Колко често боледуват тръгналите на ясла?

  • 1 540
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 809
Юлка, Калоян беше също така и когато тръгна на ясла през март стана страшно, възпали се трета сливица и беше болен нон стоп, ходи 1 месец и го спрях...Сега, от септември боледува значително по-малко, явно е изградил имунитет някакъв, всички минават през това, няма оправия
Благодаря, ти Lilly, успокои ме, че е нещо временно. Направо не ми се мислеше, ако ще е така до първи клас.  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 888
Ние боледувахме много малко - само в началото.Тя тръгна на ясла на 1г. и някъде около два месеца си беше болна - няколко дни на ясла, няколко вкъщи. Но цяло лято не е боледувала. И сега,въпреки студа не боледува и няма сополи. А  нито съм я кърмила,нито съм полагала кой знае какви грижи за здравето й,освен каляване - къпане в хладка вода, леки дрехи - дори сега не слагаме чорапогащник. На ясла ходи с боди с къс ръкав, блузка и панталонче; не слагам шапки;вечер я завивам само с едно леко одеалце,като спи по боди с дълъг ръкав; и др. подобни. Мисля,че има адаптивен период. Просто трябва да имаш търпение да премине.

# 17
  • Мнения: 7 474
 ooooh! Пуснах я на ясла на 2г. 8м. и боледуваше непрекъснато, почти не е ходила. Същото продължи и в детската градина  Cry

# 18
  • Мнения: 1 089
От м.септември ходим на ясла. За тези близо 2 месеца преболедува толкова, колкото за близо 2 години не беше боледувала. Изпила е до сега 2 АБ. Най-дългия период, който изкара преди да се разболее бяха 2 седмици, последния път ходи само 2 дни и лепна някакъв вирус. Надявам се вече да се е адаптирала и да поразреди боледуванията. Проблемът при нас е че няма никакъв контрол върху болните деца и дори да е здрава, когато тръгне на ясла няма гаранция, че след 2 дни няма пак да си е в къщи. Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 39 765
В началото когато Дияна тръгна на ясла се случваше по-често да боледува. Имала е 2-3 настинки, нищо по-сериозно. След това сякаш дечурлигата си обмениха всички видове бацили и поспряха с боледуванията.

# 20
  • Мнения: 9 990
Моето дете не е боледувало, откакто е тръгнало на ясла, вече е на градина.

# 21
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина тръгна на ясла на 1г и 10м,два месеца не се разболя,после се започна едно боледуване около 3 месеца бягме така 1 седмица на ясла 2 в къщи,докато не стана на 2г. и половина,от тогава,да не казвам голяма дума,почти нямаме отсъствие от ясла,а сега и от градината.

# 22
  • Мнения: X
Ходи на ясла от март, отсъствала е два пъти за по три дни - сополи, единия път беше от зъби. Не боледува повече, отколкото преди да тръгне на ясла.

# 23
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Ходи на ясла от края на м. септември. До сега 3 седмици си е стоял в къщи поради болести..Не започваме добре ясленската година.. Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 529
Тръгна в средата на септември, изкара 2 дни и се разболя. До края на месеца си беше в къщи. За октомври има 5 дни в яслата - останалите в къщи. Сега тръгна пак от 1-ви ноември и от вчера пак е сополив.  ooooh! Преди да тръгне на ясла не е боледувал нито веднъж.

# 25
  • Мнения: 203
И ние сме пет деца в група, но това не пречи резултатът да е 2:1 в полза на домуването.
Само да спомена, че детето ми почти не е боледувало досега, а е гледано доста "свободолюбиво". Дъжд, сняг - навън е, добре облечен, разбира се и не за дълго. Но откакто тръгна на градина просто не мога да го позная. Една седмица ходи, 2 е вкъщи.
 #2gunfire
Надявам се да не продължи дълго този период. На градина сме от септември. Тъкмо тръгне с желание, и хайде пак вкъщи и после наново адаптация...


Юлка нашето положение е точно същото, тъкмо се адаптира и спре да реве, и айде две седмици в къщи на топло при мама, после пак ред сълзи , ред сополи. Преди това, е боледувал веднъж - дваж, бяхме цяла зима навън, броят му се на пръсти дните , през които не не излизал. До кога наистина ще продължи това изграждане на имунитет Close

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Моята дъщеря тръгна на година и 3 м. До този момент беше боледувала само 1 път и то след като навърши годинка. 8 месеца в яслата боледуваше по 1 и понякога по 2 пъти месечно. После дадох детския сироп AD Liquid for Kids и край... дали от сиропа, вече поизградения имунитет или от двете, но спря да боледува... по 2-3 пъти годишно се разболява. Истината е, че като тръгнат на детско заведение започват да боледуват. И аз си мислех, че на моето няма да се случи, но истината е друга...

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Това си е индивидуално.Каката ни тръгна на ясла на 1г4м и боледуваше много рядко,малката тръгна по-късно и си е вечно болна.Ходи 1-2 седмици и се разболее Sad,но се надявам вече да се стабилизира.

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Миналата година синът ми боледуваше много често в градината. Отдавам го на отслабения имунитет и, че много плачеше първите месеци. Две седмици на градина- две - в къщи. Антибиотици е пил само един път и то по погрешка назначен в болница Confused
Дъщеря ми тогава още не ходеше на ясла- боледуваше всичко с него, но много по- бързо се възстановява - за два- три дни леко неразположение и край. Тръгна на ясла на 1 март тази година. От тогава до сега е боледувала, съответно отсъствала от ясла 2 пъти. Тази година не сме я да кажа, но по- биваме. Миналата година от четири седмици в месеца- три болни. Държа да отбележа, че в много от случаите децата ми не са се заразявали в градината. Синът ми боледуваше доста още преди да тръгне на градина. За боледуване отчитам, когато детето е било отпаднало, с температура, кашлица, болящо ухо и други екстри(не всички наведнъж де)

# 29
  • Мнения: 11 607
Общо взето децата ми - първите две - не са боледували в ДГ! Имам единични и изолирани случаи - напр. един път шарка,но за повече не се сещам! За малкия - досега - от скромния му опит - не се оплаквам - само 1 път за7м. за 3 дена - бе хванал конюктивит от ДГ!Закарах го здрав, прибрах го болен!

Общи условия

Активация на акаунт