Фон дьо Тен, бази за грим и перфектен тен - 38

  • 48 936
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 453
Lorindra, абсолютно и разбира се. Аз затова преди да заклеймя нещо го пробвам с пръсти, блендер, 2 вида четки, с пудра/без, бази/без.

NiaV,
С какво се получава най -добре?
Имаш ли препоръка?
Има такова разнообразие от видове и цени.

# 31
  • Мнения: 1 102
За торбички под очите не е никак добра идея да се слага силно покривен, изсветляващ коректор. Зоната е много чувствителна, тънка и изглежда зле обикновено. Първо трябва да се цветокоригира. Нанасяш коректор в цвят сьомга и отгоре вече светъл коректор, който да изсветли и отвори окото.
Ния е царицата на фдт. И е виновна, че залитам вече И там жестоко. Fresh wear нямат моят цвят тук и затова смесвам два. Един мой и един на Ния Joy Но е божествен!
На първо място кожата трябва да е почистена и много, много добре хидратирана. Последните месеци моята е много суха и нанасям щедро продукти преди фдт. Нанасям и два вида бази обикновено- една запълваща пори в центъра на лицето и хидратираща в другите участъци. Любимецът ми си е все още Боби Браун.

# 32
  • Мнения: X
Lorindra, абсолютно и разбира се. Аз затова преди да заклеймя нещо го пробвам с пръсти, блендер, 2 вида четки, с пудра/без, бази/без.

NiaV,
С какво се получава най -добре?
Имаш ли препоръка?
Има такова разнообразие от видове и цени.

Зависи от ФДТна и какъв финиш търсиш, затова е и разнообразието според мен. Но наистина всеки ФДТ стои различно с различни техники на нанасяне. Има само едно нещо, което не подлежи на съмнение според мен- оригиналният бюти блендър на едноименната марка е бая скъп, неоправдано и е лесно заместим с essence такъв примерно. С четките е по-тегаво- имам си любимци за различни видове нанасяне и покритие и нито една не е бюджетна (Hourglass, Artis, Hakuhodu). Всъщност добри опции на Zoeva, Sigma, ELF, IT cosmetics, Smashbox, но пак не са особено евтини (не са дрогерийни), а според мен и не са толкова добри за нанасяне като моите любови.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Благодаря за темата.Flowers Hibiscus Всичко ново ми е интересно, особено ако е от любима марка Ето сега веднага искам да имам новия фдт на Шанел.Smile Ще чакам да го обсъдите https://www.chanel.com/us/makeup/p/145761/n1-de-chanel-revitaliz … turizes-protects/

# 34
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
Зависи от ФДТна и какъв финиш търсиш, затова е и разнообразието според мен. Но наистина всеки ФДТ стои различно с различни техники на нанасяне. Има само едно нещо, което не подлежи на съмнение според мен- оригиналният бюти блендър на едноименната марка е бая скъп, неоправдано и е лесно заместим с essence такъв примерно. С четките е по-тегаво- имам си любимци за различни видове нанасяне и покритие и нито една не е бюджетна (Hourglass, Artis, Hakuhodu). Всъщност добри опции на Zoeva, Sigma, ELF, IT cosmetics, Smashbox, но пак не са особено евтини (не са дрогерийни), а според мен и не са толкова добри за нанасяне като моите любови.

След толкова години купуване на четки за ФДТ напоследък почти не ги ползвам, та не мога с чисто сърце да кажа, че са есенциални. И с пръсти става, и с имитация на бюти блендър става, а и не всеки ФДТ става със всяка четка. Но определено четки на Sigma  по време на Коледните разпродажби са добра инвестиция, макар че онзи ден гледах, че суперпопулярната ми Ф80 e започнала да се "разваля", а не съм я ползвала повече от 7-8 години. Преди да ахне някой да поясня, че имам и 17 годишни четки на Криолан с естествен косъм в идеално състояние. Но не съм успяла да оправдая пред себе си все още харча за хай енд четките, които Ния споменава.


PS Ако на някой му е любопитно за различните типове четки за ФДТ мога да драсна един пост.

# 35
  • Мнения: 441
Зависи от ФДТна и какъв финиш търсиш, затова е и разнообразието според мен. Но наистина всеки ФДТ стои различно с различни техники на нанасяне. Има само едно нещо, което не подлежи на съмнение според мен- оригиналният бюти блендър на едноименната марка е бая скъп, неоправдано и е лесно заместим с essence такъв примерно. С четките е по-тегаво- имам си любимци за различни видове нанасяне и покритие и нито една не е бюджетна (Hourglass, Artis, Hakuhodu). Всъщност добри опции на Zoeva, Sigma, ELF, IT cosmetics, Smashbox, но пак не са особено евтини (не са дрогерийни), а според мен и не са толкова добри за нанасяне като моите любови.

След толкова години купуване на четки за ФДТ напоследък почти не ги ползвам, та не мога с чисто сърце да кажа, че са есенциални. И с пръсти става, и с имитация на бюти блендър става, а и не всеки ФДТ става със всяка четка. Но определено четки на Sigma  по време на Коледните разпродажби са добра инвестиция, макар че онзи ден гледах, че суперпопулярната ми Ф80 e започнала да се "разваля", а не съм я ползвала повече от 7-8 години. Преди да ахне някой да поясня, че имам и 17 годишни четки на Криолан с естествен косъм в идеално състояние. Но не съм успяла да оправдая пред себе си все още харча за хай енд четките, които Ния споменава.


PS Ако на някой му е любопитно за различните типове четки за ФДТ мога да драсна един пост.
.
Със сигурност ще ми бъде много полезна такава информация, защото все купувам и пак нещо не ми се получава (все още действам с четки на Сефора и Дъглас, предстои ми покупка на професионални). Благодаря предварително.Hug

Последна редакция: сб, 05 фев 2022, 18:52 от Galya_Dimitrova

# 36
  • Мнения: X
Agent , моля, моля за пост за четки. ❤
Днес ви показвам Chanel N1, днес го носих за 2ри ден. Абстрахирайте се от бруталното количество руж отгоре, с Rare beauty още се напасваме, но определено е любов- и суфле тата за устни, и ружа, но да- яко руж на снимката, с течение на деня нещата си дойдоха на мястото.
ФДТнът е тоооооолкова гладичък, много ми харесва като финиш. Обаче и в двата дни не беше особено дълготраен. Не се разпада, но изчезва постепенно- не е грозно, но не е както в началото.
Утре ще пробвам да го сетна и да реша дали да купя шише- цвят за мен не съм убедена че има. На снимката съм с BD31, който ми е светъл и не достатъчно Dore, но исках да го пробвам. Поне тази линия има повечко цветове от другите на Шанел за не дотам неутрално- розови дами.
Фпрумът разбира се разваля цвета, но все пак, надявам се да се вижда нещо от финиша.

Ако трябва да го оприлича на нещо, би било къшъна на Sulwhasoo в кафявата опаковка, но с по-ниска покривност.


# 37
  • Мнения: 453
Agent,
Още един глас за продължение на поста за четките.
Пиши моля и ни радвай.❤️

# 38
  • Мнения: 225
Любим ФДТ май открих - Dior Backstage . Супер естествен завършек и добре се напаснахме и с цвета Simple Smile
И аз вдигам 👍👍👍👍 за четките да ни образовате Simple Smile аз за сега от различните техники се спогаждам НАЙ НАЙ с гъбичката на ebelin от ДМ .

# 39
  • Мнения: 2 269
NiaV, този руж Rare beauty е много хубав. Номер?

Последна редакция: сб, 05 фев 2022, 20:55 от Melany99

# 40
  • Мнения: X
Хубав е, наистина. Само действай много пестеливо! Не е Шанел, Диор. Rare Beauty е марката.
Soft Pinch Blush Liquide Mat в цвят Bliss, но каквото съм пробвала на марката досега, много ми е харесало (хайлайтър, суфлета за устни, спирала). Чакам ФДT, кънсийлър и сет с всички ружове, които ще деля с Petrova.

Последна редакция: сб, 05 фев 2022, 21:28 от Анонимен

# 41
  • Мнения: 2 269
Мерси! Сега отивам да гледам и да поръчвам. Точно този цвят ми харесва!

# 42
  • Мнения: X
Забравих да пиша, че съм с него и на устните, под глос. Наистина готин руж е, нямам търпение лятото да окльощавея, потъмнея и пак да се дрейпвам в 16 вида руж без да плаша квартала.

Надежда, баш Eblin исках да препоръчам за блендър, а не Essence- права си.

# 43
  • Бостън
  • Мнения: 13 470
ОК, пиш(е/ем) домашно по математика, та ще нахвърлям!

Каква четка се избира зависи първо от консистенцията на продукта (ФДТ - много течен/полутечен/мус/пудра/пресована пудра/стик/етц.), но вторично и от това какъв финиш търсим. Най-общото правило е, че колкото по-гъста и обемна е четката, толкова по-плътно  и "фотошопирано"  покритие дава. Има значение и косъма - естествената четина е хигроскопична и ФДТ "попива" в косъма, което не се случва с новите изкуствени влакна. Комбинацията от естествени и изкуствени влакна, т.нар. дуофибра е чудесна за леки, въздушни нанасяния на ФДТ.
Твърди правила няма. Има лични предпочитания и техники. Например аз много често течните ФДТ нанасям с любима четка, но завършвам с влажен бюти блендър (а понякога го навлажнявам със сетинг спрей - особено през лятото). Гъстите, набити четки "пълнят" пори по-добре от ББ и от плоски и рехави четки, но пък рехавите дават една естественост, която аз много харесвам и търся. Някои ФДТ изглеждат многократно по-добре нанесени с четка, други - с пръсти, етц., етц. Всеки тип четка го има във всяка ценова категория, разбира се, но качествен натурален косъм, работен на ръка от японец, като в някои от четките на Ния е невъзможно да бъде открит в дрогерията Wink
Всяка уважаваща себе си козметична компания, която прави ФДТ дава и препоръки с каква четка/способ този конкретен продукт ще даде максимума си. След това се опитват да ви продадат и четката Wink




Малко визуален мат'рял, че да си спестя писане и пространствени обяснения:



   









Скрит текст:
И някои от моите четки, които съм събрала през последните 15-20 години. Не ме цитирайте, моля!
Любима!




Много любима!


Много неординарна форма, много хубава четка за течни ФДТ!


От същият бранд много добра за кремообразни/прахообразни:


Великолепна, великолепна четка за прахообразни ФДТ:
   







Toва бебе е идеално за стикове:


Май, че това са ми най-често ползваните...


Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 01:56 от Agent Provocateur

# 44
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415
Ния, прекрасна си. Изглежда толкова естествено фдт-на. Ружът отивам да го търся. Имах си един любим на есенс, който го спряха и все още не мога да намеря нещо близко до него. Ако не като цена, то поне като консистенция и цвят. Simple Smile

Агент, направо ми се зави свят от толкова много четки и то само за фдт. Аз единствено ползвам кабуки четка за пудра и една за руж. Никога не съм имала за фдт. От лятото ползвам препоръчания от Ния блендер на ебълин или действам с пръсти.
Моля те кажи поне една четка, която да си купя и да е подходяща за ЕЛ футурист и ДУ. Поне за тях да имам, а и да се опитам да се науча да ползвам такава. 😘😘😘

Общи условия

Активация на акаунт