Фон дьо Тен, бази за грим и перфектен тен - 38

  • 49 080
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 872
За съжаление от много години ползвам DW преди да го открия съм имала само греди и от тогава не правя никакви рискове и той е единствения, който с чисто сърце ти препоръчвам 🤗

# 16
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 499
Агент, благодаря за поредната страхотна тема 😘
Винаги много ми се иска да пробвам нещо ново, и ново, и ново. Понякога се успокоявам, че финансово не мога да си го позволя, че иначе ще е страшно. Нямам конкретни любимци, но имам любими комбинации. Засега съм успяла да се спра на 4-5 фдт-на и имам само тях + 2 бб крема и ги смесвам доволно. Почти за всяка ситуации и състояние на кожата намирам вариант. Много искам да пробвам новия Диор, но се въздържам умишлено, тъй като имам 3 почти новоотворени и ако ми хареса просто не знам как ще се стърпя. Освен това цената му е потресаваща за мен и това също ме далече от него.... За сега 😂😂😂
Психологическата ми бариера е 90-100лв за продукт Sad
Моментните ми любимци са: ЕЛ Футурист, ЕЛ DW, Dior Glow, MaC FB новата версия, Physical formula и Guerlain l'essentiel. Имам и чисто нова опаковка на Бб на шисейдо с 50 фактор, но откакто ми се засуши кожата не знам дали изобщо ще го ползвам. Напоследък често посягам към бб nude GR и бб на Миша, което е на път да ми стане много любимо.
Знам, че за много от вас това е нищо като продукти, но просто като имам повече тотално се обърквам, а и много мразя да хвърлям.

# 17
  • Мнения: 7 316
Не експериментирам. Като открия моя си ФДТ го ползвам години.

# 18
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
Здравейте мили дами🙂 Бихте ли ми препоръчали ФД за суха кожа,но покривен за да изравня тена си с ужасите си тъмни кръгове под очите🤔.В момента ползвам на Ларош покривният им справя се на половин 😉.Само да вметна не харесвам фд от типа на Виши тип маска(всяка бръчици се подчертава ☹️) Благодаря ви предварително 🤗

# 19
  • Мнения: X
silviayo, привет! Само тъмните кръгове ли са ти проблемни или има и други несъвършенства на лицето, които искаш да покриеш?

# 20
  • Мнения: 872
Здравейте мили дами🙂 Бихте ли ми препоръчали ФД за суха кожа,но покривен за да изравня тена си с ужасите си тъмни кръгове под очите🤔.В момента ползвам на Ларош покривният им справя се на половин 😉.Само да вметна не харесвам фд от типа на Виши тип маска(всяка бръчици се подчертава ☹) Благодаря ви предварително 🤗

Здравей, за тъмните кръгови според мен е по-добре да си вземеш коректор, отколкото да покриваш цялото лице, ако там нямаш упорити несъвършенства. Най-покривните коректори, които съм ползвала досега и харесвам страшно много са Тарт Shape tape и този на Худа с металния накрайник беше, ако не се лъжа. Той дори е по-покривен от Тарт.

# 21
  • Мнения: 3 640
Здравейте! Прочетох цялата минала тема и тази, но не открих отговор на въпроса си.
Аз съм с нормална кожа - нито имам сухи участъци, нито ми се омазнява прекомерно Т-зоната. Нямам пъпки, акне, тъмни кръгове. На 23 години съм като моят проблем е изключително неравномерен тен. Носът ми е в лунички, бузите ми са червени, челото ми е що-годе нормално.
Търся от фон дьо тена си да изравни моя тен, да е траен и да не се размазва и да не стои на петна.

В момента ползвам СС на Лумене, който не ни е достатъчно покривен, а и цветът не е идеалният. Другото е ФДТ на Nyx cant stop, wont stop. Много ми харесва, защото е идеалният жълт цвят за мен (6.3 warm vanilla), покривен и много траен, НО .... на челото ми седи сухо, напуква се сякаш, седи малко изкуствено...

Чуденката е:
1. Да си взема озаряваща база (Clarins sos 01) съм харесала, която да озари кожата и да "убие" малко сухия пудрен ефект на моя фон дьо тен или ...
2. Да си взема нов ФДТ. Ако е това обаче, препоръчайте ми някой до 50лв - траен, средно покривен, естествен финиш - ни матов, ни глоу.

Благодаря!

# 22
  • Мнения: X
Анастасия, пробва ли Лореал Fresh Wear?
Базата на Кларанс, за която пишеш, не е особено озаряваща и ако си си харесала някой от твоите ФДТни, но ти трябва капка олио за лице, когато нанасяш ФДТна или капка течен озарител- такива има и в дрогерията.

# 23
  • Мнения: 3 640
Ха, точно този фон дьо тен гледах, но в Лили няма цвят за мен. Харесала съм цвят 100 linen. Трябва нещо средно светло и много жълто.

А за олио или озарител не се бях сещала. Препоръчай ми някоя. Мисля, че smashbox имат такава олио база?

# 24
  • Мнения: X
Не само Смашбокс и не е нужно да е база- виж в ДМ има и разни по-бюджетни корейски, а и собствени изпълнения масла за лице. Озарител, демек течен хайлайт, имат и Лореал, и други марки и не са зле. Погледни и в ОЛХ, има една дама (live to explore life), която всяка година завръщайки се на родното море от Щатите носи куфарище с козметика, която продава на много сносни цени- мернах при нея и rare beauty, а мисля и cover fx за 20-30 лв. Ако поръчваш- много поздрави да и пратиш, съжалявам, че тази година няма да мога да се възползвам.
Във физически магазини в БГ е ограничен изборът на цветове от този Лореал, погледни и онлайн обаче, намират се алтернативи. На твое място бих си взела пробичка от наличен цвят в дрогерията и ако ми хареса фпрмулата бих си купила моя онлайн.

# 25
  • Мнения: 2 877
Момичета, аз пак да попитам за мнение за фзтин, който худратира и не запушва пори Hug

# 26
  • Мнения: X
KPP, прочетох в миналата тема за поричките и проблемът, обаче точно преди това писах за порите и ФДТните. С какво почистваш?

# 27
  • Бостън
  • Мнения: 13 525
И аз да кажа, че хидратацията според мен НЕ Е функция на ФДТ-на, а на грижата за кожата ПРЕДИ ФДТ.

Но ОК, 2-3 примера на ФДТ, които дават и малко екстра хидратация и които имам/съм имала и харесвам много.

Shiseido Synchro Skin Glow



Bobbi Brown Skin foundation


Lancome  Renergie foundation


^^^Това последното е заменено с тази версия:


A преди няколко поста споменахме и ББ крем на Др. Джарт, който също е много "сочен"


^^^ Нито един от горните ФДТ не може да компенсира факта, че сте пропуснали вечерната си дълбоко хидратираща рутина или че не сте овлажнили адекватно кожата непосредствено преди нанасянето им.

# 28
  • Мнения: 453
Чудя се дали е възможно перфектният фон дьо тен на лицето да зависи и от техниката на нанасяне. Т.е нямам предвид от центъра на лицето към външната част,а със какво разнасяте. Ползвате ли четка или гъбичка или разнасяте с пръсти.
Иначе продължавам да издиервам лек,озаряващ и тониращ крем за суха и остаряваща кожа, който да стои естествено.

# 29
  • Мнения: X
Lorindra, абсолютно и разбира се. Аз затова преди да заклеймя нещо го пробвам с пръсти, блендер, 2 вида четки, с пудра/без, бази/без.

Общи условия

Активация на акаунт