Как върви захранването - част 11

  • 13 491
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 631
О, това за Бондюел много ме успокои Peace, т.к. наскоро се чудех - какво ще правим зимата, без пресни зеленчуци! Аз давам предимно домашни пюрета, макар и с продукти от пазара, а не домашни, а купешки пюрета - ако въвеждам нещо ново или за разнообразие.

# 61
  • Мнения: 74
След като съм дала ябълка и морков,мога ли да и дам  и тиква?Тя не е ли запичаща,че нещо запек маи имаме от ябълката.На 4м и две седмици    е беба

# 62
  • Мнения: 4 155
Ние от тиквата акаме 3 пъти на ден. В момента яде тиква+картоф на Hipp и сменям памперси по 3-4 пъти.

# 63
  • Мнения: 988
Ивет, на повечето хора тиквата действа разслабващо, много е полезна и е подходяща за една от първите храни, но има някои бебчета които полечават повечко газове от нея. Пробвай и виж - можеш спокойно.

# 64
  • Мнения: 74
Ивет, на повечето хора тиквата действа разслабващо, много е полезна и е подходяща за една от първите храни, но има някои бебчета които полечават повечко газове от нея. Пробвай и виж - можеш спокойно.

Ние от тиквата акаме 3 пъти на ден. В момента яде тиква+картоф на Hipp и сменям памперси по 3-4 пъти.
БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА Hug

# 65
  • Мнения: 1 267
Здравейте Simple Smile!
За първи път се записвам в кърмаческия, но ми дойде времето. Ние сме мама Ани и бебе Стефан. От събота се захраннваме. Но аз предпочетох вместо безмлечна, млечна каша ориз и царевица. Всичко върви нормално. Захранвам бавно, т.е. прибавям половин  супена лъжица на 3 дни. Днес вече минаваме на 2 с.л. каша. В третия месец дадох малко сок на Стефи от изстискана прясна ябълка, след това круша и накрая слива. Имаше ужасен двумесечен запек и ми бе писнало от термометри и дуфалаци. От тогава се оправи и не съм давала сок. Искам да въведа картоф, морков и чушка (пипер) червена. Как да го направя??
благодаря  Hug

# 66
  • Мнения: 2 631
Добре дошла Мари-Анна! Hug
За разхлабване давам каша на Блевит царевица и ориз - безмлечна и безглутенова.
Зеленчуците можеш да ги въведеш с готово пюре или домашно, почваш с 1-2 лъжички. Но само картоф купешки аз не намерих и дадох домашен, после картоф+морков на Хип, сега сме предимно на домашни пюрета. Имай предвид, че морковите запичат!

# 67
  • Мнения: 566
Здравейте
не съм писала май скоро, но сега почвам да се чудя относно закуската, от кога да почвам да давам и какво да е освен тази прословута попара. Малкия по принцип не иска да суче сутрин, та поне малко нещо др да хапне

# 68
  • Мнения: 2 309
За закуска правя следното - банан/круша + овесени ядки+ малко намачкана бискита, НО ние сме въвели глутен / с овесени ядки заради запека/. Много е вкусно, но и това неще да яде.

За бебетата със запек, горещо препоръчвам броколи Peace

# 69
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз да питам-а какво ще кажете за мушмулите newsm78В смисъл тя беба вече яде всичко, но какво знаете, какво полезно има в тях.?Имаме в двора един мушмул и бях набрала за баба ми, пък тя намерила торбата и скришничко си гризка. На мен не са ми вкусни, но на нея явно й харесаха. Дайте повече инфо, ако има някой Hug

# 70
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Здравейте
не съм писала май скоро, но сега почвам да се чудя относно закуската, от кога да почвам да давам и какво да е освен тази прословута попара. Малкия по принцип не иска да суче сутрин, та поне малко нещо др да хапне
Аз давам просо или овесени ядки със сирене или с някакъв плод. Може и елда също.

# 71
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Мушмули не бих дала.Но просто,че не съм чела нищо за тях. newsm78
Ето това намерих- http://www.mirolm.hit.bg/Mush.htm
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/medlar
Някъде из текста пише,че стимулира растежа при децата.Ами домашна,хубава мушмула,що да не яде?КАто се зачетох,и аз бих дала...

# 72
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ще давам щом й харесаха. Все хубави работи прочетох. Мерси за инфото, Канестаbouquet Понякога се чудя какво търсим още в тази тема като нашето захранване отдавна е преминало, но пък виж че все нещо може да научи човек Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 3 390
Здравейте
не съм писала май скоро, но сега почвам да се чудя относно закуската, от кога да почвам да давам и какво да е освен тази прословута попара. Малкия по принцип не иска да суче сутрин, та поне малко нещо др да хапне
Аз давам просо или овесени ядки със сирене или с някакъв плод. Може и елда също.
И аз така мисля да правя, но ще въведа и глутена до 2-3 седмици.

# 74
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Мики,ами и Едита не е напълно захранена.
Поне съвети ако можем да даваме-пак е нещо.

Общи условия

Активация на акаунт