Интимен сърбеж (външен и около анус)

  • 9 250
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 570
В момента както ти е раздразнено в никакъв случай не се бръсни. Докато не отшуми възпалението можеш само да се подстригваш с тример, но дори и това може да дразни. Когато ми се случи преди 2 години и на мен, спрях изобщо да се обезкосмявам, а като ми мина - започнах да си правя лазерна епилация и съм в пъти по-доволна, всъщност най-добрата ми инвестиция за козметични процедури. Вече нямам почти никакви косми и дразнението от епилация/бръснене и никнене на косми просто вече го няма.
Но първо нека се излекува каквото има и след това помисли за този вариант.

# 31
  • Мнения: 36
В момента както ти е раздразнено в никакъв случай не се бръсни. Докато не отшуми възпалението можеш само да се подстригваш с тример, но дори и това може да дразни. Когато ми се случи преди 2 години и на мен, спрях изобщо да се обезкосмявам, а като ми мина - започнах да си правя лазерна епилация и съм в пъти по-доволна, всъщност най-добрата ми инвестиция за козметични процедури. Вече нямам почти никакви косми и дразнението от епилация/бръснене и никнене на косми просто вече го няма.
Но първо нека се излекува каквото има и след това помисли за този вариант.



Днес се чувствам много зле
Червено и сърби страшно
Мия се с тетра мажа се с тридерм никакво сладко не ям…само памучно бельо

# 32
  • Мнения: 960
Предполагам за херпес са те тествали, така че сигурно не е това, но съм чувала, че то много дразни кожата.
Но по принцип кожата раздразни ли си веднъж, независимо от причината, после трудно се успокоява. Не съм медицинско лице, но имам чувството, че когато почнеш да чешеш нещо, то после те сърби и без причина, по навик един вид. Много трудно се отърваваш от "навика".

# 33
  • Мнения: 36
Направи всичките изследвания, които са ти препоръчали и нова консултация с кожно-венерически лекар. Ако си от София - в Кожно-венерическия център има много добри специалисти по точно тези въпроси и мисля, че ще намерят причината и точното лечение.
Ако искаш - мога да ти пратя координати. Имах такива проблеми преди няколко години, само външен сърбеж и дразнение, без да имам проблеми във влагалището и ме излекуваха там. Може да имаш гъбички само отвън, а вътре не. Може да е и алергична реакция наистина. Но това само специалист дерматовенеролог може да го прецени и при нужда да вземе секрет за изследване или каквото е необходимо.


От Варна съм. Смених 3 дерматолога и нито един не пожела да ми вземе каквото и да е изследване не мога да повярвам


Мисля да направя изследвания на хормоните ..какво мислите ?

# 34
  • Мнения: 36
Наистина отидете при личният си лекар. Помолете да ви пусне изследване на пълна кръвна картина. Да не ви плаша, но при високи стойности на кръвната захар, може да имате сърбеж и по тези части на тялото. Може от някоя храна, напитки или пък лекарство да правите алергична реакция.  Напълно възможно е проблемът да не е гинекологичен.  Дано бързо поставят правилната диагноза и предпишат подходящата терапия!


Кръвната е добре. Мисля да направя изследвания на хормоните ..какво мислите ?

# 35
  • Мнения: 2 570
Изчакай малко с хормоните.
От това, което описваш, най-вероятно се касае за гъбична/бактериална инфекция или алергия или комбинация от двете.
Объркани хормони не дават зачервяване, сърбеж може, ако си с кръвна захар над 10, което е вече диабет извън норма. Нито ЩЗ, нито объркани полови хормони може да дадат чак такава локална кожна реакция като при теб.
Щом си направила консултация с 3-ма дерматолози, търси друг - най-добре по-специализиран във венерологията. Виж в университетските болници.
Не казвам, че е изключено да имаш някакъв хормонален проблем, но доколкото разбирам положението е нетърпимо и трябва първо да се третира това. Полови хормони се изследват спрямо цикъла на определени дни, за ЩЗ няма значение, но има още купища хормони, които може да се изследват, а всеки е средно 15-20 лв., просто излишно ще си дадеш парите.

# 36
  • Мнения: 36
Изчакай малко с хормоните.
От това, което описваш, най-вероятно се касае за гъбична/бактериална инфекция или алергия или комбинация от двете.
Объркани хормони не дават зачервяване, сърбеж може, ако си с кръвна захар над 10, което е вече диабет извън норма. Нито ЩЗ, нито объркани полови хормони може да дадат чак такава локална кожна реакция като при теб.
Щом си направила консултация с 3-ма дерматолози, търси друг - най-добре по-специализиран във венерологията. Виж в университетските болници.
Не казвам, че е изключено да имаш някакъв хормонален проблем, но доколкото разбирам положението е нетърпимо и трябва първо да се третира това. Полови хормони се изследват спрямо цикъла на определени дни, за ЩЗ няма значение, но има още купища хормони, които може да се изследват, а всеки е средно 15-20 лв., просто излишно ще си дадеш парите.


От Микробиологията ще покаже ли дали е гъбична инфекция или показател за дерматит. Гинеколозите отказват да ми правят изследване от секрет казват че е напълно излишно.

# 37
  • Мнения: 2 570
Ако има гъбички, МБ ще покаже. Ако са бактерии също. Последно не разбрах - правила ли си скоро МБ или не? И какво значи АГ отказват - плащаш си изследването и това е.
Затова те насочвам към венеролог. Там да те прегледат, да вземат секрети и т.н., аз даже бих казала, че съм имала рисков контакт, че да ме изследват за всичко възможно 😆.
Чак пък един читав доктор да няма, не знам…
Между другото, още ли се мажеш с Тридерм? За мен той е супер неефективен, мазала съм се с него в тази зона - сърбеше ме още повече.

# 38
  • Мнения: 36
Ако има гъбички, МБ ще покаже. Ако са бактерии също. Последно не разбрах - правила ли си скоро МБ или не? И какво значи АГ отказват - плащаш си изследването и това е.
Затова те насочвам към венеролог. Там да те прегледат, да вземат секрети и т.н., аз даже бих казала, че съм имала рисков контакт, че да ме изследват за всичко възможно 😆.
Чак пък един читав доктор да няма, не знам…
Между другото, още ли се мажеш с Тридерм? За мен той е супер неефективен, мазала съм се с него в тази зона - сърбеше ме още повече.


Пуснах кръвна картина захарта ми е добре
Пуснах днес урина чакам резултат
Микробиологията ми излиза утре
Не се мажа с нищо сега..освен тридерм като се чувствам много зле,но реално не помага изобщо. Обмислям да пусна ДКК и да излседванията хормони но…ще видим. Алергия не мога да намеря към какво е махнала съм всичко което е възможно да ме дразни.

# 39
  • София
  • Мнения: 650
Хормоните нямат нищо общо с такива оплаквания

# 40
  • Мнения: 36
Хормоните нямат нищо общо с такива оплаквания

Ами не знам вече какви изследвания да направя освен тези..които съм за сега и ДКК

# 41
  • Мнения: 2 570
Ако няма нищо на МБ, освен на кожно-венерически - консултация с алерголог.
Колкото и ДКК, хормони и какво ли не там да пуснеш, проблемът е локален.
Уроинфекция също не дава такава симптоматика.

# 42
  • Мнения: 36
Ако няма нищо на МБ, освен на кожно-венерически - консултация с алерголог.
Колкото и ДКК, хормони и какво ли не там да пуснеш, проблемът е локален.
Уроинфекция също не дава такава симптоматика.
Еми аз смених какви ли не доктори..в най-добрите центрове. Почвам да губя надежда че го оправя този проблем.

# 43
  • Мнения: 2 570
Няма такова нещо.
Това не е някакъв супер сложен проблем, който може да се предизвика от някаква мистериозна болест.
Не си попаднала на правилния специалист, то самия факт, че не искат да ти пускат изследвания е достатъчно показателен. Ще се намери решение, не се притеснявай.
Преди няколко години детето ми имаше подобен проблем, супер силно зачервяване около ануса, сигурно 2 месеца не можа да се оправи, мазахме Тридерм - нищо, Дактакорт - нищо, Фусикорт - още по-зле, накрая му се обели цялата кожа, видях се в чудо. Пускахме изследвания за паразити, за какво ли не. Последно докторката ни изписа един прост крем Цикатридина и с упорито мазане се оправи. В заключение мога да кажа, че колкото повече се третира тази деликатна зона, особено с кортикостероиди, какъвто е Тридерм, толкова повече изтънява и става “крехка”. Прочети листовката, то си пише.

# 44
  • Мнения: 36
Няма такова нещо.
Това не е някакъв супер сложен проблем, който може да се предизвика от някаква мистериозна болест.
Не си попаднала на правилния специалист, то самия факт, че не искат да ти пускат изследвания е достатъчно показателен. Ще се намери решение, не се притеснявай.
Преди няколко години детето ми имаше подобен проблем, супер силно зачервяване около ануса, сигурно 2 месеца не можа да се оправи, мазахме Тридерм - нищо, Дактакорт - нищо, Фусикорт - още по-зле, накрая му се обели цялата кожа, видях се в чудо. Пускахме изследвания за паразити, за какво ли не. Последно докторката ни изписа един прост крем Цикатридина и с упорито мазане се оправи. В заключение мога да кажа, че колкото повече се третира тази деликатна зона, особено с кортикостероиди, какъвто е Тридерм, толкова повече изтънява и става “крехка”. Прочети листовката, то си пише.




Спирам да се мажа.. ще се мия само с вода и тетра. Утре съм на лекар ще говоря с нея, но очаквам да ми каже ,, Ти си спряла да се мажеш няма как да се оправиш така” . Ще търся друг дерматолог за тази седмица  ..март месец имам час при гинеколог ( уж много добър зает е 2 месеца напред)

Но много зле се чувствам в момента търся просто нещо което поне да ме облекчи

Общи условия

Активация на акаунт