Смяна на АГ

  • 405
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,момичета!
Сигурно е задаван въпроса,но не намирам точен отговор.Следя се по ЗК при една лекарка,а частно при друг,и при него искам да раждам.В 32г.с съм и вчера лекарката по ЗК ми връчи да попълвам документи за прием в болницата(явно да е сигурна,че ще съм при нея).Ако ги попълня и ги дам,а отида да си раждам в другата болницата ще имам ли някакъв проблем?Отделно изследвания едва ли ще ми даде..

# 1
  • Мнения: 6 785
Здравейте,момичета!
Сигурно е задаван въпроса,но не намирам точен отговор.Следя се по ЗК при една лекарка,а частно при друг,и при него искам да раждам.В 32г.с съм и вчера лекарката по ЗК ми връчи да попълвам документи за прием в болницата(явно да е сигурна,че ще съм при нея).Ако ги попълня и ги дам,а отида да си раждам в другата болницата ще имам ли някакъв проблем?Отделно изследвания едва ли ще ми даде..
Какво точно ви е връчила да попълвате? Длъжна е да ви издаде направление за хоспитализиция и обменна карта с всичките ви изследвания. Тези 2 документа НЕ ви задължават да ги ползвате в конкретна болница. Валидни са за всяка една болница, която работи със здравна каса. Раждането при конкререн специалист е услуга, която НЕ се поема по ЗК и трябва да се плати отделно в болницата. За нея попълвате документ в болницата, в която работи лекаря при приемането ви за раждане.
Вие какво попълвахте, какво пишеше?
Ако АГ ви откаже направление за хоспитализация, за което няма право, можете да поискате същото от личния си лекар. За изследванията и кръвна група, също няма право да откаже, вие нямате ли копия, след като знаете, че ще раждате при друг лекар?

# 2
  • Мнения: 3
Тъй като съм нова във форума се извинявам, ако въпросът ми не е за тук и се надявам на отговор.Трябва ми добър АГ специалист от Пловдив.Прочетох добри отзиви за клиника торакс и селен. Моля дамите от града за мнения за д-р Виолета Паскалева и д-р Радка Видева и като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт