къмене и пушене

  • 3 845
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 897
издържа се и без цигарки от опит го казвам!успееех  bouquet

Подкрепям Peace  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
Не искам да обвинявам никого, всеки си преценява. Но чак пък толкова да сте зависими от тези цигари и да не можете да ги спрете дори и заради бебето, ей това не го разбирам  Naughty. (преди да забременея съм била пушачка 12 години)

# 17
  • Мнения: 728
И при двете си бременности пуших преди да забременея и веднага щом разбрах, че съм бременна спрях и сега не пуша. Да пушиш, когато си бременна или кърмиш е все едно да дадеш цигарата на детето си. Ако толкова много ми се пуши бих спряла да кърмя. Майка ми и баща ми спряха да пушат след тридесет години стаж в пушенето. Всеки може да спре да пуши. Абсолютно съм добронамерена.

# 18
  • Мнения: 2 829
Аз много се мъчих да спра да пуша докато бях бременна, но успях чак в края на 8 месец (най вече защото заминах за САЩ и някак беше по-лесно на ново място) сега вече 4 месец не пуша, но не знам до кога. Не е лошо да пушиш по-малко докато кърмиш, но не мисля че някакви последици ще има за бебчо. Аз мисля че по-добре да не бях пушила бременна а да пуша докато кърмя, отколкото обратното, ама няма връщане назад

# 19
  • Мнения: 34
когато се пуши през бременноста,рискът за бебето е  по малък.плацентата предпазва донякъде,нокогато кърмиш ти директно му подаваш никотин,катран и т.н.това е вид малтретиране към собственното си дете.то не може да се противопостави.защо търсиш съмишленици,които правят като теб.по-добре се радвай на малкото си бебче и се опитай да му дадеш наи доброто.наскоро с мойто бебе лежахме в болница игледката на малки болни дечица с големи проблеми е потресаваща.с наи добри чувства съм и съм сигурна че не осъзнаваш какво правиш,като кърмииш и пушиш.

# 20
  • Мнения: 136
когато се пуши през бременността,рискът за бебето е  по малък.плацентата предпазва донякъде,но когато кърмиш ти директно му подаваш никотин,катран и т.н.това е вид малтретиране към собственото си дете.то не може да се противопостави.защо търсиш съмишленици,които правят като теб.по-добре се радвай на малкото си бебе и се опитай да му дадеш най доброто.наскоро с мойто бебе лежахме в болница игледката на малки болни дечица с големи проблеми е потресаваща.с наи добри чувства съм и съм сигурна че не осъзнаваш какво правиш,като кърмиш и пушиш.
И аз бях страстна пушачка...работих до деветия месец и продължавах да пуша с оправданието ,че съм ги намалила. Искрено съжалявам сега че съм го правила.  ОТ МОМЕНТА СЛЕД ИЗТИЧАНЕТО НА ВОДИТЕ НЕ СЪМ ЗАПАЛИЛА НИТО ЕДНА ЦИГАРА!!! И се гордея с тази постъпка,,,имам най- прекрасното и кротко кърмаче на света. А преди седмица секретарката от офиса ми каза, че нейна много близка приятелка е пушила по време на бременността и кърменето и в момента бебчо- на година и 4 месеца е със страхотен проблем на дробчетата!!!! Sick Сигурна съм че не е изключение. Пазете си децата...те зависят само от вас!!!!! #Cussing out
И все пак мисля че не е проблем, ако запалиш 2-3 цигари на седмица....

# 21
  • Мнения: 2 039
През бременността си не съм и докосвала цигара,дори не стъпвах в задимено заведение!А мнооого ми се пушеше!След като родих,в началото не съм се и сещала за цигара,ама от около месец си припалвам по 2-3 цигари на ден  Embarassed Embarassed Embarassed.И то вечер,когато правим около 8 часова пауза от кътменето.А ако запаля през деня,после замествам следващото кърмене с една доза АМ ,а после продължавам да си кърмя.И го правя не защото нямам воля(доказах го по време на бременността),а защото имам нужда от това мъничко време само за мен(малко откраднато кефче).Не мисля,че това ме прави лоша майка!
И според мен не е толкова важно дали палиш по няколко цигари или не,дали пиеш една бира или не,с какво точно храниш бебето и дали даваш капки за профилактика или не,мнооого по-важно е как общуваш с детенцето си,дали го караш да сияе от щастие,дали расте обградено от топлота и нежност.А когато майката си позволява понякога да "съгреши"(разбира се,абсолютно примерено и обмислено),тя е по-спокойна и щастлива,а това непременно се отразява на детето и!
Айде сега отивам да си сложа бронираната жилетка,че чакам дъжд от куршуми  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Подкрепям разумната умереност Peace

А дъжда от куршуми... абе, който не е грешил пръв да хвърли камък! Присъединявам се  и аз.

Не мисля, че изнервена "перфектна" майка е добър вариант...

Децата се нуждаят от обич и добра атмосфера най-вече. Не мисля, че с няколко цигари или една бира ще им навредим.

Ако някой иска на базата на това да се чувства перфектен - нека!

# 23
  • София
  • Мнения: 77
Преди да забременея съм пушила по 1 кутия цигари на ден - в момента в който видях двете чертички реших че ще спра цигарите  - за цялата бременност - съм изпушила около 5 цигари. Кърмих дъщеря си 11 месеца - през които не съм и дръпвала дори  - алкохол също не съм употребявала - но той не ми е липсвал. Случвало ми се е нееднократно докато кърмех - да сънувам че пуша и вярвайте ми - това беше ужасен кошмар за мен. Спрях цигарите - не за да се покажа пред хората като перфектаната майка - а защото така смятах че е правилно и че това е най- доброто което мога да направя за дете си. Ако исках да те лъжа щях да ти кажа - че познамвам много майки - които пушат и кърмят децата си -
истината обаче е че не познавам такива - Ще е хубаво да не наказваме собствените си деца със своите слабости  bouquet

# 24
  • Мнения: 742
Не знам какво да ти кажа - аз лично спрях цигарите в 5 месец и се надявам повече да не пропуша Hug Но има неща, които са по-силни от нас...така, че ако успееш да ги спреш ГОЛЯМО БРАВО! smile3501

а как да си сложа снимка на бебечо??????????
всичко относно профила е написано в Правила и указания:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

Успех!

# 25
  • Мнения: 3 500
Една позната педиатърка кърмеше близнаци и пушеше.Каза, че до 5 цигари на ден не е проблем.Аз обаче такова нещо не си позволих докато кърмех.Когато бях бременна съм изпушила за цялата бременност 5-6 цигари, но все пак в тези случаи има плацента, която поне малко филтрира /май не се изразих точно/, но в кърмата отива ВСИЧКО.А знаете ли, че в цигарите се съдържат 2000 вредни химични вещества.Не си единствената, но не мисля, че това трябва да те успокоява.Пуши, но гледай да е възможно най-най-най малко.

# 26
  • София
  • Мнения: 830
... с няколко цигари или една бира ще им навредим...
За бирата или добро или нищо  Wink
Подкрепям. Peace

# 27
  • Мнения: 3 092
Аз също съм бивша пушачка.Не мога да свържа кърмене с пушене , та ако ще и да е по-добър вариант от АМ.Няма невъзможни неща , така че хайде да не си говорим как не могат да бъдат отказани цигарите. Naughty
Аз не позволих на този порок да ме победи - не позволявай и ти.Докажи си че можеш да се справиш с него - ако трябва и на инат. Peace
Пиша всичко това с искренни чувства и съм абсолютно добронамерена.
Успех!  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 976
За да успокоиш съвестта си, прочети ТАЗИ СТАТИЯ.

И изобщо, в библиотеката има мноооого инфо, ама кой да четеее???


Е ,точно тази статия ме успокои, че мога да си позволявам някоя и друга цигара, докато кърмя. Направо я мразя! не пуших през цялата бременност, а пропуших, докато кърмя. Аз съм от патологичните пушачи, за съжаление. не се примирявам с този факт, напротив! Ужасно се дразня на себе си и невъзможността да се справя с тъпите цигари. Най - добрият съвет в твоя случай е просто да намалиш цигарите до минимум, а ако ги спреш - това ще е чудесно. и за теб, и за човечето ти!!!

# 29
  • Мнения: 3 647
Twisted Evil  да дам и моето не експертно мнение
 Twisted Evil това си е навик, гаден но и непреодолим  Peace
 Praynig мога само да се моля за теб да имаш повече воля и да ги намалиш
 Peace аз самата не съм пушач- отказах и много приятелки край мен
като ги накарах да сметнат колко излишни пари имат и ги дават за цигари
И нали знаеш човек каквото сам си направи цяло село не може  Peace
 Praynig

Общи условия

Активация на акаунт