пак към Франция ни тегли, май свикнахме там да ходим. Grinning Харесала съм си ново място още от миналата година.

Не знам нищо за карнавалните шествия, не посещавам такива. Ученикът ми ще карнавалства следващия петък в часа по спорт. Simple Smile

Бързо оздравяване на болните! (Вече във всеки пост го пиша... уффф. Sad)

Общи условия

Активация на акаунт